köpek

Acıbadem Köpek Eğitimi

Eğer hayatınızda yer ayırdığınız bir köpeğiniz bulunuyor ise veya yeni bir köpek almayı düşünüyorsanız kısaca köpeğinizin eğitimli olmasını düşünüyorsanız köpeğinizi Acıbadem Köpek eğitimi merkezinde yetiştirilmesi için eğitime bırakmak doğru bir adım olabilir. İnsanların da eğitime ihtiyacı olduğu bir dünyada köpeklerin de en azından ihtiyaçlarını belirtecek düzeyde eğitimli hale gelmesi sağlanabilir. Her canlı eğitilemez. Ancak köpekler tarih boyunca eğitilebilir varlık olduğunu insanlara göstermiştir.

Köpek Eğitimini Kimler Verir?

Köpek eğitimi bilinçsizce yapılmamalı muhakkak işinde profesyonel eğitmenler tarafından verilmelidir. Köpek eğitiminde eğitmenlerin çeşitli uygulama ve yöntemleri bulunur. Eğer bir köpek sahibi köpeğinin eğitim almasını istiyorsa öncelikle eğitim için köpeğini bırakacağı yeri iyi seçmeli ona göre hareket etmelidir. Bu kapsamda Acıbadem köpek eğitimi konusunda kendini geliştirmiş köpeklerin ihtiyaçlarına uygun ortam şartları hazırlamış bir kuruluştur. Her köpek için ayrı ayrı ilgi ve uygulamalar gerçekleştirilir. Bu hizmetleri evde tek başına uygulamak eğitmek yerine eğitimsizlikle sonuçlanabilir. İşini uzmanı olanlar dışında köpek eğitimi vermek zor bir iştir.

Acıbadem Köpek Eğitimi

Eğitim Sürecinde Neler Yapılır?

Eğitim başlangıcında köpeğe bir noktaya odaklanmayı öğretmek için ismi öğretilir. Adını öğrendikten sonra seslenerek size baktığını görebilirsiniz. Tıpkı bir insanla konuşurcasına ismi ile köpeğe seslendiğinizde ismini öğrenmiş bir köpek sizinle iletişime geçecektir. Bu esnada köpeğe övgü içeren sözler kullanmak yerinde olur. Eğitimin aşamaları için zaman çizelgesi hazırlanmalı ve buna uyulmalıdır. Eğitmenin davranışları köpeği etkilediği için çalışma sırasında eğitmen sakin ve pozitif olmalıdır. Eğitimdeki amaç köpekte istenmeyen kötü davranışları unutturmak ve öğrenilmesi istenilen iyi davranışların pekişmesini sağlamaktır

Bu eğitim dışarıdan bakıldığında sıkıcı gelse de iyi bir eğitim sonrası köpekte inanç ve kararlılık yetileri gelişir. Köpeğe yaklaşırken kişinin niyeti çok önemlidir. Sezgi konusunda güçlü bir algıya sahip köpekler kötü niyet sezdikleri anda eğitilmekten kaçarlar. Bu nedenle eğitmenle köpek arasında güven sağlanmalıdır. Köpeğin ırkı, eğitilme isteği ve eğitimi alma anlama hızları değişkenlik gösterir.

Acıbadem köpek eğitimi eğitmenleri farklı mizaçlara sahip köpekler için ayrı ayrı uygulamalar geliştirerek yaklaşımda bulunur.

Acıbadem Köpek Eğitimi

Eğitmen ile eğitilecek köpek arasındaki güven sağlanır. Temel itaat eğitimleri ve komutları öğretilir. Bu sayede köpeğin verilen komutlara itaat sağlaması güven aracılığı ile kolaylaşır. Eğitimin kritik noktalarından biri de ödüllendirmedir. Özellikle alıştırması ve yapması zor komutlar öğretilirken yüksek dereceli ödüller verilir. Köpek davranışlarını ödül almak için yapıyor gibi görünebilir veya aynı ödül tüm komutlarda ve öğretilerde etkili olmayabilir. Bu nedenle verilen ödüller sürekli çeşitlendirilmelidir. Köpek eğitimine başlamadan birkaç saat önce yemek verilmemesi ödül olarak yiyecek koyulması eğitimi kolaylaştıran bir uygulamadır. İyi eğitim almış köpekler başta sahibi olmak üzere çevresindeki herkesi mutlu eder. Köpeğinizin doğru eğitimi için Acıbadem köpek Eğitimi merkezleri ihtiyaçları karşılamak için temelden en üst düzeye kadar tüm gerekli donanımlara sahiptir. Unutulmamalı ki eğitim vermek bilinçli yapılırsa yerinde olur.

Bunun içinde eğitim verecek kişiler bu alanda yeterli bilgi, beceri birikim ve uygulama tekniklerine sahip olmalıdır. Bu özellikleri taşıyan yerler geçmişte nadir bulunsa da günümüzde artık birçok ilin farklı bölgelerinde kolayca bulunuyor. Köpek sahiplerinin dikkat edeceği hususlardan bazıları; köpeğin eğitim alacağı yerde köpek için hazırlanan ortamlar, eğitim verecek eğitmenlerin alanındaki uzmanlık düzeyi, alacağı eğitimlerin kapsamı ve istenilen talebe karşılık verebilir durumda olması, her hizmette olduğu gibi eğitim karşılığı verilecek ücret miktarı ve tüm bu seçenekler göz önüne alınırken bu hizmeti sağlayan kuruluşun resmi izinleri almış olması şeklinde sıralanabilir.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Acıbadem Köpek Eğitimi