köpek

Bahçelievler Köpek Eğitim Çiftliği

İnsanın dünya hayatında maddiyattan belki daha çok canını acıtan canını sıkan bir şey varsa oda yalnızlıktır. Şüphesiz yalnızlık Allah a mahsustur. Hayatın keşmekeşinden meşguliyetinden bıktığınız anlarda yanınızda bir ses bir dost ararsınız bazen o sessizliği bozacak insanlara dostlara sahip bireyler olsa da bu imkana sahip olmayan insanlarda bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda bir köpek sizin en iyi dostunuz olabilir.

Tabi yeni bir can dostu edinmek için elinizde böyle bir sebep aramayın çok mutlu ailenizin mutluluğunu neşesini artırmak için de bir köpek edinebilirsiniz. Çocuklarınızın doya doya çok mutlu neşeli bir şekilde vakit geçirebileceği bir köpek hayatınıza bir çok pozitif değer katacaktır.

Veya bir köpeğe sahipsiniz fakat davranışlarından birazcık şikayetiniz var bunun düzeltilmesi gerektiğini düşünüyor iseniz köpek eğitim çiftlikleri tamda uğramanız gereken mekanlar arasında.

Neredeyse her cins köpeğin satıldığı ve cins gözetmeksizin eğitim verildiği yerler olan köpek eğitim çiftlikleri hayvan severler için hayat kurtarıcı bir rol oynuyor diyebiliriz. Bu makalemizde Bahçelievler Köpek Eğitim Çiftliği hakkında bilgilerin yanı sıra köpek cinslerinden köpek eğitimlerinden bahsedilecektir.

Köpek çiftliklerinin ana işlerinden biri olan köpek satışı için öncelikle çiftlikle irtibata geçip alacağınız köpeğinizde bulunması gerek özellikleri belirtmeniz can dostunuzdan sizin olduktan sonra neler beklediklerinizi hangi cins kaç yaşında gibi durumları belirterek size bir köpek tahsis edilebilir.

Eğer bir köpek alacaksanız size bu yazıda bir yol çizelim;

Öncelikle köpeğinizi hangi durumlar için istediğinizi belirtmeniz gerek

Eğer hareketli bir çocuğunuz var yaşam alanınız dar ve köpeğiniz köpeklerle oynamayı seviyor ise sizin için en iyi tercih Bulddog olacaktır. Miskinlikleriyle ün yapmış bu köpekler tabiri caizse yaramaz çocuğunuzu dinginleştirecektir.

Bahçelievler Köpek Eğitim Çiftliği

Bahçelievler Köpek Eğitim Çiftliği

Eğer ki yine aynı şekilde çocuğunuz hareketli fakat bu sefer yaşam alanınız geniş ve çocuğunuzun koşup eğlenmesini istiyor iseniz aslen av köpeği olan Beagle cins köpekler tamda aradığınız köpek cinsidir. Yorulmak nedir bilmeyen bu köpekler çocuğunuza iyi bir oyun arkadaşı olacaktır.

Bir aileye sahip ve henüz köpek tecrübeniz yok ise Collie cinsi köpekler tamda sizin için biçilmiş kaftan durumundadır. Uysal, kolay eğitilebilen, aşırı hareketli olan bir köpek olmadığından sizin için ideal bir seçim olabilir.

Çocuğunuz eğer çok küçük yaşlarda ve ona bir köpek almak istiyor iseniz Vizsla cins köpekler sizin için idealdir uysal sakin çok kolay öğrenebilen ve tepki veren bu köpek cinsi küçük çocuklarla genelde yavaş yavaş oyun oynamayı sevebilmektedirler.

Geniş alanlara sahip ve birazcık yaramaz evlatlara sahip iseniz çocuğunuzun dışarıda güvende olabileceğini düşünmüyor iseniz lakabı ” çocuk bakıcısı ” olan new foundland cinsi köpekler tamda sizin için ideal bir seçim olacaktır hele birde geniş alanlara sahip iseniz gözünüz arkada kalamasın denilebilir.

Köpek Nasıl Eğitilir?

Buraya kadar hep aile yaşamı ile ilgili bilgiler verildi biraz da koruma ve yanlız insanlar için köpek önerileri sunulacaktır.

Kendinize bir koruyucu köpek arıyor size sadık olmasını ve irice olmasını istiyorsanız Sivas Kangalı sizin için en ideal seçim olacaktır. Ülkemizde de çok tercih edilen bir cins olması sebebiyle kolaylıkla sahip olabilirsiniz fakat unutmayın ki yemek masrafı biraz fazla olacaktır.

Kangalın yanı sıra önerilen cinsler; Belçika Malinois, Doberman Pinscher, Alman Çoban Köpeği gibi cinsler hem sadıklık hem koruma hem de eğitim bakımından en ideal köpeklerdir.

Tüm bunların yanı sıra yalnızsanız ve bir dost arıyorsanız tüm dünyada genel tercih olan Golden Retriever cinsi köpek edinebilirsiniz. Gerek arkadaşlık gerek zeka gerekse eğitim bakımından çok nitelikli bir köpektir.

Buraya kadar anlatılanlar yeni köpek alacaklar içindi. Bundan sonra yazılanlar ise bir köpeğe sahip fakat davranış bozuklukları gösteren köpekler için yapılması gerekenler hakkında olacaktır.

Köpek eğitim çiftliklerinde profesyonel hayvan sever eğitimciler tarafından oyunlarla ödüllerle her yönden eğitim verilmektedir. Örnek olarak;tuvalet sıkıntısı, havlama, ısırma, ürkme gibi davranışlar için bu çiftliklere başvurabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bahçelievler Köpek Eğitim Çiftliği