köpek

Bakırköy Köpek Eğitimi

Hayatımıza girdikleri andan itibaren evin bir ferdi olarak görülen köpekler, tıpkı bir insan gibi sevgiye, şefkate ihtiyaç duyarlar. Ne kadar sevgi ve ilgi görürlerse onlar da aynı şekilde karşılık verir ve hatta sahiplerini korumaya alırlar. Ev ortamında ya da insanların arasında nasıl davranacağını bilemeyen köpeğinizin iyi bir eğitim almasını ve her ortamda uyumlu olmasını isterseniz, Bakırköy Köpek Eğitimi merkeziyle bağlantıya geçebilirsiniz. Her yaş ve ırka göre ayrı bir eğitim programı sunan merkezimiz de köpekleriniz için gerekli tüm imkânlar hazır olarak bulunur. Merkezimize geldiğiniz ilk andan itibaren korumamız altına alınan köpekleriniz, ilk önce sağlık kontrollerinden geçirilir. Sonrasında yaş, ırkı, karakter ve davranış özellikleri belirlenir. Verilecek eğitim programında yaş önemlidir. Ne kadar küçük yaşta eğitime gelirse, o kadar kısa sürede öğrenecektir. Elbette ki, genç ve ileri yaşlarda ki köpekler de eğitime tabii tutulur. Ancak onların eğitim süreleri küçük yaşlara göre biraz daha uzun sürebilir, ama mutlaka öğrenirler.

İnsan dostu, köpeklere karşı sevgi her geçen gün ne kadar büyüyor da olsa bazı kötü niyetli insanlar tarafından şiddete maruz kalan ve acı çeken köpekleri de görmekteyiz. Bu nedenle ülkemizdeki köpek sahiplerinin bir kısmı, verilen köpek eğitimlerine şüpheyle bakmakta ve haklı olarak köpeklerini eğitim merkezlerine göndermeye çekinmektedir. Köpek eğitimi nasıl verilir, dayak var mı? Verilen eğitimi köpek unutur mu? Eğitim sonrası ayrı kaldığı süre boyunca bizimle olan bağı kopar mı? Gibi çeşitli sorularla karşılaşmaktayız. Bakırköy Köpek Eğitimi hem köpeklerin hem de köpek sahiplerinin memnuniyetini ön planda tutarak hizmet veren bir merkezdir. Konusunda uzman bir ekip ile çalışır. Veteriner hekim kontrolünde yapılan düzenli sağlık kontrollerine önem verilir. Herhangi bir rahatsızlık ya da sorun olduğunda köpeklerin sahipleri bilgilendirilerek gerekli çözümler sağlanır.

Bakırköy Köpek Eğitimi

Bakırköy Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi nasıl verilir? Verilen köpek eğitiminde dikkat edilen en önemli özeliklerden biri, uzmanların köpeklerle arasındaki iletişimdir. Her köpeğin kendine göre bir karakteri ve huyu vardır. Hepsinin psikolojisi ve olaylara yaklaşımı başka olabilir. Birinin hoşlandığı bir şeyden hepsi hoşlanacak diye bir şey yok. Bu nedenle her köpeğe sevgiyle yaklaşılır. Yaşına ve ırkına göre her birine farklı bir eğitim verilir. Merkezimizdeki eğitimler, şiddet ve dayak içermez. Eğitim, onlara korku ve kaçma duygusunu yaşatır ve zamanla Kaldı ki, dayakla verilen eğitimde ki en önemli amaç, onların toplum içinde uyumlu davranışlar sergilemesi ve sahipleriyle birlikte rahatça hareket edebilmeleridir. Bu durum da ancak sevgi, anlayış, hoşgörü psikolojileri bozulur.

Çoğu köpek, aşırı korku ve üzüntüden hastalanarak ölmektedir. Merkezimizin uyguladığı ve bol sabırla olur. Köpeğiniz yavru ise, onlara itaat eğitimlerinin yanında beslenme ve tuvalet eğitimi de verilmektedir. Beslenmeleri sırasında cinsine uygun mama tercihi yapılır. Her biri kendilerine ait mama kabından ayrı odalarda yerler ve dinlenirler. Tuvalet eğitimleri ise yaşlarına göre belirlenir ve belli zamanlarda uzmanların kontrolünde yaptırılır. Günde iki defa mekân dışına gezmeye çıkarılır. Birbirleriyle bir arada bulunabilirler. Sosyalleşmeleri için bir arada oyun oynamaları sağlanır. Köpeklere verilen temel ve ileri itaat eğitimi, sık sık tekrarlardan oluştuğu için unutulmaz. Eğitimlere zaman zaman sahiplerinin de gelmelerini isteyebiliriz. Çünkü birlikte hem zaman geçirirler hem de komutları birlikte tekrar ederek pratik yapmış olurlar. Aynı zamanda sık sık sahibini gördüğü ve birlikte zaman geçirdikleri için aralarındaki bağ da kuvvetlenir. Bakırköy Köpek Eğitimi merkezinde verilen tüm eğitimlerin hepsi deneyimli uzmanlarımız tarafından kontrol dâhilinde yapılır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bakırköy Köpek Eğitimi