köpek

Boxer Köpek Eğitimi

Boxer Köpek Eğitimi çok büyük önem arz etmekle beraber dikkat ve özen gösterilerek yapılması gerekmektedir. Çok güçlü bir vücut yapısına sahiptirler. Kürk kısımları son derece sık ve parlak görünüme sahiptir. Bu köpek ırkının Lekeleri vardır. Bu lekeler ise genelde kahverenginin tonları şeklinde görülmektedir.. Kuyrukları kesik bir yapıdadır. Dikkatli bakıldığında bu köpek ırkında dişleri ve dili ağızı kapalı durumdayken görünmez. Gözleri koyu renkte olmakla beraber burunları ise siyah renktedir. Kahverengi-beyaz olanları Türkiye’de oldukça yaygın durumdaydı. Fakat daha sonra gün geçtikçe yavaş yavaş eski popülaritesini ve önemini yitirdi. Çok sert görünüme sahip olan bir hayvandır. Boxer köpekler genelde arkadaş canlısı, akıllı , mutlu, vefalı ve çok girişkendirler.. Enerjisi çok yüksek bir yapıya sahiptir. Boxer köpekler genelde çocuklarla da çok iyi anlaşabilmektedirler.

Koruma konusunda oldukça başarılı olan bir köpek ırkıdır. Boxer Köpek Eğitimi ile bu köpek ırkının eğitimine küçük yaşlarda başlanmalıdır ve disiplin sağlanmalıdır. Oldukça yüksek yeteneği olan bir köpek ırkıdır. Boxer köpekler aşırı soğuk ve sıcağa karşı genelde hassas oldukları için dışarda bakımı zor olmaktadır. Boxer köpekler hoşgörülü bir yapıya sahiptirler. Oyuncu bir köpek ırkı ve oyun oynamaktan oldukça haz duyarlar. Yapıları itibari ile genelde Egzersiz yapmaktan hoşlanırlar. Genellikle Çok çabuk anlayabilen ve kolay öğrenebilen aynı zamanda bir kez öğrendiğini unutmayan bir köpek ırkıdır. Sahiplerinin sözlerinden ve komutlarından genelde dışarı çıkmazlar.

Boxer Köpek Eğitimi

Boxer Köpek Eğitimi

Bu köpek ırkı Kanser riski en yüksek olan köpek ırklarından bir tanesidir. Kalp ve romatizma hastalıkları bu köpek ırkında en çok görülen türlerdir. Diğer köpeklere göre ayırt edici olan en önemli özellikleri de durdukları yerden 2 metre yükseğe doğru zıplayabilmeleridir. Bu köpek ırkı canlı ve sevimli bir arkadaş olarak büyük önem ve değer taşımaktadır. Boxerler görünümleri itibariyle temiz bir hayvandır. Mevsim dönemleri geldiğinde orta dereceye yakın olarak tüy dökmektedirler. Bu köpek ırkının yüksekliği yerden omuza kadar ortalama 53 cm ile 64 cm arasında değişmektedir. Ağırlıkları ise 30 kg civarında değişmektedir.

Baxer köpek ırkının eğitimi sahipleri açısından oldukça önem arz ediyor. Çünkü eğit imlenen köpekler uzun süre sakin kalabilirler. Baxer köpek ırkına sahip köpeklerin eğitimini eğer köpek eğitimi hakkında bilgimiz varsa sizler yapabilirsiniz. Lakin köpek eğitimi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi değilseniz köpeğimizin eğitimli olmasını ve sizleri avantajlı ve farklı kılması için köpeklerinizi köpek eğitimcilerine ve uzmanlara götürüp eğitim aldırabilirsiniz. Eğitim aslında o kadar güzel bir şey ki kendi evladımız nasıl bir bilgiyi öğrendiğinde mutlu olabilmekteysek kendi hayvanımızın eğitiminden de bir hayli mutlu olabilmekteyiz. Baxer ırkına sahip köpeklere eğitim aldırdığınız da ya da eğitimiz bizzat siz kendiniz verdiğinizde köpeğimizin diğer köpeklerden farklı ve avantajlı olacağı bir gerçektir. Çünkü eğitim de kendini koruma teknikleri, sahibini koruma teknikleri , zor şartlara adapte olabilme teknikleri gibi birçok teknik öğretilerek köpeğimizin şartlara uyum sağlayabilmesi sağlanacaktır. Boxer Köpek Eğitimi ile köpeklerinizin sağlıklı ve güvenli bir eğitim almasını istiyorsanız internet aracılığı ile ya da farklı yönlerden araştırma yaparak köpeğinize en iyi eğitimi verebilecek kuruluşu seçip köpeğinize güzel bir eğitim aldırabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Boxer Köpek Eğitimi