köpek

Büyükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

Bir köpek bakmaya karar verdiniz veya sahiplendiniz ama maalesef ki iş buna karar vermekle bitmiyor. Köpeğin bakımı bir yana evcil arkadaşınızın ve evinizin huzuru için belirli eğitim aşamalarından geçmesi gerekiyor. Böylelikle köpeğinizle iletişiminiz iyi olur ve o da sizde daha mutlu olursunuz. Fakat köpekler insan değildir komutlarınızı eğitim almadan anlaması ve dinlemesi mümkün değildir. Bu yüzden erken detaylı ve düzgün bir eğitim gerekmektedir. Büyükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği sizin yerine bu görevi üstlenmiş durumda olan kurumlardan biridir. Profesyonel kadrosu ile teknik eğitimler her cins ve yaş grubuna özel olarak eğitim veren Büyükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği hakkındaki inceleme yazımız ise şu şekildedir:

Her köpek aynı değildir. Köpekler ırksal özelliklerine göre farklı farklı davranışlar gösterebilirler. Bir pitbull ile bir pekinese cinsi köpeğin davranışları vereceği tepkileri ve reaksiyonları bir tutamayız. Bu yüzden her köpeğe kendi ırkına göre detaylı ve düzgün eğitim verilmelidir. Av köpekleri, çatal burun, Sivas kangal, akbaş, Anadolu çoban köpeği, yabancı ırklardan, Alman kurt köpeği, rottweiler, terrier, Yorkshire terrier, doberman, çoban köpekleri, golden retriever, tazı, pekinese, kaniş gibi birbirinden farklı ırkları seçmek mümkündür ve bu ırkların hepsine eğitim uygulamak üzere profesyonel bir kadro ile hizmete hazır bulunmaktadırlar. Her ırkın taşıdığı özelliğe bağlı olarak özel bir bakıcı ve eğitmen ilgilenmektedir. Sahasında uzman olan ekipler ile hareket eden ve temel itaat etme, tuvalet ve ev içi ev dışı davranış eğitimlerinin hepsi verilmektedir.

Bunun dışında bekçi köpeği yada herhangi bir güvenlik kurumunda çalıştırılmak üzere alınan köpeklere özel eğitim mevcuttur. İleri itaat teknikleri ve eğitimlerini yine ırk ve yaş gruplarına göre her köpeğe ayrı özel bir eğitmen gerçekleştirmektedir. Bu eğitimlerde en önemli kısım aslında öncesinden gelen temel itaat eğitimidir. Nedeni ise temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitiminin temelini oluşturmaktadır. Köpek temel itaat eğitimini ne kadar iyi alabilmiş ve öğrenebilmişse, ileri itaat eğitiminde de aynı başarıyı elde etmektedir.

Büyükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

Büyükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekleriniz yaş gruplarına göre eğitim verilirken dörde ayrılırlar. 0 – 6 aylık, 6 ile 12 aylık, 1 – 2 yaş arası ve 3 yaş ve üzeri olmak üzere dörde ayrılırlar. Yine bu eğitimler verilirken 0 – 6 aylık ve 6 ile 12 aylık köpeklere farklı teknik, uygulama ve eğitim uygulanırken, yetişkin grubu olan 1 – 2 yaş grubu ve 3 yaş üzeri olan köpeklere daha farklı teknikler uygulanır.

Bir köpek sahibi olarak, köpeğinizin yaşını, cinsini belirterek nasıl eğitim alacağına, ne kadar süre ile alacağına, neye ihtiyacı olduğuna ve ne kadar ödeme yapılacağına dair bilgilerde vererek eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Bu eğitim sonunda ise köpeğiniz tasma ile dolaşma, tuvalet, ailesi dışında insanlar ve köpeklerle bir araya gelme gibi özellikleri kazandığını ve daha huzurlu olduğunu anlayacaksınız.

Ayrıca Büyükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği içinde bulundurduğu alanında uzman veteriner kadrosu ile köpeklerinizin her türlü bakım ve sağlık kontrolleri yapılmaktadır ve olası sağlık problemlerine karşı önlem alınmış bulunmaktadır.

Bunların dışında verilen eğitim ve hizmetleri yakından kontrol etme gibi bir şansınız bulunmaktadır. Büyükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği ailenizle birlikte sizi ağırlayabilecek konumdadır. Verilen eğitimleri ve hizmetleri yakından takip etme, bizzat eğitimi veren kişiden rapor alma ve eğitim verilirken köpeğinizin yanında bulunma şansınız vardır.

Köpeklerinize eğitim verilirken hiçbir şekilde koşullandırma ve sert teknikler uygulanmamaktadır. Bunun nedeni ise koşullandırma yöntemi ile köpeğiniz yaptığınız her davranıştan sonra sizden bir şey bekleyecek çünkü ödüllendirilmeye alışmış olacak. Eğer bu ödül verilmezse hırçınlaşma veya emre itaatsizlik gibi sorunlar baş gösterebilir. Sert teknikler köpeğinizi hırçınlaştırabilir ve onu insanlara küstürebilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Büyükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği