köpek

Çoban Köpeği Eğitim Veren Yerler

Çoban köpeklerine eğitim vermek ve onların koruma iç güdüsünü güçlendirmek için bu işin eğitimini almış sertifikalı uzmanlardan yardım alınır. Evini de ya da kendi yaşam alanınızda yetiştirmek istediğiniz çoban köpekleri için araştırma yapılmalı ve bir uzman tarafından destek alınması tavsiye edilir. Yavru çoban köpeklerinin belli bir süre eğitimi için kuruma bırakılması ve bu gibi yerlere verilmesi için internet sayfalarının takip edilmesi gerekir. Ya da yakın bir veteriner hekim ya da barınaktan eğitim veren yerler hakkında kesin bilgiye ulaşılabilir. Buralarda da eğitim alınması sağlanır. Çoban köpeğinin diğer bir ırkı Kangal’dır. Ülkemizde rahat bir şekilde bulunan ve eğitimi verilen yerler fazladır.

Çoban Köpeği Eğitim Veren Yerler

Çoban Köpeği Nasıl Eğitim Almalıdır?

Köpeklerin eğitimi küçük yaşlarda başlar. Yetişkinlik çağına gelene kadar verilen itaat eğitimleri ve ileri itaat eğitimleri sonucunda belli bir seviyeye geldiği görülür. Çoban köpeklerinin eğitimi ilk olarak itaat etme öğretisidir. İtaat etmeyi başardıklarında ve sahibine bağlılığı arttığı durumlarda ileri itaat seviyesine geçilir. Çoban köpeklerine burada düşünebilme ve sorun için çözüm üretebilme tekniği geliştirilir. Sorunlara karşı pratik düşünebilme, hızlı hareket edebilme, sahibinin komutları dışında hareket etmemeyi öğrenir. Sahibi dışında başkalarını koruma ve savunma niteliği de kazanmış olması gerekir. Bu eğitimleri doğru ve uygun bir şekilde alındığında çoban köpekleri iyi bir dost, iyi bir avcı ve korumacı ruhuna sahip olması kısa bir süre içinde gerçekleşeceği görülür.

Çoban Köpeği Eğitim Veren Yerler

Çoban köpeği eğitimi veren yerler bakıldığında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan programlara göre belirlenir. Bu programlar çoban köpeklerinin yaşlarına göre belirlenir. Yavru çoban köpeklerine eğitim veren alanlar bu ırkın üretimini yapan yerlerdir. Aynı zamanda çiftlik ve köpek yetiştirme yerlerinde de çoban köpeğini satın alarak sahiplenilebilir. Alınan yerlerde farklı ırklarda bulunur. Çoban köpeklerinin getirildiği ülke ve eğitiminin verildiği yerler farklıdır. Satın alma işleminde güvenli internet sayfalarından faydalanılabilir.

Günlük işlerin internet ortamında yapıldığı dönemde, köpekler hakkında bilgi sahibi olunması için vikipedi alanları vardır. Çoban köpeğine sahip olmak ve onun yaşam şekli için gerekli olan önlemleri almak için bilgilendirmeler yapılır. Bunun için çoban köpeği eğitimi veren yerler vardır. Yasal olarak eğitim verme hakkına sahip olan kurumlardan köpek satın alınması ve eğitiminin öğrenilmesi gerekir.

Eğitim Almış Çoban Köpeğinde ki Farklılıklar:

Çoban köpeğinin eğitilmiş ve yabani olan ırkları vardır. Yabani ırklar kendi doğalarında yaşayarak mücadele verirler. Fakat kendi doğasından alınarak savunma ve koruma iç güdüsü ile eğitilmiş çoban köpekleri de vardır. Aldıkları eğitimler onları kendi ırklarına göre bir üst seviyeye çıkardığı görülür. Komuta uymaları ve verilen görevleri ileri itaat seviyesi boyutunda yapmaları onları farklı kılar. Çoban köpeği eğitimi veren yerler bu faktörleri önemsediği için eğitim programlarını ayarlar.

Eğitimini tamamlamış yetişkin çoban köpekleri genel olarak çiftlik koruyucusu ve sürü halinde yayılan canlıların başına verilir. Aynı zamanda doğa sporları ile uğraşan kişilerin yanında bir yardımcıya ihtiyaç duydukları anda bu ırkların olması en ön planda tercih edilmesi gerekir. Yavru bir çoban köpeğine sahipseniz ya da satın aldıysanız verilecek eğitim hakkında bilgilendirme almanız gerekir. Çoban köpekleri normal evcil köpeklere göre farklıdır. Soğuk ve serin alanları sevdikleri için eğitimleri bu coğrafi koşullara göre yapılır. Ev ortamında bu canlıyı sahiplenmek isterseniz verilecek eğitimleri buna uygun olmalıdır. Yaşayacağı alana göre farklı eğitim seviyeleri vardır. Bunları ancak alanında uzman olan bir kurum ya da eğitmen farkına varabilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Çoban Köpeği Eğitim Veren Yerler