köpek

Esenler Köpek Eğitim Çiftliği

Hepimiz hayvanları severiz. Onlarla vakit geçirirken her şeyi unuturuz. Özellikle bir köpeğiniz varsa hem sadık dostunuz olacaktır, hem de onunla zaman geçirirken mutlu olacak ve başka sıkıntılarınız varsa unutturacaktır. Hayvanları sevmek gerçekten çok güzel, özel… Bir arkadaşınızla ya da ailenizle geçinemeyebilirsiniz ama birlikte vakit geçirecek birine ihtiyaç duyarsınız. Hayvan sahibi olmayı deneyin. Kimimiz bakımı konusunda endişe edebilir, haklı olarak. Unutmamalıyız ki hayvanlar eğitilirse, gerekli bakım yapılırsa en vazgeçilmezimiz olacaktır. Zor değil. Örneğin; Bir köpeğiniz olduğunu düşünün. Esenler köpek eğitim çiftliği var. Burada hayvanımızın bakımı konusunda eğitim verilir.

Evde hayvan beslemek zor olmaz. Bunun sebebi beslenmesi, aşıları, tuvalet ihtiyacı vb. konularda en ayrıntılı şekilde eğitilir. Hayvanların öğrenmesi gereken ortam sağlanıp en iyi şekilde yetiştiriliyor. Gerekli takipler yapılıp en ince ayrıntısı düşünülüyor. Esenler köpek eğitim çiftliği burayı anlatmakla değil görmeniz lazım. Hayvanlara verilen değerin ve yaşamlarını ve yaşamanızı kolaylaştıracak her şey düşünülmüş. Beslenme alışkanlığı kazandırılır. Bir yemek kabında yemesi tabi ki yetiştirme ile alakalı bir şey… Onunla gezerken keyfine doyamayacaksınız. Her gittiğiniz yerde yanınızda olsun isteyeceksiniz. Aşıları düzenli olarak hatırlatılıp, sağlık kontrolleri zamanında yapılır. Burada köpeğiniz emin ellerde…

Tüyleri dökülme zamanında gereken özen gösterilip her türlü temizliğini de yaptırabilirsiniz. Gerekli görülen konularda uzman görüşü ile daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Köpeklerimizin dişleri çok keskin olur, bunu hepimiz biliyoruz. Onunla şakalaşırken bile dikkat etmek zorundayız. Bunun için de gerekli eğitimi sağlar ve onun için de kendiniz için de iyi sonuçlar elde ederiz. Köpeğimizin öncelikle bir kimliği olmalı, bunu sağlar ve gerekli önemi gösteririz. Aşı kartı mutlaka olmalı ve köpeğimizin sağlığını takip eden bir veteriner de tahsis edilir. Diğer önemli bir konu da üstünde pek durmadım ama evde hayvan beslemek isteyenler için oldukça önemli.

Esenler Köpek Eğitim Çiftliği

Esenler Köpek Eğitim Çiftliği

Çünkü hayvanlar ancak eğitilirse onlarla yaşamak daha kolay olacaktır. Tuvalet ihtiyacı, bizler çalışıyor olabiliriz ve hayvan bütün gün evde kalacağı düşünülürse onun için de zor olacaktır. Eğitim mutlaka şart bu yüzden bunu lüks olarak anlamamak lazım. Unutulmamalıdır ki yeni doğan bir bebekte hiçbir şey bilmez. Ancak öğretildiği zaman kendi ihtiyacını karşılamak onun için kolay olacaktır.  Her anımızı onunla geçirmeyi düşünemeyiz, hayvanımıza bazı yetenekler kazandırılması oldukça olağan… Sadece hayvanı olanlar için değil, hayvan sahibi olmak isteyip bunları düşünenler içinde bilgilendirilmemiz şart bu yüzden etraflıca düşünüp her konuya değinmeye çalıştım.

Hayvanlar bizim gerçek dostumuz. Bunun içinde Esenler köpek eğitim çiftliği mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer… Hayvanlara yapılan eziyetleri görüp de, hayvan sahibi olmak isteyen dost canlısı insanlarda çok. Hayvan sahibi olmak istemeyen çocuklu aileler içinde en azından değerlendirme yapmalarına yardımcı olacak bilgiler verilir, çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamalıyız. Çoğunlukla hayvan sahibi olmak isteyenler, yaşlılarda olsa bunun sebebi de yalnız kalmış ve kendilerine arkadaş edinip mutlu olmak istemeleri, sırf bu sebepten hayvan sahibi olmayın.

Bence her bireyin ihtiyacı var. Yaşın önemi yok. Hayvana sadece sevmek için bakılmaz onunla ilgilenildiğine nasıl mutlu olacak, sevgisini kazandığında ve bir karşılığı olmadan bunu gören arkadaşlarınız bile aranızdaki iletişimi kıskanacak belki. . Bir tasmaya bağlayıp yanında gezdirmek için hayvan sahibi olanlarda var tabi… Sadece bu sebepten dolayı kimse hayvan beslemesin, beslememeli de… Toplum içinde hepimizin ilgisini çeker ama yüreğimizi ısıtan görüntü de sahte olabiliyor. Bunlar gerçekten aldatıcı… Ama hayvanların sevgisine inanmalı ve onlarla vakit geçirmenin tadına varmalısınız, mutlaka deneyin…

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Esenler Köpek Eğitim Çiftliği