köpek

Fatih Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler genel olarak insan dostu hayvanlar olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bu nedenledir ki birçok hayvan sever köpek beslemek istemiş ve birçoğu da bu isteğini gerçekleştirmiştir. Köpeklerinizi beslemek onların bakımında sizlere yardımcı olmak için hazırlamış olduğumuz Fatih Köpek Eğitim Çiftliği tanıtımında sizlere köpeklerinizi beslemeniz için gerekli olan bilgileri tanıtmaya çalışacağız. Önemle incelemenizi tavsiye ederiz.

Köpekler tam anlamıyla insan dostu hayvanlardır. Bundan dolayı insanlara çok iyi bir arkadaş ve çok sadık bir dost olacaklardır. Hem sizler köpeklerinizi çok seveceksiniz hem de onlar sizleri çok sevecektir. Ancak köpeklerinizin sizlere çok iyi bir arkadaş olmanızı istiyorsanız onların bakım ve beslenmelerine çok iyi bakmanız gerekmektedir. Öncelikle köpeklerinize iyi bir veteriner seçmelisiniz. Bu seçimi yaparken sizleri güvende hissettirecek ve de köpeğinizin sağlığına çok fazla önem verecek bir veteriner seçmeniz her şeyin önünde gelmektedir. Bu köpeğinizin büyüme ve gelişmesi bakımından çok önemlidir. Aynı zamanda seçtiğiniz veterinerin bulunduğunuz yere yakın olmasına önem vermelisiniz.

Köpeklerinizi evinize getirdikten sonra onların barınabilmesi için bir kulübeye ihtiyacınız olacaktır. Köpeğinizin rahat edebilmesi ve güvende olması için kulübenin seçimine özen göstermelisiniz. Köpeğiniz barınacak olduğu yere ne kadar çabuk alışırsa sizlere de o kadar çabuk alışır ve iyi bir arkadaş olur. Yavru köpeğinize küçüklükten itibaren tasma kullanma alışkanlığı kazandırmanız gerekmektedir. Çünkü tasma kullanmak hem köpeğinize kendini güvende hissettirecek hem de köpeğinizi dışarıdan gelen saldırılara ve kaybolma risklerine karşı koruyacaktır.

Fatih Köpek Eğitim Çiftliği

Fatih Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler genel olarak gelişimlerini küçüklük zamanlarında gerçekleştirirler. Bundan dolayı köpeğinizin beslenmesi konusunda ilk 1 yıl çok önemlidir. . Bu dönemde aynı zamanda köpeğinizin kemikse yapısı ve diş yapısı gerçekleşecektir. Bundan dolayı beslenmesi konusunda çok hassas davranmalısınız. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre ilk bir sene içerisinde ihtiyacı olan besin miktarının 2 katına, kalori miktarının ise 3 katına ihtiyaç duymaktadır. Sıradan köpekler gelişimlerini ilk 1 yıl içerisinde gerçekleştirmektedir. Fakat bazı dev cinslerde bu gelişim 2 seneye kadar bulabilmektedir. Araştırmalara göre yavru köpeklerin sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmesi köpeklerin daha fazla yaşamasını sağlayacaktır. Yani köpeğinizi ne kadar sağlıklı ve düzenli beslerseniz köpeğiniz o kadar fazla yaşar.

Yapılan araştırmalara göre yavru köpekler gelişim dönemlerinde ekstra besin miktarı ve kaloriye ihtiyaç duymaktadırlar. Bundan dolayı yavru köpeklere gelişim dönemlerinde ekstra besin miktarı ve kalori verilmelidir. Bu araştırmalar Hayvan Bakım Merkezleri tarafından yapılmış olup güvenilir araştırmalardır. Bu ekstra kalori ve besin miktarlarını köpek mamaları ile sağlayabilirsiniz. Köpeklerinize vermeniz gereken mamalar köpeklerinize uygun olmalıdır. Aksi takdirde köpeklerinizin sağlığına zarar gelebilir. Bu mamalarda protein ve mineraller köpeklerinize yarar sağlayacak şekilde dağıtılmalıdır.

Yavru köpekler ilk 4 ayına gelene kadar veya besin ihtiyaçları azalana kadar günde ortalama 3 öğün yemek verilmelidir. 4 aydan sonraki sürelerde ise köpeğinize günde 2 öğün yemek vermelisiniz. Köpeğinizi çok fazla beslememelisiniz. Fakat sık sık beslemelisiniz. Yavru köpeğinizi en çok ilk aylarında beslemelisiniz. Çünkü köpekler genel anlamda ilk aylarında büyür ve gelişirler.

Köpeklerinize hangi mamayı yedirirseniz yedirin 20 dakikadan fazla mama vermemelisiniz. Çünkü köpeklerin midesi 20 dakikada dolmaktadır ve daha fazla besin alması durumunda köpeğiniz rahatsızlanabilir. Unutmayın hayvanlar da bir can taşımaktadır ve bu canı korumak bizim bir sorumluluğumuzdur. Fatih Köpek Eğitim Çiftliği merkezimizde köpekleriniz için gerekli olan tüm mama ve bakım malzemelerini köpeklerinizin hizmetine sunmaktayız. Bizleri tercih etmekten asla pişman olmayacak ve köpeklerinize rahat bir bakım sağlatacaksınız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Fatih Köpek Eğitim Çiftliği