köpek

Golden Eğitimi Veren Çiftlik

Parlak sarı tüyleri ile dikkat çeken bir ırk olan Golden ırkı köpekler insanların en yakın arkadaşıdır. Golden ırkı köpeklerin bakımı konusunda bilgi sahibi olmak eğitimlerinin nasıl olması gerektiği hakkında da yardımcı olacaktır. Golden ırkı köpekler çok zeki bir ırktır. Bu nedenle eğitim konusunda en başarılı köpekler arasında yer alır. Köpek eğitim merkezleri ya da köpek çiftliklerinde köpekleriniz için uygun eğitimleri verebilirsiniz.

Golden eğitimi veren çiftlik tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpeklere nasıl bir ortamda eğitim verileceğidir. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpek sahipleri ile köpeklerin iyi iletişim kurmasına yönelik eğitimlerin verilmesidir. Köpek çiftlikleri köpeklerin rahat hareket edeceği alanlar üzerine kurulu olduğundan dolayı köpek eğitimi daha kolay gerçekleşecektir. Köpek eğitiminde egzersiz de önemlidir. Golden ırkı köpekler sportif yapıya sahip olduğundan dolayı gün içerisinde enerjilerini de atmak isteyeceklerdir. Bu nedenle Golden ırkı köpeklere egzersiz eğitimleri yaptırmak da önemli olacaktır.

Golden Eğitimi Veren Çiftlik

Köpek Eğitimleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Köpekleri eğitmek onlarla sağlıklı iletişim kurmak için önemlidir. Köpekler zaman zaman davranış bozukluğu sergileyebiliyor. Bu gibi sorunlara çözüm bulunmadığında köpekler daha saldırgan davranışlarda bulunabiliyor. Köpek eğitimi davranış bozukluğu olan köpekler için oldukça önemlidir. Eğer köpeğiniz henüz yavru ise havlama eğilimi de sık olacaktır. Bu nedenle sorunun üstesinden gelmek için yapılması gerekenlerden biri de köpeklerin gerekli yerlerden eğitim almasıdır. Köpeğinizi evinizde eğitmeniz mümkün olsa da profesyonel olarak destek almak köpeklerin gelişimlerini hızlandıracaktır. Golden ırkı köpekler son derece zeki canlılar olduğundan dolayı eğitimlere de kolay cevap veren bir ırk olarak bilinir.

Golden ırkı köpekler oyun oynamayı seven köpeklerdir. Apartman yaşamına uyum sağladığı gibi aynı zamanda doğayı seven canlılar olması nedeni ile sık sık dışarı çıkarılmaktan da hoşlanırlar. Köpeklere evde bakan kişilerin köpekler ile dışarıda vakit geçirmesi önemlidir. Fakat bazen köpekleri dışarı çıkarmak size kabus gibi gelebilir. Köpeğiniz dışarıda daha çok uyarana maruz kaldığından dolayı onu kontrol etmekte zorluk çekebilirsiniz. Köpeklerin dışarı çıktığınızda sözünü dinlemesini istiyorsanız eğer temel itaat eğitimlerini almasına özen göstermelidir. Temel itaat eğitimi alan köpekler otur, kalk ya da gel gibi komutları kolay öğrenecektir. Fakat eğitimleri öncelikle sırasına uygun olarak yapmak gerekir. Bu nedenle temel eğitimlere öncelikle “otur” pozisyonu ile başlamak faydalı olur.

Golden Eğitimi Veren Çiftlik

Temel itaat eğitimi alan köpekler sosyalleşme konusunda da başarılı olan köpeklerdir. Bu nedenle insanlar arasında çok vakit geçiren köpeklerin bu eğitimleri alması gerekir. Golden ırkı köpekler insanlara kolay alışırlar. İnsan canlısı olarak ifade edilen bu köpekler eğitildiğinde insanlar ile çok daha sağlıklı iletişim kurabilmektedir. Adeta sözünüzü dinlemek için gözlerinizin içine bakan bu köpekler eğitim için yaratılmıştır. Eğitilmeye ihtiyaç duyan bu köpekler aldıkları eğitimlerde kendilerini sürekli olarak geliştirmeye de açık olacaktır. Eğer köpekleriniz eğitimden keyif almayı başarmış ise bu durumda ileri eğitimleri de almaya başlayabilirler. Bu nedenle köpekleri eğitirken onların keyif almasını sağlamak ilk kural olmalıdır. Yapmaktan hoşlandıkları davranışlar ödüllendirildiğinde köpekler bu davranışları daha sık tekrarlayacaktır. Sahiplerini dinleyen köpekler sürekli olarak ödüllendirilmelidir. Bu ödüllendirme yalnızca yiyecek olarak düşünülmemelidir. Köpeklerin başını okşamak ya da onlar ile oyun oynamak da bir ödüllendirme olacaktır. Köpek eğitimine çok küçük yaşlardan itibaren başlamak sahiplerin de köpek sorumluluğu almasını kolaylaştıracaktır. Sahiplerinin hayatını kolaylaştırmayı başaran köpekler sahipleri ile daha çok vakit geçirdiklerinden dolayı itaat etme özelliklerini koruyacaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Golden Eğitimi Veren Çiftlik