köpek

Golden Köpek Eğitimi

  Golden Retriever köpek cinsi dünya üzerindeki en insan dostu köpek cinslerinin başında gelmektedir. Son derece kibar, sadık, zeki ve insan dostu olmalarından dolayı dünya üzerinde en çok ilgi gören köpek cinslerindendir. Oldukça sevimli ve güzel görüntüsü ile hayvan severleri kendilerine bir adım daha yaklaştırmaktadır. Bağlı oldukları ailelerine aşırı bağlı olmaları, müthiş sevgi ve saygı beslemeleri onları adeta bir cevher gibi değerli yapmaktadır. Golden Köpek Eğitimi eğlenceli olmakla birlikte, eğitim veren kişinin de deneyimli olması gerekmektedir. Köpeğin ilk başlarda biraz heyecanlı ve huysuz olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Fakat eğitim süreci ilerledikçe, üstüne birde sosyalleştikçe hem diğer köpek cinslerine karşı hemde size karşı aşırı sevgi ve sadakat beslediğini gözlerinizle görüp, hissedeceksiniz. Modern Sportif bir köpek cinsi olarak tanımlanmaktadır. İlk başta av köpeği olarak yetiştirilmiş olsa da şimdilerde aile dostu görevini üstlenmişlerdir. Fakat doğuştan gelen içgüdüleri ile hala av köpeği olabilirler. Kaslı, atletik ve klas bir yürüyüş biçimine sahiptirler. Kuyruklarını sallayıp, başlarını dik tutarak sizi selamlarlar. Öyle durumlarda selamına karşılık verip onlara güler yüz gösteriniz ki duygusallaşmasınlar ve sevildiklerini anlasınlar. Çift katlı hava geçirmeyen ceket gibi tüyleri oldukça yumuşak ve altın rengindedir. Sapsarı olmaları onları çekici kılan başka bir özelliktir.

Oldukça sevimli bir görüntüleri vardır ve yüzlerinde sanki gülümsüyorlarmış gibi bir ifade olması onları adeta baş tacı yapmaktadır. Vücutları çok iyidir ve oldukça güçlüdürler. Erkek Golda’nlar 56 – 61 cm arasında olmaktadır. Kiloları ise 29 – 34 kg arasında değişmektedir. Dişi Golden cinsi köpekler ise birkaç santim daha kısa olup, birkaç kiloda daha hafif olmaktadırlar. Golden Retriever doğuştan itaatkâr olduklarından dolayı kolay eğitilebilir bir köpek cinsidir. İnsanlara karşı aşırı itaatkâr, saygılı ve sadakatlidirler. Bu nedenledir ki körler için rehber köpek ve hizmet köpeği olarak ta kullanılabilmektedir. En önemli özellikleri ise narkotik köpeği olaraktı görev alabilmeleridir.

Golden Köpek Eğitimi

Golden Köpek Eğitimi

  Golden Retriever köpek cinsi insanların onunla ilgilenmesine bayılırlar. Aileleri ile vakit geçirdiklerinde aşırı mutlu olurlar ve kesinlikle dış mekân köpeği değildirler. Bu yüzdendir ki uzun süre ailelerinden uzak veya yalnız kaldıklarında sıkılıp, bunalıma sokulup, sıkıntıya girebilirler. Golden köpek cinsi istikrarlı birer dosttur adeta. Sorumlu ve bir o kadar mutlu ev sahiplerini çok severler. Bu nedenledir ki eğer evden sık sık uzak kalıyorsanız, eve gelme imkânınız sık sık kısıtlanıyorsa Golden köpek cinsi size göre değildir. Çünkü ailelerine aşırı bağlı olan Golden Retriever, yalnızlıktan çok sıkılırlar, ailelerini çok çabuk özlerler ve bunalıma girerler. Her köpekte olduğu gibi Golden Retriever eğitimi de oldukça önemlidir. Fakat çoğu köpeğe göre eğitimi çok kolaydır ve çok kolay ve çabuk öğrenirler. Fakat yine de eğitim vermek için belli bir deneyime sahip olmanız gerekmektedir. Eğitirken oldukça dikkatli olunması ve titizlikle üzerinde çalışılması gerekmektedir. Peki, GOLDEN KÖPEK EĞİTİMİ nasıl yapılmalıdır? Hangi hususlara dikkat edilmelidir? Ne yapmamız gerekmektedir?

Golden Köpek Eğitimi verilirken dikkat edilmesi gereken hususlar ve yapılması gerekenler;

Golden Retriever oldukça duygusal bir cinstir. O nedenle onlara karşı kaba ve sert olmamalıyız. Bu köpek cinsinin tam potansiyellerini size aktarabilmeleri için uygun sosyalleşmeleri ve gerekli olan temel itaat eğitimini eksiksiz şekilde almaları gerekmektedir. Fakat o kadar zorlanmayacaksınız? Çünkü Golden’ lar çok yeteneklidirler Adeta sınıfın çalışkan öğrencileridirler, kolay öğrenirler. Bol övgüler yağdırarak, ödül tabanlı bir eğitim vermelisiniz. Sert konuşarak hiçbir ilerleme kaydedemezsiniz. Tuvalet ve Kafes eğitiminde doğru komutlar verildiği takdirde hemen kavrayacak ve uygulamaya koyacaklardır. En önemli detay ise tutarlılık ve bol tekrar yapmanızdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Golden Köpek Eğitimi