köpek

Güngören Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler ile insanların birliktelikleri nerede ise insanlık tarihine eşdeğer bir geçmişe sahiptir. İnsanların ilk olarak evcilleştirdiği hayvanlardan olan köpekler, bir çok alanda insanların hayatını idame ettirmesi için onlara yardımcı olmuşlardır. Farklılık gösteren onlarca ırkı bulunması, köpeklerin insanlara yardımcı oldukları alanları belirleyen faktörlerin başında gelir. Örnek verilecek olursa koku alma duyularının hassaslığı ve ön sezilerine göre bazı köpek ırkları avcılıkta, koruma iç güdüsü ağır basan ve daha iri yapılı ırklar da koruma ve bekçi köpeği olarak kullanılmışlardır. Bu ve bunun gibi yüzlerce örneği bulunan durumlar köpekler ve insanların birbirlerinin hayatına entegre olmalarını ve ortak bir yaşam sürdürme gereksinimlerini ortaya çıkarmıştır.

Bu gereksinimler de köpeklerin ve insanların daha kolay bir yaşam sürdürmeleri için ve aynı zamanda köpeklere verilen görevlerden maksimum fayda sağlanması için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca şehir ve apartman yaşantısına adapte olmaya zorlanan köpeklerin adaptasyon sürelerinin kısaltılması ve köpeklerin daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürdürmeleri bu eğitimlerin amaçları olarak sıralanabilir. Güngören Köpek Eğitim Merkezi farklı ırk köpeklere göre programlanmış eğitimler ve köpeklerin yaşam alanlarına göre şekillenen farklı sürelerdeki eğitimleri ile İstanbul ve çevresine hizmet vermektedir. Uzman eğitim kadrosu ve köpeğinizin ihtiyacı olan tüm gereksinimlere cevap veren Merkezde köpekler ve sahipleri için daha mutlu ve sürdürülebilir bir yaşam garantisi sunulmaktadır.

Arama Kurtarma Köpek Eğitimleri

Güngören Köpek Eğitim Merkezi

Arama kurtarma köpekleri, koku alma ve ön sezisi kuvvetli olan ırklardan oluşur. Bu köpekler, aldıkları eğitimler sayesinde görevlerini maksimum düzeyde yerine getirme yetisine sahip olur. Bu ödülün amacı doğal felaket gibi durumların yaşandığında eğitimli köpekler yardımı ile yardıma ihtiyacı olan insanlara daha çabuk ulaşılmasını sağlamaktır. Kuşkusuz ki yaralanma gibi olumsuz durumlarda insanların ilk müdahale süresi oldukça kısadır. Arama kurtarma faaliyetlerinin amacı bu zamanı en faydalı ve en kısa zamanda sonuçlandırmak üzerinedir. Köpekler, bu anlamda insanların en büyük yardımcılarıdır.

Güngören Köpek Eğitim Merkezi

Av köpekleri, avcılık sporu ile uğraşan insanların en büyük yardımcılarıdır. Avlanma alanlarında avcının yanından ayrılmaya ve komutlara itaat eden köpekler, avcıların daha keyifli bir av deneyimi yaşamalarına yardımcı olur. Köpeklerin ödüllendirilmeleri karşılığında verilen bu eğitim araca inip binme, komutlara uyma, av hayvanının yerini belli etme ve vurulan avın avcının yanına getirilmesi olarak düşünülebilir.

Koruma Köpeklerinin Eğitimleri

Ülkemizde çok geniş bir koruma köpeği popülasyonu bulunmaktadır. İş yeri, fabrika, ev ve benzer alanların korunmasında görevli olan köpekler; hırsızlar ve kötü niyetli insanlara karşı oldukça caydırıcı bir unsurdur. Aldıkları eğitim, alan korumasının yanı sıra istenmeyen bir durumda hırsızlara müdahale etme ve onları yakalamanın yanı sıra yabancı olmayan insanlara saldırmamak ve onları sahiplenmek üzerinedir.

Görme Engellilerin En Büyük Yardımcıları

Görme engelli insanların en büyük yardımcıları olan köpekler, engelli kişiye yol ve yön gösterme; trafikte karşıdan karşıya geçme ve benzeri durumlarda yardımda bulunur. Bunun için eğitilen köpekler, sahibine daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürdürmesi için yardımda bulunur. Aldığı eğitim sahibinin görme engelli olduğu algılaması ile başlar ve sahibinin neye ihtiyaç duyabileceğini değerlendirme yetisi kazanmasına yöneliktir. Trafik ışıklarının neyi ifade ettiğini öğrenip karşıdan karşıya geçişlerde yardımcı olunması; sahibinin gitmesi gereken yerleri öğrenip onu oraya yönlendirmesi ve hayatını daha rahat sürdürmesi için gerekli tüm şeylerin öğretildiği eğitimlerde sadakat ve sahibine bağlılığı en yüksek derecede bulunan köpek ırkları kullanılır. Bu eğitimlerin yanı sıra tuvalet ve yaşam alanlarının belirlenmesi eğitimler ve yeme içme eğitimleri de köpeklerin daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürmeleri bakımından hayati önem taşır.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Güngören Köpek Eğitim Merkezi