köpek

Hasanpaşa Köpek Eğitimi

Her insan hayvan sahibi olup onunla dostluk bağı kurarak aynı ev içerisinde yaşamak ister. Ancak evde hayvan beslemenin bir çok sorumluluğu vardır. Özellikle köpek besleme konusunda köpeğinizin evinize ilk geldiği zamanlar sabırlı olmanızı gerektiren zamanlardır. Temel eğitimlerini almamış köpekler ev içerisinde bazı sorunlara yol açabilir, can sıkıcı durumlar yaşanabilir. Köpeklere verilecek olan temel eğitimler sonucunda sahibine itaat eder ve en yakın dostu olur. Köpeklerin eğitimlerini uzman ellerden başarılı bir şekilde almasını sağlayan birçok kurum bulunabilir. Köpek severler için köpek eğitimi veren kurumlar en iyi kurtarıcı olur.

  Evcil hayvanlar arasında insana dostluk verebilen ve insan yaşantısına en çabuk ayak uydurabilen hayvanlar köpeklerdir. Köpeklerin eğitimi için açılmış eğitim evleri ve eğitim kursları her geçen gün rağbet görerek sayısını arttırmaktadır. Hasanpaşa Köpek Eğitimi bunlardan bir tanesidir. Köpek eğitim kurumları devlet tarafından onaydan geçirilmiş ruhsatlı iş yerleridir. Başvurulan eğitim kurumunun ruhsatının olup olmadığına son derece dikkat edilmelidir. Son zamanlar köpek eğitim merkezlerinin artışı ile ruhsatsız bir şekilde insanları kandıran ve köpeklere yanlış eğitim veren kurumlarda artmıştır.

Köpek eğitim merkezlerinin fiyatı uygundur. Bu nedenle insanlar bazen şüphelenebiliyorlar. Aksine köpek eğitim merkezlerinin düşünülmesi gereken yanı köpeğinize ne derece eğitim verebileceğidir. Köpeklere ilk verilecek olan temel eğitim bilgileri köpeğinizde sonsuza dek gidecek huyların ve hareketlerin tabanı olacaktır. Alacakları bu eğitim ile hayatlarını sürdürecekler. Verilen doğru eğitim ile sahibi ile arasında bağı sağlamlaşan köpekler, yanlış eğitim aldıklarında bir canavara dönüşürler.

Hasanpaşa Köpek Eğitimi

Hasanpaşa Köpek Eğitimi

İlk eğitim verilmeye başlandığında olabildiğince sabırlı olmak son derece önemlidir. Sabır gösterilmeden köpeğin hemen öğrenmesini istediğinizde köpeğiniz temel bilgileri öğrenemez. Bunun yanı sıra köpeğe kaba kuvvet kullanıldığında köpek eğitimden tamamen uzaklaşacak ve tekrar eğitim alması çok zorlaşacaktır. Bu gibi durumlarda köpek sahibi ile arasındaki bağı koparır ve başına buyruk hareket etmeye başlar. Saldırganlaşabilir, etrafı kemirip dağıtabilir. Köpek eğitim merkezleri, köpeğini kendisi eğitmek isteyen hayvan severlere bilgi veriyor. Vermek istediğiniz eğitimden bahsettiğinizde size köpeğinizin karakter özelliklerini ölçmek adına sorular soruyorlar. Karakter analizini yaptıktan sonra size izlemeniz gerek eğitim yollarını anlatıyorlar. Sonrasında uzmandan aldığınız bilgiler sayesinde köpeğinizi eğitebiliyorsunuz.

Köpek eğitimi köpeklerin hem fiziksel hem de ruhsal sağlıkları açısından da oldukça faydalıdır. Eğitim aldığı sıralarda köpekler günlük egzersiz ihtiyacını da karşılamış olacaktır. Eğitimler sırasında verilecek ödüller ile köpek mutlu olacaktır. Eğitimi oyunla birleştirerek köpeğin eğlenmesi sağlanacaktır. İnsanlarla karakterleri açısından farklı olan sevimli dostlarımızın eğitimi konusunda son derece özen gösterilmelidir. Bir insan eğitimi ile bir köpek eğitimi bir olmaz. Sabır göstererek, aynı zamanda sevgi hissettirerek ona ilgi göstererek bu süreci aşmalısınız. Cinslerine ve ırklarına göre eğitime alınan köpekler yine aynı faktörlere göre hızlı eğitimi tamamlar. Her ırkın anlama ve uygulama kabiliyeti farklı ölçüde olur. Her köpek aynı değildir. Bazen aynı ırktan köpekler bile farklı zamanlarda cevap verebilir. O nedenle sabır başlıca kuraldır. Eğitimciler de köpek sahibi de son derece sabırlı olmalıdır. Köpeğe eğitim süresinde gösterilecek ilgi eğitim süresini hızlandırır ve başarıya daha çabuk ulaştırır.

Köpek eğitim merkezlerinde verilen eğitimler, eve geldiğinde pekiştirmek adına tekrar edilmeli ve köpeğin unutmaması sağlanmalıdır. Bir süre sonra köpeğin öğrendiği komutlar bilinç altına yerleşecek ve köpeğiniz bu eğitimleri asla unutmayacaktır. Eğitmenler tarafından köpeğe verilen eğitimler sırasında köpeğin yapması ve yapmaması gereken davranışlar komutlar aracılığıyla öğretilecektir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Hasanpaşa Köpek Eğitimi