köpek

İstanbul Köpek Eğitimi

İstanbul’da birçok köpek sahipleri bulunmaktadır. İstanbul bir şehir olarakta büyük olduğu için, köpeklerin sayısı maalesef nüfustan çok daha yüksektir. İstanbul’da birçok köpek eğitim merkezleri bulunur ve köpeğiniz için en iyi eğitim merkezine bulabilmeniz için ise bir süre araştırma yapmanız gerekebiliyor. Bir köpek eğitim merkez bulmak kolay değil, çünkü fiyatı önemli, kimlerin eğitim verdiği önemli, eğitim süreci önemli ve köpeğin ne kadar süre ile bazı öğrenmesi gereken şeyleri öğreneceği önemlidir. İstanbul köpek eğitimi gerçekten bir yetenek işidir ve köpekleri sevmediğiniz sürece yapamayacağınız bir şeydir. Eğer köpekleri seviyorsanız ve her köpeğe yardımcı olabilecek bir durumdaysanız, maddi veya manevi hiç fark etmez, o zaman bir köpek eğitmeni olarak köpek eğitim merkezlerinde çalışabilirsiniz veya görev yapabilirsiniz. İstanbul’da birçok köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır, fakat hangisinin eğitimi nasıl verdiğini ancak aradığınızda veya eğitim merkezini ziyaret ettiğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

İstanbul köpek eğitimi bugüne kadar birçok köpeklere eğitim vermiştir ve aynı zamanda birçok köpeğede ev sahipliği yapmıştır. Köpeklere bir ev bulana kadar, eğitim merkezleri, veterinerler ve petshoplar veya köpek çiftlikleri, köpeklere ev sahipliği yapmaktadır. Elbette köpeklere bir ev bulmak kolay olmuyor, fakat insanların arayacağı yerlerden birkaç tanesi, köpek eğitim merkezleri, veterinerler, köpek çiftlikleri ve petshoplar olmaktadır. Onlarda zaten internet üzerinden ilan vererek daha geniş bir kitleye ulaşmaya çalışıyorlar. Köpeklere eğitim vermek ne kadar kolay veya zor, bunu internet üzerinden araştırabilirsiniz veya bizzat köpek eğitim merkezlerini ziyaret edebilir ya da arayabilirsiniz. Köpek eğitim merkezlerinde, köpeğin öğrenmesi gerektiği her şey veya çoğu şeyler öğretilir. Tuvalet eğitiminden tutun ki, bilmesi gereken bütün komutlara kadar her şeyi öğretiyorlar. Köpekleri eğitebilmeniz için gerçekten sabırlı olmanız gerekiyor.

İstanbul Köpek Eğitimi

İstanbul Köpek Eğitimi

Köpekler sizin dilinizi bilmiyor ve siz onların dilini bilmiyorsunuz. Anlaşmak için iki tarafında birbirine alışması gerekiyor. Köpeklerle iyi iletişim kurabilmenin altın kuralı onlara sevgi ve ilgi göstermektir. Ne yaparsanız yapın onların iyiliği için ve onları sevdiğiniz için yaptığınızı gösterebilmeniz gerekiyor. Kolay bir iş değil, çünkü sonuçta çocuklara öğretmeye çalıştığınız gibi, konuşarak yapamıyorsunuz. Ancak göstererek ve hissederek yapmanız gerekiyor. Bir köpeğe eğitim vermek uzun sürebilir. Köpeklere göre bu durum değişkenlik göstermektedir. Köpeğinize eğitim verirken dikkat etmeniz gereken, onları incitmemeniz gerekiyor. Gerekiyorsa oyunlar oynayarak onlara eğitim verebilirsiniz ya da eğitimler arası oynamalarına izin vererek eğitim verebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanı olun, köpeklere eğitim vermek çok önemlidir. İnsanlar nasıl eğitim alıp bazı şeyleri öğreniyorlarsa, köpeklerde aynı şekilde öğreniyor, fakat iletişim dilleri farklı olduğu için maalesef ancak birbirinize alışarak bunu yapabiliyorsunuz.

İstanbul köpek eğitimi veren merkezlerde, herkes profesyonel eğitimci olarak kendisini yetiştirmiştir ve her zaman köpek eğitimi üzerine çalışmaktadır. Okullarda öğretmenler ve çocuklar varsa, köpek eğitim merkezlerinde köpekler ve eğitmenleri bulunuyor. Köpekler ve eğitmenler arasındaki sevgi çok önemli ve eğitim merkezlerini ziyaret ettiğinizde bunun nasıl bir durum olduğunu anlayabiliyorsunuz. Köpekler eğitmenleri gördükleri zaman sevgi istiyorlar ve ilgi bekliyorlar. Eğitmenler ise onlara bir dost veya bir anne gibi yaklaşarak sevgi veriyor. Köpek ve insan arasındaki sevgi gerçekten çok farklı ve hatta olağanüstü olmaktadır. Bunu anlayabilmek için ve köpek eğitiminin ne kadar zor olduğunu anlayabilmek için bir tane köpek beslemeniz lazım veya köpek eğitim merkezlerini ziyaret etmeniz gerekir. köpek eğitimi merkezlerini veya köpek çiftliklerini ziyaret ettiğiniz zaman, birden fazla köpeğe sahip olabilirsiniz. Sonuçta oraya düzenli olarak gideceksiniz, köpeklerle oynayacaksınız ve onların ihtiyaçlarını karşılayacaksınız.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Köpek Eğitimi