köpek

Kartal Köpek Eğitim Çiftliği

İnsanların en çok sevdikleri ve hayatlarında kendilerine en çok yer verdikleri hayvanların başında köpekler gelir. Köpekler sadece günümüzde değil çok eski tarihlerden beri sadece günlük hayatta bir hobi olarak beslenmenin yanı sıra çok önemli görevlerde de kullanılmışlardır.

Ülkemizin koruyucusu ve düzen sağlayıcısı olan polis teşkilatımızda dahi gerek kaçakçıların yakalanması gerekse de önemli suçluların yakalanmasında bile köpekler insanların yapamayacağı birçok şeyi yaparak önemli başarılara imza atmışlardır. Kimi kesimlerde de köpekler eli yada ayağı olmayan tutmayan kimseler için bu yetkinliklere sahip olmaları yönünde eğitilmişler ve sahiplerinin eli ayağı olmuşlardır. Bu yardım ve hizmetlerinin karşılığında da bizden ne bir ücret nede karşılık beklerler. İstedikleri tek şey sevgiyle başlarının okşanması ve kendilerine ait bir yuvalarının olduğunun onlara hissettirilmesidir.

  Değişik örneklerle bu gibi köpeklerin yardımına ihtiyaç duyulan alanlar çoğaltılabilir. Ancak takdir edilir ki köpeklerin tüm bu hizmetleri yapabilmeleri ve bu yetkinliklere sahip olabilmeleri için onlara bunların öğretilmesi gerekir. Bu da bizim kendi çabalarımızla pekte mümkün olmayan bir iştir. Çünkü köpek eğitmek onlara bir şeyleri öğretmek uzun vadede sabır ve deneyim isteyen bir iştir.

  Bu konuda köpeklerinizin iyi eğitim almaları için köpek eğitim çiftliklerinden köpek pansiyonlarından yada otellerinden destek alınabilir. Ancak en faydalı olanı uzman bir kadroya sahip olan köpek eğitim çiftlikleridir. Bu çiftliklerde köpekleriniz işinde uzmanlaşmış kişiler tarafından eğitileceği için eğitimi boyunca hem daha az zorlanacak hem de acemi ellere teslim edilmemiş olacaktır.

Kartal ve çevresinde oturanlar ve köpek besleyenler için kartal köpek eğitim çiftliği iyi bir tercih olabilir. Hem kadrosunda ki işinde uzmanlarmış eğitmenleri hem de hayvanlara hangi durumlarda nasıl davranmaları gerektiğini bilen çalışanlarıyla köpeğinize buraya yabancıymış hissi yaratmadan ve onu sıkmadan rahat ve eğlenceli bir eğitim verilir.

Kartal Köpek Eğitim Çiftliği

Kartal Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeklerin gayet duygusal hayvanlar oldukları bilinciyle hareket eden ve onlara sevgilerini göstermeyi başarabilen eğitmenlere sahip olan kartal köpek eğitim çiftliğinde ilk olarak köpeklerinize temel itaat eğitimleri ve temel ev yaşamı eğitimleri öğretilir.

Özellikle de tuvalet eğitimi için köpeklerinizin en uygun olduğu dönem 3-6 aylık arası oldukları dönemdir. Bu dönemde onlara tuvalet eğitimi kazandırmak diğer zamanlarına nispeten daha kolaydır.

Sağlığıyla ve yapısal özelliklerine uygun olarak hazırlanan plana göre eğitim süresi beklenilenden uzun veya daha erken tamamlanabilir. Temel itaat eğitimleri verildikten sonra köpeğinize isterseniz ileri itaat eğitimleri de aldırabilirsiniz. Temel itaat eğitimini kavrayan ve öğrenen köpeklerde ileri itaat eğitimini kazandırmak daha kolaydır ancak köpeğinize temel itaat komutları kazandırılamamış ve bu konuda köpeğiniz eğitime yatkın değil de ileri itaat eğitimi alması da mümkün olmayacaktır.

Eğitiminden sağlığına konaklamasından arkadaşlarıyla iletişimine kadar köpeğinizin her türlü ihtiyacıyla yakından ilgilenilen kartal eğitim çiftliğinde köpeklerinize kesinlikle zarar verici aktiviteler düzenlenmez ve onları ürkütücü hareketler de bulunulmaz. Çünkü köpeklere ne kadar kendinizi yakın hissettirebilir ve kendinizi ne kadar sevdirebilirseniz onlar size o kadar yakınlaşacak ve sizden bir zarar görmeyeceklerinden emin olduklarında sizi daha çok dinleyeceklerdir.

Köpeğinizin yaşamı ve size uyum sağlayabilmesi için gerekli tüm eğitimlerini alıp; artık tüm yetkinlikleri kazandığında bu sizin için de ayrı bir mutluluk sebebi olacaktır. İşten geldiğinizde yada boş zamanlarınızda onunla sokağa çıkıp rahatlıkla oyun oynayabilirsiniz. Çünkü artık sizi anlıyor ve ne yamak ne demek istediğinizi hissediyor olacaktır.

Şüphesiz ki onun böyle bir hale gelmesi size onunla daha çok zaman geçirme isteği verecektir. Aranızda ki bağı daha da güçlendiriyor olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kartal Köpek Eğitim Çiftliği