köpek

Köpek Eğitimi Alman Kurdu İstanbul

Köpekler birçok alanda işimize yararken evimizde de bize en yakın en sadık dostlarımız haline gelmiştir. Alman kurdu diğer adıyla alman çoban köpeği birçok özelliği nedeniyle her alanda tercih edilen köpek cinsi arasında ilk sırada yer almaktadır. Alman kurdu koruma, engelliler için rehber, bekçi, arama kurtarma, narkotik, bomba ve sürü köpekliği gibi birçok alanda insanların en büyük yardımcısıdır. Polis ve askeriye gibi alanlarda da kullanılan bu köpekler son derece akıllı köpeklerdir. Birçok insanın evlerinde alman kurdu beslemesinin nedeni sahibine sadık, uyumlu olması, kolay eğitim alması ve çocuklarla çok iyi anlaşmasıdır.

Köpek Eğitimi Alman Kurdu İstanbul

Alman Kurdu Özellikleri

Alman kurdunun boyu erkeklerde 60 ila 65 cm, dişilerde ise 55 ila 60 cm’dir. Kilosu erkek ve dişilerde 35 ila 40 kg arasındadır. Köpek cinsleri arasında en zeki olan cinstir. Güçlü ve atletik bir yapıya sahiptir. Çeneleri çok kuvvetlidir. Uzunca bir burun yapısına sahip olan Alman kurdunun burnunun ön kısmı siyahtır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir. Kahverengi gözlü, dik ve geniş kulaklı, uzun tüylü kuyruk ve kahverengi ve sarı renklere sahiptirler. Tüm hava koşullarına uygun bir kürke sahiptir. Uzun boylu, gösterişli ve iri vücudu vardır. Birbiriyle uyum içinde hareket eden arka ve ön bacaklar, güçlü, çevik, hayat dolu ve çok dikkatli bir köpektir. Bu köpekler çok kolay eğitim alırlar. Köpek eğitimi Alman kurdu İstanbul köpek eğitimi konusunda en uzman kadroya sahip ir eğitim merkezidir. Oyuncu olan yapıları, zeki ve hevesli olmaları nedeniyle eğitimleri en kolay olan köpek cinsidir. Çok dikkatli, her an tetikte, öz güvenleri yüksek, sinirleri çelik gibi, üst düzeyde koku alma yeteneği bulunan Alman kurdunun ömrü 12 yıldır. Alman kurdunda en çok rastlanılan hastalıklar kulak ve mide rahatsızlığı ile kalça çıkığıdır. Bazı köpeklerde çekingenlik dolayısıyla ısırma eğilimi olabilir. Bu da eğitiminde eksik ve yanlış olan bir şey olmasından dolayı ileri gelmektedir.

Alman Kurdu Eğitimi

Alman kurdu kullanılacağı alanlara göre farklı eğitimler alır. Evde beslenecek olan bir Alman kurdunun ilk alacağı eğitim ev içi uyum ve tuvalet eğitimidir. Köpek eğitimi Alman kurdu İstanbul bu köpeklerin eğitiminde sizlere yardımcı olmaktadır. Alman kurduna ev içi uyum ve tuvalet eğitimleri verildikten sonra sosyalleşme eğitimi verilir. Bu eğitimlerin ardından köpek eğitimi Alman kurdu İstanbul köpeğinize temel itaat olan otur, kalk, yat gibi eğitimleri verir. Temel itaat eğitimini alan köpek sizin ne istediğinizi daha çabuk algılar. Temel itaat eğitiminden sonra ileri itaat eğitimi verilir. Köpek eğitimi Alman kurdu İstanbul ile köpeğinizi diğer köpeklerden ayıran özelliği ileri itaat eğitimlerini tasmasız almasıdır. Tasması olmadan gel, bekle, yat ve otur komutlarını dinlemelidir. Bu eğitim Alman kurdunda 4 hafta kadar bir zaman alır.

Köpek Eğitimi Alman Kurdu İstanbul

Köpek eğitimi Alman Kurdu İstanbul köpeğinizi hangi alanda kullanacağınıza uygun olan eğitimi vermektedir. Engelli kişiler için özel bir eğitimle rehber köpeği olurlar. Arama kurtarma operasyonları için koku alma duyuları üzerine verilen özel eğitimler ile başarılı bir arama kurtarma köpeği olurlar. Köpek eğitimi Alman kurdu İstanbul koruma ve bekçi köpeği eğitimleri ile köpeğinizi konusunda uzman olan ekip ile eğitir. Oyun oynamayı seven bu köpek cinsi oyun oynamaktan hiç yorulmaz ve öğrenmeye çok heveslidir. Bu özellikleri de köpeğin eğitimleri daha hızlı almasına neden olur. Narkotik ve bomba gibi polis operasyonları için özel eğitim alırlar. Alman kurdu hangi eğitimi alırsa alsın asla cezaya yönelik bir eğitim verilmemelidir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Alman Kurdu İstanbul