Köpek Eğitimi Chihuahua İstanbul

Chihuahua cinsi köpek ülkemizde yaygın olarak beslenmekte olan bir köpek cinsidir. Chihuahua cinsi köpeğin diğer bir ismi de Şivava’dır. Chihuahua ( Şivava ) süs köpeği olarak beslenilen köpek cinsidir. Chihuahua boyut olarak ufak bir köpek cinsidir. Chihuahuaların Göz renkleri genellikle kahve açık sarı renkte olmaktadır. Chihuahua ( Şivava ) köpek cinsleri kısa tüylü ve uzun tüylü olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu köpeklerin tüy renkleri kahve, Sarı ve gümüş rengi olmak üzere renk çeşitleri vardır. Chihuahua cinsi köpekler son derece dayanaklı bir köpek cinsidir.

Chihuahua Cinsi Köpeğin Kökeni

Köpek Eğitimi Chihuahua Istanbul

Chihuahua (Şivava) eski çağlar da ölümden sonra yaşamda yol gösterici olacağına inanıldığından dolayı için ölü ile beraber gömülen Güney Amerikalı ‘ Techichi ‘ ve tüysüz, küçük Çin köpeklerinden meydana gelmiştir. Modern Chihuahua cinsi köpeğin kökeni Meksika’daki Chihuahua adında bulunan yerleşim yeridir. Chihuahualar en eski sayılan Amerikan ve en küçük köpek cinsidir. Chihuahua cinsi köpeğin tanınmasını sağlayan Latin müzisyen XavierCugat Amerika’da Chihuahua’yıkonsenlerin de ve devamlı yanından ayırmadığı için o zamanlardan bu yana bu cins köpekler çok tanınmaya başlanmıştır. Bilinen bu cins köpeklere TacoBellChihuahua, Ren ve Stimpy’den Ren ve 2007 de Guinnes Rekorlar Kitabına giren Ducky örnek olarak gösterilebilir..

Chihuahua Cinsi Köpeğin Eğitimi

Chihuahua cinsi köpekler diğeryavru köpeklere göre eğitimi alması daha ihtiyaç olan bir köpek cinsidir. Chihuahua narin ve ürkek bir köpek cinsi olduğundan dolayı eğitirken bağırmamak gerekmektedir. Chihuahua cinsi köpeklerin eğitimi sırasında ani tepkiler verilmesi, istenmeyen davranışlara yol açabilmektedir. Bu gibi davranışlara yol açacağından dolayı Chihuahua cinsi köpeklere büyük cezalar verilmemelidir. Eğitim sırasında sakin ses tonları ve davranışları ile bu köpekleri uyarmak gerekmektedir. Bu köpek cinslerini eğitmek hem çok zor hem de oldukça kolaydır. Chihuahuaları eğitirken eğitim sırasında bu cins köpekler ile inatlaşmak onlara bağırmak gibi davranışlar da bulunulduğun da köpek tarafından istenmeyen davranışlar sergilenebilir.

Bu cins köpekler sevgi ve ilgi ile oldukça rahat bir şekil de eğitilmektedirler. Verilen komutları ve söylenenleri rahatlıkla anlayacak bilecek kadar zeki bir köpek cinsidir. Enerjisi yüksek bir köpek olduğundan dolayı Chihuahua cinsi köpekler ile devamlı ilgilenmeli ve onlarla vakit geçirilmelidir aksi taktirde bu cins köpekler mutsuz olurlar ve istenmeyen davranışlarda bulunabilirler. Tüy yapıları kısa olduklarından dolayı haftada bir kere fırçalanmaları yeterlidir.

Köpek Eğitimi Chihuahua İstanbul

Chihuahua cinsi köpekler soğuk olmadığı sürece her yerde beslenebilmektedirler. Chihuahualar narin ve ürkek köpekler olduğundan dolayı evde bakılmaları daha uygundur. Boyut olarak çok ufak köpekler oldukları için elde ve kucakta rahatlıkla gezdirilebilirler. Chihuahua cinsi köpekler evde tek başına kalabilen ender köpek cinslerindendir rahatlıkla evde bırakabilirsiniz. Bu köpek cinsleri 2 çeşit tüy yapısına sahiptirler. Biri kısa tüylü biri de uzun tüylüdür. Kısa tüylü olan cinsi daha kolay temizlene bilmektedir. Uzun tüylü olan cinsleri düzenli olarak tüylerinin fırçalanması gerekmektedir. Chihuahua cinsi köpeklerin tüy dökme dönemleri bulunmaktadır senede iki defa görülen tüy dökümü mevsiminde hem kısa tüylü cinsini hem de uzun tüylü cinslerinin tüylerini daha fazla fırçalamanız gerekmektedir. Chihuahua cinsi köpekleri çok fazla yıkamamanız uygun görülmektedir. Bu cins köpeklerin ilk olarak, kulaklarının ve gözlerinin temizliği çok mühimdir. Bu temizliklerin mutlaka veteriner kontrolün de öğrenilip yapılması gerekmektedir.

Köpek Eğitimi Chihuahua İstanbul fiyatları köpeğin büyüklüğüne ve alacağı eğitime göre farklılık göstermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Chihuahua İstanbul