köpek

Küçükçekmece Köpek Eğitimi

Küçükçekmece, İstanbul’un batısında Küçükçekmece gölünün çevresinde kurulmuş bir ilçedir. Batısında Avcılar ve Küçükçekmece gölü Kuzeyinde Başakşehir Doğusunda Bahçelievler ve Bakırköy Güneyinde Marmara Denizi ile çevrilidir. 1987 yılında, Kayabaşı ve Şamlar köyü ile 25 mahalle olmak üzere toplam 27 yerleşim yeri  Bakırköy ilçesine bağlı bölge iken ayrılarak Küçükçekmece ilçesi oluşturulmuştur. Marmara denizine ve Küçükçekmece gölüne kıyısı vardır. Yaşam kalitesi olarak İstanbul ilçe sıralamasında 12. Sıradadır.

İnsan yaşamını kalitesi yanında hayvanlarında huzur içinde yaşamaları için Küçükçekmece Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ilçedeki hayvan severlere gönüllülük eğitimi adı altında bir proje ile eğitimler verilmiştir. Sefa köy kültür ve sanat merkezinde düzenlenen İki bölümden oluşan eğitimde katılımcılara Hayvan Hakları Kanunu mevzuatı ve hayvanlar ile ilgili genel bilgiler verildi.

Program konuşmacılarından Dr Sibel Güllü çayır hayvan severlere müjde verdi. Bundan sonraki çalışmalarımızda Küçükçekmece belediye başkanı olarak Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde elimizden geleni yapacağız diye konuştu.

Küçükçekmece köpek eğitimi ve sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi ile de dikkat çeken ilçelerimizdendir. Küçükçekmece ilçesi altınşehir kayabaşı yol ayrımında bulunan barınak toplamda 9 personeliyle hizmet vermektedir. 4000 metrekare alan üzerine 2006 yılında kurulmuştur.

Barınağın her yıl düzenli olarak yürüttüğü faaliyetler arasında aşı kampanyaları ve kısırlaştırma operasyonları sahiplendirme çalışmaları yapılmaktadır. Küçükçekmece belediyesi sokak hayvanları rehabilitasyon merkezini hafta içi her gün 10:30 ila 15:30 arasında ziyaret ederek bu güzel dostlarımızı yalnız bırakmamış olursunuz belki sizde; bir tanesini hayatınıza dahil ederek sıcak bir yuvaya kavuşturabilirsiniz.

Küçükçekmece Köpek Eğitimi

Küçükçekmece Köpek Eğitimi

Hayvanlar âleminin küçük dostları köpekler de hayatımızda önemli yer taşır. Sahiplenilecek yavrunun bizimle uyum içerisinde yaşayabilmesi için bazı temel eğitimler alması gerekir. Küçükçekmece köpek eğitimi veren birçok kuruluş bulmak mümkündür. Bu eğitimlerde öncelikle yaşam alanımıza uygun yavruyu tercih etmeliyiz. Ev ortamında mı yoksa bahçede ya da çiftlikte mi sizlere eşlik edecek bunun kararı doğru verildikten sonra eğitime 2-3 aylıkken başlanmalıdır. Seçtiğiniz yavru 6 aydan büyük ise hemen çalışmalara hız kazandırmak gerekir. Yetişkinlik döneminde sergileyeceği davranışlar öğretilmelidir. Köpeği sahiplenen bireyin ilk problemi köpeğin tuvalet eğitimi ve sosyal ortamda bulunan canlılara agresif davranışları nesnelere zarar verme yada parçalama alışkanlıkları gibi problemleri çözmeye yönelik eğitimler verilmektedir. Profesyonel kişiler tarafından verilen 2 ila 5 ay süren bu eğitimler sonrasında oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Eğitimler sadece sahiplendiğiniz köpeğe yönelik değil sizin de bilinçli ve eğitimli olmanıza yöneliktir. Yavru köpeğinizde sizinle birlikte adım adım eğitime tabii tutulmaktadır. Sosyal alanlarda köpeğinizi nasıl idare etmeniz gerektiğini beraber uyumlu olmayı öğreneceğiniz bu eğitimler sizin için oldukça yararlıdır. Köpekleriyle daha uzun süre vakit geçirmek istenildiğinde ileri seviye programlara devam ederek yetişkin çağa gelene kadar birçok eğitim programı ile çalışmaya devam etme imkânı bulabilirsiniz. Bu çalışma ve eğitimler ile birçok köpek yarışmalarına birlikte katılma şansı yakalayabilirsiniz.

Köpeğinizden kısa süreli ayrı kalmak zorunluluk durumlarında bırakabilecek güvenilir kimseniz yok ise Küçükçekmece ilçemizde bulunan köpek pansiyon ve otel hizmetlerinizden yararlanabilirsiniz. Dostunuzun ihtiyaçlarını en ince detaylarına kadar düşünülerek dizayn edilmiş huzurlu tesisler bulmak çokta zor değil. Veteriner kontrolünde hijyenik ortam sağlanmakta olup enerjilerini atabilecekleri yeni dostlar edinerek sosyal hayatlarına devam edebilmektedirler.

Hayatımızda küçük dostlarımıza ve bizlere her türlü desteği sağlamayı hedef edinmiş birçok sosyal hizmet ağları bulunmaktadır. Hayvan severlerinde takdirini toplayan bu tarz işletmeler günümüzde oldukça yaygınlaşmaktadır. Köpeklerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan köpek gezdiricilerini de unutmamak ve takdir etmek gerekir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Küçükçekmece Köpek Eğitimi