köpek

Maslak Köpek Eğitimi

Maslak, İstanbul’da Sarıyer ilçesinin sınırları içinde bulunan bir mahalledir. Daha önceden Şişli ilçesine bağlı olan Maslak, 2012 yılında alınan bir kararla Sarıyer’e bağlanmıştır. İstanbul’un en modern semtlerinden biridir. Son yıllarda dikkat çeken büyümesi ve büyük şirketlerin orada açtıkları ofisler ve yaptırdıkları modern binalarla oldukça ilgi gören bir mahalledir. Birçok uluslararası şirketin ofisleri Maslak’ta bulunmaktadır. Yüksek katlı gökdelenleri ve modern yapılarıyla İstanbul’da oturan elit kesimin tercihleri arasında kendine yer edinmiştir. Maslak birçok açıdan gelişime müsait bir yerleşim yeridir. Burada oturan insanların ihtiyaçlarına göre açılan mağazalar, restoranlar ve eğitim merkezleri arasında bulunan, Maslak köpek eğitim merkezi hayvan sever insanların bir arada buluştuğu bir mekândır.

Maslak bölgesinde kaliteli ve güvenilir bir eğitim merkezi olan köpek eğitim merkezi, evde ve yerinde sunduğu köpek eğitimleri ile hayvan sever insanların yanındadır. Uzman köpek eğitim personeli ile köpeklerinize günlük yaşama adapte olabilmeleri ve ev koşullarında yaşama becerisi kazandıran merkez de her cins köpeğe eğitim verilmektedir. Merkezde bulunan eğitim uzmanları, öncelikle köpeğinizin karakterini ve türünü analiz ederek, nasıl bir eğitim istediğinize karar vermenizde size yardımcı olmaktadır. Köpek eğitimi denilince akla ilk gelen tuvalet eğitimidir. Tuvalet sorunu köpeklerin yaşadığı önemli bir sorundur. Evde tuvaletini nereye yapması gerektiğini bilmeyen köpek bulduğu her yere tuvaletini yapabilmektedir. Bunun için tuvalet eğitimi önem arz etmektedir. Tuvalet alışkanlığı kazandırılan köpek için ve sahibi için birlikte yaşamak daha kolay olmaktadır.

Tuvalet eğitimi nasıl kazandırılır?

Köpek sahibi olan bir insana göre köpeğin yaşı ne olursa olsun günde 2 defa tuvalete çıkması yeterli gibi gelmektedir. Fakat bu yanlış bir tutumdur. Köpeklerde tuvalet düzeni; yedinci haftadan başlayarak 4. aya kadar günlük 3 defa, 4. aydan 7. aya kadar günlük 2 defa dışarı çıkarmak gerekmektedir. Beslenme düzeni güzel ayarlanarak buna bağlı olarak süreç hızlı ve kolay işlemektedir. Köpek eğitim merkezinde verilen tuvalet eğitimi uzman eğitmenler eşliğinde 4 seans gibi kısa bir süre içinde kazandırılır. Maslak köpek eğitimi merkezinde verilen birçok eğitimle köpeğinizle aranızdaki bağlarda kuvvetledir. Bu bağın güçlü bir bağ olarak kalabilmesi için eğitimlere köpek sahibinin de katılması olumlu olacaktır. Merkezde verilen eğitim paketleri oldukça geniştir. Bunlardan biriside temel itaat eğitimidir. Adından anlaşılacağı gibi eğitimin temelini oluşturan itaat eğitimi ile köpeğin sahibine itaat etmesi ve onun sözünü dinlemesi eğitimi verilmektedir. Temel itaat eğitimini almayan köpek ileri eğitimlere geçemez.

Maslak Köpek Eğitimi

Maslak Köpek Eğitimi

Köpeğe itaat eğitimi birçok farklı yöntemle verilmektedir. Bunlardan birisi de ödüllendirme yöntemidir. İtaat eğitimine başlarken köpeğin eğitmenin yanında yürümesi ve eğitmen durduğunda durması gerekir. Gerekli komutları veren eğitmen, köpeğe, otur, yat, yat, otur gibi bekleme komutları vererek ilk etapta bu komutları algılamasını sağlar. Temel itaat eğitimi köpeğinize bir çok fayda sağlamaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

İtaat eğitimi köpeğin ve sahibinin hayatını kolaylaştırır. Köpek neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrenecektir. Eğitim sizin ve köpeğiniz için çok eğlenceli olacak ve iki tarafta bu durumdan mutlu olacaktır. Güvenilir, rahat ve mutlu bir köpeğiniz olacak ve onu istediğiniz yere götürebileceksiniz. Köpek sizin liderliğinizi kabul edecek ve verdiğiniz komutlara uyacaktır.

Maslak köpek eğitim merkezinde verilen diğer eğitimlerde şu şekildedir; Köpeğinizin yabancıdan yemek yememesi, yabancıya gitmemesi, geri getirme, yat, otur, bekle, gibi eğitimleri uzman eğitmenleri ile başarı ile sonuçlandırmaktadır. Eğitimler hakkında bilgi almak ve köpeğinizle ilgili sorunları araştırmak için Maslak köpek eğitim merkezini tercih edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Maslak Köpek Eğitimi