köpek

Poodle Toy Köpek Eğitimi

Fransa’nın ulusal köpeği olan poodle ırkı üç çeşidi vardır. Bunlar standart, minyatür ve toy olarak bilinir. Bu türler sadece boyut olarak değişiklik göstermektedir. Diğer özellikleri aynıdır. Poodle Toy oldukça hareketli ve zekidir. Kılları uzun tam kıvırcık yada şeritler halinde dalgalı bir yapıya sahiptir. Profesyonel bir şekillerde traş edildiğinde heykel traşın elinden çıkmış bir sanat eseri gibi mükemmel hatlara sahiptir. Asil, zarif ve kendine güvenen bir görüntüsü vardır. Kafa ve burun yapısı uzundur. Gözleri oval koyu renktedir. Kulakları uzun yere eğimlidir. Kuyruğu geleneksel olarak yarıya kadar kısaltılır.

Karakter özellikleri oldukça vakur duruşu kendinden emin hareketleriyle dikkat çeker. Oldukça zeki eğitilebilir köpekler arasında en önemlilerindendir. Ufak ev köpeklerine göre daha sakin ve uyumludur. Yalnızlıktan hoşlanmaz sosyal bir köpek türüdür. İnsanlarla devamlı iletişim içinde olmak onu mutlu eder. Yabancılara ve çocuklara karşı yaklaşımı sıcak ve iyi bir oyun arkadaşıdır. Bazıları iyi bekçi köpeği olabilir ve avlanma özelliğine sahiptir.

Egzersizleri yeterli derecede yaptırıldığında apartman dairesin de rahatlıkla yaşayabilir. Ancak küçük bahçeli bir evde daha mutlu olur. Yemek öğünleri günde iki veya üç öğün olarak bölünmelidir. Sindirim sistemi zayıf bir hayvandır. Suyu sever uzun yürüyüşler ve oyun egzersizlerden hoşlanır. Güvenli alanlarda serbest dolaşımına izin verilmesi gerekir.

Bakımı ciddi zaman ve özen ister. Düzenli banyo zamanları her hafta 6-8 haftada bir traş edilmesi tüylerinin taranıp temizlenmesi gerekir. Kulakları parazit barındırmaması için düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Kulak çevresindeki tüyler temizlenmelidir. Dişleri temizlenmeli ve bakımları yapılmalıdır. Poodle alerjisi olanlar için rahatlıkla tavsiye edilebilir. Tüy dökümü yok denilecek kadar azdır.

Poodle Toy Köpek Eğitimi

Poodle Toy Köpek Eğitimi

Poodle Toy Köpek Eğitimi Oldukça kolaydır bir komutu en fazla beş kez tekrarlandığında rahatlıkla öğrenebilir. bu özelliği nedeniyle şov köpeği olarak eğitilmiş çeşitli gösterilerde ve sirklerde görev verilmiştir. Oldukça hareketli ve sevecen tavırlara sahip poodle toy ırkı tek derdi kendine oyun arkadaşı bulabilmektir. poodle toy köpek eğitimi her yaşta gerçekleştirilebilir. günde iki defa sabah ve akşam dışarıya çıkartılması yeterli gelir.

Sevmeyi ve kendini sevdirmeyi görev haline getirmiştir 2.5 yaş çocuk zekasına sahip olduğu birçok kelimeyi ve komutu anlayabildiği söylenmektedir. Oyuncak boyutunda oluşu istenilen her yerde rahatlıkla taşınabilmesi yanı sıra gezmeyi ve vitrinleri seyretmeye bayılır. Çocuklarla oynamak onun için bir tutudur. Asla kimseye zarar vermez.

Yemek tercihi değişiklik gösterir. Genellikle kuru mamaları tercih eder. Bazıları sahibinin yediği yemekleri denemeye bayılır. poodle toy köpek ırkı boyutlarının ufak olması nedeniyle az yemek yer.  Sık görülen rahatsızlıkları katarak, kulak rahatsızlıkları, mide hassasiyeti ve kalp rahatsızlıklarıdır.

Bu küçük dost hayvanlar işten geldiğinizde sizi kapıda küçük bir çocuk neşesiyle zıplayarak havlayarak karşılar. Bu sevinci görülmeye değerdir. Kesinlikle eşyalara zarar verecek davranışlarda bulunmaz. İki ayağının üzerinde rahatlıkla yürüyebilir. Bu durum şov köpeği olarak kullanılmasına neden olmuştur. Beslediğiniz köpeğin sadece size ilgi göstermesini istiyorsanız poodle toy ırkı sizin için uygun değildir. Kapıya gelen herkese aynı ilgi ve sevgiyle yaklaşır. Enerjisi ve sevgisi sınırsız bir hayvandır. Sahibini paylaşmaktan hoşlanmaz. Çocuklar gibi kıskanır. Nadir bir ırktır. Ev yaşantısında oldukça tercih edilir

Pet shoplardan kolaylıkla satın alabileceğiniz gibi barınaklardan da sahiplenebilirsiniz. Yalnızlığınızı paylaşabileceğiniz beraber gezip seyahat edebileceğiniz sorunsuz bir dosta ihtiyacınız varsa poodle toy tam size göre bir hayvandır. Sadece sıcak bir yuvaya ve sevgiye ihtiyacı vardır. Dağ bayır demeden dolaşacak bir köpek değildir. Tamamen ev hayatında yaşamalıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Poodle Toy Köpek Eğitimi