köpek

Sancaktepe Köpek Eğitimi

Evimizin sevimli dostlarının belirli eğitimlerden geçmesi gereklidir. Eğitimler sonucunda hem kendi hayatınız hem de köpeğin hayatı kolaylaşacaktır. Birlikte yaşamanız için aradaki yaşanan sorunlar ortadan kalkarak bir huzur ortamı oluşturacaktır. Yavruluk döneminde evimize aldığımız sevimli dostlarımız ile ilgili yaşadığımız sorunlar ve yapmış olduğu yanlış davranışlar her zaman sorun oluşturur. Bu gibi davranışları yaşamamak için öncelikle sahibi tarafından korunan disiplin kuralları ve otoriter duruşlar son derece önemlidir. Köpek bakımında bilgisiz olan ve ilk defa köpek besleyen insanların köpek eğitimi vermesi son derece yanlıştır. Yavruluk döneminde verilecek yanlış eğitimlerin olgunluk döneminde düzeltilmesi son derece zordur. Doğru eğitim ile sağlıklı bir bağ oluşturulabilir. Yanlış verilen eğitimler sonucunda bir çok insan köpeğini ya sahiplendiriyor ya da eğitimcilere başvuruyor.

Sancaktepe Köpek Eğitimi uzmanları köpek eğitimi konusunda son derece başarı gösteriyor. Köpeğiniz ile aranızda yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için bir uzmandan yardım almanız doğru olacaktır. Köpeğiniz ile beraber huzurlu bir şekilde yaşamak ve mutlu olmak için eğitim merkezlerinde köpeğinize verilecek bir dizi eğitim yeterli olacaktır. Yaşadığınız ev içerisinde köpeğiniz ile sosyal ve uyumlu bir şekilde yaşamak için verilecek ev içi uyum eğitimi köpeğin 3 ve 6. Ayı içerisinde gerçekleştirilir. Bu eğitim sayesinde köpeğin ev ortamında sizin belirleyeceğiniz kuralları korumasını sağlar.

Bunun dışında köpeğiniz ile dış ortamda nasıl hareket etmesi konusunda eğitim alır. Bu eğitim sonucunda köpeğiniz ile sosyal bir şekilde yaşamanız sağlanacaktır. Sonraki eğitim konusu tuvalet eğitimi olacaktır. Ev ortamında beslendiğinde en büyük sıkıntılardan bir tanesi tuvalet sorunudur. İstenmeyen bölgelere yapılan tuvaletler can sıkıcı durumlara yol açar. Bu durumlardan kurtulmak için köpeğin tuvalet eğitimi alması şarttır. Köpeğin tuvalet eğitim alması için en uygun ayları 3 ve 6. Ayları olacaktır. 6. Ayı geçen köpeklerin tuvalet eğitim alıp alamayacağı konusunda uzmanlara başvurmanız gerekir. Bazı testlerden geçirerek bu eğitimin verilip verilemeyeceği konusunda bilgi alabilirsiniz.

Sancaktepe Köpek Eğitimi

Sancaktepe Köpek Eğitimi

  Her cinsten köpeğin itaat eğitimi alması son derece önemlidir. Zamanı geldiğinde alacağı temel itaat eğitimi ile köpeğinizle daha kolay anlaşabilirsiniz. Temel itaat eğitim ile beraber köpeklerin algıları açılacak ve istediğiniz davranışları anlamasını ve uygulamasını sağlayacaktır. Köpek tamamen sizin komutlarınıza göre hareket edecek ve istediğiniz işleri yapmaya çalışacaktır. Yapma dediğiniz işleri yapmamaya özen gösterecektir. Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde alan köpekler sonrasında ileri itaat eğitimi almalıdır. İleri itaat eğitimi, temel itaat eğitiminin parçasıdır. İleri itaat eğitimi ile temel itaat eğitiminde aldığı bilgiler yerine oturacaktır. Temel itaat eğitiminde öğrendiği komutları uygulamaya başlayacaktır. Bu eğitimde köpek tamamen özgür bırakılacak ve komutlara uyması beklenecektir. Temel itaat eğitimini tam olarak tamamlayamayan köpeklere ileri itaat eğitimi önerilmez. İleri itaat eğitiminde köpeğe karşı son derece disiplinli ve kararlı bir duruş sergilemeniz önemlidir. Köpeğe zorunluluk yerine göstereceğiniz kararlı duruş yaptırım gücü uygulayacaktır. İleri itaat eğitimi her cins köpek tarafından alınabilen bir eğitim değildir. Bu eğitimi alabilmesi için köpeğin karakter özellikleri uygun olmalıdır. Aksi taktirde sorunlar yaşanabilir.

Koruma köpeği eğitimi bütün temel eğitimleri aldıktan sonraki eğitimlerden bir tanesidir. Bu eğitim sayesinde köpeğinizi bir evi ya da bir eşyayı koruması yönünde eğitebilirsiniz. 18. Ayından sonra köpeklere koruma eğitimi verilebilir. Bu eğitim verileceği zaman köpeğin karakter özelliklerinin tam anlamıyla oturmuş olduğundan emin olunmalıdır. Koruma eğitimi alacak olan köpeğin başlıca temel itaat ve ileri itaat eğitimlerini tam anlamıyla almış olması son derece önemlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sancaktepe Köpek Eğitimi