köpek

Teşvikiye Köpek Eğitimi

İstanbul’un Teşvikiye ilçesi İstanbul içerisindeki en lüks semtlerden olmasından dolayı, köpek sahibi olan insanların sayısı bir hayli fazladır. Ayrıca Teşvikiye semtinde yoğun bir nüfus bulunmaktadır. Bu yoğun nüfustan dolayı da, semtte bulunan köpeklerin şehire ve çevreye uyum sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu nedenledir ki Teşvikiye semtinde bulunan köpekler ve köpek sahibi insanlar için bir eğitim merkezi ihtiyacı doğmaktadır. Semt sakinleri ve semtte bulunan köpeklerin imdadına yetişen Teşvikiye köpek eğitimi merkezi, semtte bulunan köpeklerin kötü davranış bozukluklarını, bulundukları çevreye ve dış ortamlara uyumlarının sağlanması, köpeğin sahibi ile arasındaki bağın kuvvetlenip daha da güçlü hale gelmesi ve köpeğin tanımadığı yani dış dünyasında bulunan yabancı insanlar ile arasındaki ilişkinin olumlu bir şekilde olmasını sağlamak amacı ile köpek sahiplerinin imdadına yetişmiştir.

Köpek eğitim merkezlerinde köpeklerinizin eğitimleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bu konular, hem siz köpek sahipleri için hem de sahibi olduğunuz köpekleriniz için oldukça önem arz etmektedir. Bu dikkat edilmesi gereken konular ise şu şekildedir:

  • Köpek eğitim merkezlerinde köpeklerinize verilecek olan eğitimin şekli ve kalitesi oldukça önemlidir. Köpeğinizin almış olacağı eğitimden hiçbir şekilde kötü etkilenmemesi ve eğitim sırasında veya eğitim dışında köpeğinizin herhangi bir şiddete maruz kalmaması çok ama çok önemlidir.
  • Köpeğinizin eğitimi için yapılanlar ve eğitim ortamı eğlenceli bir şekilde olmalıdır. Bu şekilde olması köpeğinizin eğitim için istekli olmasını ve eğitimin köpeğiniz üzerindeki etkisini oldukça olumlu bir şekilde etkileyecektir. Köpeğinize eğitim sırasında ufak ufak ödüllerde vermeniz köpeğinizin eğitimini olumlu yönde destekleyecek ve köpeğinizin eğitimden sıkılmamasını ve öğrenmesini kolaylaştıracaktır.
  • Teşvikiye ilçesinde verilmekte olan köpek eğitim hizmetleri, köpeklere ve köpek sahiplerine oldukça olumlu ve önemli katkılar yapmaktadır. Ayrıca semtte bulunan sokak köpekleri de, eğitim merkezinde çeşitli eğitimler alarak insanlar ve köpekler arasındaki bağların kuvvetlenmesi için çaba gösterilmektedir.

Teşvikiye Köpek Eğitimi

Teşvikiye Köpek Eğitimi

Her köpek ırkının bulunması gereken bir doğal ortamı bulunmaktadır. Köpeklerin sahiplenilmesinden dolayı da köpekler bu doğal ortamlarından uzaklaşmaktadır. Bu uzaklaşmanın köpeklerinin zihinsel ve fiziksel özelliklerini olumsuz yönde etkilememesi açısından, köpek ırklarının her gün, günün belli zamanlarında yapmaları gereken çeşitli fiziksel ve zihinsel egzersizler bulunmaktadır. Teşvikiye semtinde bulunan köpek eğitim merkezide köpeklere ve köpek sahiplerine egzersiz konusunda, köpek eğitimler ile birlikte bu konuda da yardım sağlamaktadır. Bu egzersizler ve eğitimler sayesinde köpeklerin gelişimi oldukça sağlıklı bir şekilde sağlanmaktadır. Teşvikiye semtinde bulunan köpek eğitim merkezinde verilen eğitimler ise şu şekildedir:

  • Köpek eğitimlerindeki ilk adım, olgun köpeklerin yavru köpekler ile ilgili ilişkileri eğitimi,
  • Yavru köpekler ile ilgili ilişkiler eğitiminde ilk uygulanan işlem ise köpeklerinizin tuvalet ihtiyaçlarını bulundukları ortama zarar vermeden size haber vererek gidermelerini sağlamalarını öğretmektir. Birçok köpek sahibinin sıkıntı çektiği bu konu, köpeklerinin kısa sürede alacakları eğitimle giderilmektedir.
  • Bu eğitimlerden sonra köpek sahibinin isteklerine göre köpeğinizin eğitimleri devam etmektedir. Bu isteklerde sahibi olduğunuz köpekten beklentileriniz oldukça önem arz etmektedir. Bu konuya örnek verecek olursak, sahibi olduğunuz av köpeğinizin temel ve ilk olarak öğrenmesi gereken itaat eğitimleridir. Bu eğitimlere başlarken öncelikle köpek sahibinin av ve avcılık ile ilgili bilgiler edinmesi ve daha sonra da bu bilgileri sahip olduğu köpeğine aktarmasıdır. Böylelikle köpeklerin eğitimleri daha kolay ve çabuk olacaktır.
  • Profesyonel eğitmenler tarafından köpeklerinize verilen bu eğitimlerin en temel amacı, köpeklerinizin bulundukları ortamlara daha kolay bir şekilde uyum sağlaması ve genel hayatlarını mutlu bir şekilde geçirmelerini amaçlamaktadır.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Teşvikiye Köpek Eğitimi