köpek

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Eve neşe olarak gördüğümüz köpekleri yavruyken alıp ailemize alıştırmaya çalışırız. Bu olay kimi zaman istediğimiz şekilde sonuçlanmaz. Köpek aile ile bağ kuramayabilir veya sosyalleşme yönünde tıkanıklıklar yaşanabilir. Aile ile bağ kuramaması hem sizi hem ev halkını hem de onu zor duruma düşürebilir. Evde vermeye çalıştığımız eğitimlerde bir sonuç alamadığımızda ise durum daha da içinden çıkılması güç bir hale gelebilir. Köpeğiniz uç noktalarda zarar verme eğilimi kazanabilir hatta evde ki eşyalarınıza zarar verebilir. Unutmayalım ki köpeklere doğru eğitim verilmezse hiçbir şey öğrenmemiş çocuk gibi kalırlar ve bunun size negatif bir geri dönüşü olur. Evinizin neşe kaynağı olmasının tek yolu doğru bir şekilde eğitim verilmesidir. Bu doğru eğitimler için artık veterinerlerin tavsiyesi köpek eğitim çiftlikleridir. Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği kendi ve çevre semtlerde ki köpeklere bu konuda profesyonel bir kadro ile yardım etmektedir. Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği hakkında yazdığımız inceleme yazısı şu şekildedir:

Köpek eğitimine önce getirilen yavru için doğru teknik ve uygulamalar belirlenerek başlanmaktadır. Yanlış yöntemlerde her şekilde olumsuz sonuçlar alınacaktır. Bunun dışında eğitimin ilk aşaması köpeğinizin ev içi uyumu ve sosyalleşmesi yönündedir. Köpeğinize ev içinde nasıl davranması gerektiği uyumlu bir şekilde hareket etmesi yönünde eğitimler verilerek ev ortamına uyumlu olması sağlanır. Bu eğitimi Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği köpeğinizin de vereceği sonuçlara bağlı olarak 3 – 6 ay olarak belirlemiştir. Uyum eğitimi verildikten sonra köpeklerinizin tuvalet eğitimine geçilmektedir. Hem dış mekan hem de iç mekan tuvalet eğitimi verilmektedir. Bu eğitim köpeğinize 3 – 6 aylık dönemlerinde verilmektedir. Temel itaat eğitimi verilen diğer eğitimlerden biridir. Otur, kalk, dur gibi komutlara uyması sağlanırken köpeğiniz daha sadık daha söz dinleyen bir hale getirilmektedir. Ayrıca köpeğinize bu eğitimden sonra her şeyi rahatlıkla yaptırabilir ve ev içinde daha uyumlu bir hale getirilmesi sağlanır.

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeklere verilen hiçbir eğitimde şiddet olmadığının güvencesini veren Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği sahiplere istedikleri zaman denetleme ve gezme olanağı tanımaktadır. Bununla birlikte verilen eğitimleri yakından izleme şansınızda vardır. Eğitimler doğru teknik ve uygulamalarla yapılır. Bu eğitimlerde kesinlikle şartlandırma ve koşullandırma yapılmaz. Ayrıca köpeklerinizin eğitimlere cevap vermemesi durumunda hiçbir şekilde zorlama yapılmaz. Çünkü köpeği baskılamak onu daha da hırçınlaştırır ve asi bir hale getirebilir. Köpeklerde bilindiği üzere iki türlü itaat eğimi vardır. Biri ön hazırlık olan temel itaat iken diğeri ileri itaat eğitimidir. İleri itaat eğitimi her cins köpeğe verilmemektedir. Her köpek ileri itaat eğitimini almaya uygun değildir. Daha çok bekçi ve polis köpeklerine verilen bu eğitimin temelini temel itaat eğitimi oluşturmaktadır. Yani köpek temel itaat eğitimini ne kadar iyi alırsa onun için o kadar iyi olur.

Köpeğinizin sosyalleşme yönünde ki eğitimleri ise şu şekilde devam ilerliyor. Öncelikle günde belirli dakikalarla diğer köpekler birlikte toplu eğitim veriliyor. Bunun sayesinde diğer köpeklere alışması daha kolay hale geliyor ve anlaşması daha kolay oluyor. Bu uygulamanın dışında beslenme yolu ile sosyalleşme daha aktif bir rol oynuyor. Diğer köpeklerle beslenmesi sağlanan evcil hayvanınızın paylaşma ve sosyalleşme güdüleri artarken dışarıya karşı uyum problemi yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Böylelikle köpeğinizi dolaşmaya çıkarttığınızda diğer köpeklerle tartışması ve uyumsuz davranışları ortadan kalkıyor.

Doğru teknikler ve uygulamalar ile köpeğinize en iyi şekilde eğitim vermeyi hedefleyen Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği hakkında yapılan yorumlar ise yüzde 70 iyi yöndedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği