köpek

Bahçelievler Köpek Eğitimi

Köpek sahipleri ve köpek dostlarının ülkemizde köpek eğitimi alabilecekleri pek çok merkez ve çiftlik bulunmaktadır. Köpek sahiplerinin isterlerse ev ortamında isterlerse de bu merkez ve çiftliklerin ortamında katıldıkları eğitimle hem köpekler teme ve ileri eğitim alarak geliştirilmiş olur, hem de köpek sahipleri köpek dostlarının ihtiyaçlarını ve psikolojileri daha detaylı bir şekilde anlayabilmiş olurlar. Ülkemizde köpek eğitmenliği profesyonel olarak yapan birçok insan vardır. Kapsamlı eğitim almış bu insanlara köpek dostlarınızı rahatlıkla emanet edebilir ve onların gelişimlerini izlerken sizler de bu gelişimin bir parçası olabilirsiniz. Klinik eğitimli ve tam kapsamlı bilgili bu eğitmenler köpeğinizin alması gereken temel eğitim veya yavruluk dönemindeyken alması gereken tuvalet eğitimini detaylı olarak vermektedirler.

Tuvalet eğitimi ve temel itaat eğitimi köpeğinizin alması gereken başlıca eğitimler arasındadır. Tercihen yavruluk dönemlerinde alınması gerekli olan bu eğitimler sayesinde köpekler sahiplerinin sözünü dinler hale gelecektir. Bu eğitmenler köpeklerin karakterine herhangi bir zarar vermeden, psikolojik baskı altına almadan veya şiddet benzeri şeyler uygulamadan köpeğinize tam kapsamlı eğitim vereceklerdir. Köpeğin karakteri, ırkı ve cinsiyetine göre eğitimler uygulamaktadır eğitmenler. Temel eğitim ve tuvalet eğitimini mutlaka köpeklerinize aldırmanız gerekmektedir. Yavruluk döneminde köpekler tuvalet ihtiyaçlarını nerede gidereceklerini bilemedikleri için herhangi bir bölgede bu ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Köpek böyle bir davranışta bulunduğu zaman onlara kızmanız veya bağırmanız zaten küçük olan köpeğin psikolojisini ve karakterini önemli ölçüde zedeleyecektir. Köpeğin tuvalet ihtiyacının nerede giderileceği öğretildiği takdirde köpek de yer benimseyecek ve ihtiyacını öğretilen bölgede giderecektir.

Bahçelievler Köpek Eğitimi

Bahçelievler Köpek Eğitimi

Temel itaat eğitimiyle köpeklere tasmalı olarak genel komut eğitimi verilmektedir. Otur, yürü, kalk, yat gibi komutları köpeğiniz tasmalı bir halde ve dikkati sahibi olan sizin üzerinizde olarak uygulayacaktır. Tasmasız eğitim olan İleri itaat eğitindeyse köpeğiniz bu komutları tasmasız olarak uygular hale gelecek ve yabancıya gitmemek, yabancıdan yemek yememek gibi huylar da kazanmış olacaktır. Köpeklerinize detaylı ve kapsamlı bir eğitim aldırmak siz köpek sahiplerinin yararına olacaktır. Belirttiğimiz gibi onlara kızmanız veya bağırmanız hiçbir işe yaramaz. Erken yaşlarında köpek dostlarınıza eğitim aldırmanız gerekmektedir.

Adrese göre değil de verdiği eğitime göre köpek eğitimi merkezleri veya çiftliklerinden birini tercih etmeniz de çok daha iyi olacaktır. Ulaşım sorunları gibi sıkıntıları köpek dostlarınızın hatırına aşmanız ve iyi bir eğitim merkezine götürmenizi tavsiye etmekteyiz Çünkü köpeğinizin alacağı bu eğitimler sizin köpek dostunuzla geçireceğiniz zamanın kalitesini de arttırıcı nitelikte olacaktır. Ulaşım sorunu olarak sıkıntıdaysanız da evde eğitim alabilmeniz için bu eğitim merkezlerinden veya çiftliklerinden biriyle anlaşmanız daha yararlı olacaktır.

İstanbul’un Bahçelievler semtinde de köpeğinizin eğitim olabileceği pek çok eğitim merkezi ve çiftlik bulunmaktadır. Bu eğitim merkezleri veya çiftliklerde köpeğinize ev içerisinde uyum ve sosyalleşme eğitimi, iç ve dış mekanda tuvalet eğitimi, temel ve ileri itaat eğitimleri, alan savunma ve koruma eğitimleri gibi eğitimler verilecektir. Bu eğitimler profesyonel eğitmenler tarafından Bahçelievler Köpek Eğitimi merkezlerinde köpeklerinize kapsamlı olarak verilecektir. Eğitmenlerin bir eğitmen olmalarından önce bu mesleği hayvan severlik adına yaptıklarını göz önünde bulundurmanız sizlerin ve köpek dostunuzun bu eğitmenlere güven duymasına çok yardımcı olacaktır.

Köpeğinizin eğitim alması için en doğru zaman 3-6 aylık yavruluk dönemleridir. Mutlaka bu zamanlarında eğitimlerini kapsamlı olarak aldırmalı, bu zamanları çok fazla geciktirmemelisiniz. Köpeklerin karakterleri bu dönemlerde oturmaya başladığı için eğitimleri de daha kolay olacaktır. İleri zamanlarda uygulanacak eğitimlerin çok daha zorlayıcı olacağını belirtmemizde fayda var. Köpeğinizle kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız tam kapsamlı bir eğitim aldırmış olduğunuzdan emin olun.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bahçelievler Köpek Eğitimi