köpek

Köpek Eğitimi Doberman

Dünyada o kadar çok hayvan var ki hangisi evcil hangisi vahşi olduğunu bilmiyoruz. İnsanlar evlerine ill ki bir evcil hayvan almak istiyor hayvanlar insanlar kadar olmasa da güzel bir alışkanlığa sahip olabiliyorlar. İnsanlar çocuğuyla beraber bir hayvan beslemek ister yani ona çocuğuymuş gibi bakan birçok kişi var. Hayvanlar bizim önemsediğimizden daha çok saygıyı hak edebiliyorlar, mesela bir insanın hayatını kurtarabiliyorlar. Köpek Eğitimi Doberman ile birlikte birçok yerde vardır. İlk başlayacağımız konu köpekler, köpekler insanlar kadar olmasa bir alışkanlığa sahiptirler. İyi eğitim almış bir köpeğin illaki iyi bir sahibi vardır insanlar gibi köpeklerinde bir bakıma ihtiyaçları vardır. Köpekleri koruma altında durmam hem bizim görevimiz hem de onlara saygılı davranmak bizim bir görevimizdir. O kadar köpeklerden bahsettik ki gelin şu köpeklerin türüne bir göz atalım.

Tel Tüylü Tilki

İngiltere’de Tilki avında kullanılmış ve ismini de bu avdan almış en eski köpek türlerindendir. Bu tür meydana gelirken İngiliz tazısı tilki tazısından örnek alınmıştır. Oyuncağı andıran görünümüyle çocukların ilgisi haline gelmiştir. Gözleri genellikle koyu renklidir. Kürkünün üzerinde teli andıran tüyler bulunmaktadır. Bu köpek küçük kemikli bir yapıya sahiptir. Fakat küçük olmasına rağmen çevik, atik ve güçlü bir yapıya sahiptir. Bu köpek küçük olmasına rağmen dev gibi bir güçlü ve yapısı vardır. Oyun oynamayı severler. Oyun oynarken zekasını kullanmayı severler. Köpek eğitimi alırken küçük numaralar öğrenmeyi asla ihmal etmez. Yalnızlıktan aşla hoşlanmazlar ve yalnızken sahibi olmadığından saldırgan olurlar. Saldırgan olduklarında illa ki karşısındakinin bir insan olması gerekmez ve eşyalara zarar verirler. Bu tür en saldırgan türlerden biri olarak bilinir. Başka köpekleri sevmez başka tür görünce aklına gelen ilk şey saldırmaktır. Zaten çoğunlukla av için kullanılır av dışında dışarıda fazla durmamalı ve dışarıda gezerse tasma ile dolaştırılmalıdır. Bu tür bulunduktan sonra ilk görevi tilkilerin yuvalarından çıkarmaktır. Sesiyle ünlü bir kedidir. Sesi çok yüksek volümlere ulaşabilir. Eğer bu köpeğe sahip aranıyorsa sahibi disiplinli olmalıdır. Zayıf yani çocuklar için uygun köpek değildir. Irkın davranış problemi çok yoğun şekilde görülmektedir. Eğer sahibi ondan başkasını çok severse hırçınlaşabilir ve hatta saldırabilir.

Batı İskoçya Beyaz Terieri

Bu köpek ilk önceleri avlarda kullanılmıştır daha sonra sonraları ününü kaybedince pet olarak beslenmeye başlanmıştır. Gözleri koyu renktedir fakat parlak bir yapıya sahiptir. Yüzü şirin olsa da zeki bir yapıya sahiptir. Dışarıda gezmeyi çok sever. Tüyleri düz bir yapıya sahiptir. Köpek standartlarında onurlu bir yapıya sahip serseri görünümüne sakın aldanmayın. Eğlenceli görünümüyle çocuklarla oyun oynamayı sever. Avcı olmasına rağmen bekçilik görevinde diğer köpekler eline su dökemez. Bu ırk her ortama ayak uydurabilir. Evde veya dışarıda yuvasında durabiliri ama en çok dışarıda yuvanda beslenmesiyle ünlüdür. Eğer bu köpeğe egzersiz yaptıracaksanız zaten bu köpek gün içinde bolca koşup egzersiz yapmaktadır.

Köpek Eğitimi Doberman

Köpek Eğitimi Doberman

Eğitimde en önemli husus köpeğin türüdür. Köpeğinizin türü eğer bir dobermansa gelin anlatalım. Doberman zarif görüntüsüyle hoş bir köpektir. Bu köpeğin en büyük cazibelerinden biri küçük yaştayken kuyruklarının ve kulaklarının kesilmesidir. Tüy yapıları genelde siyah ve kahverengidir. Çok kararlı olmalarına rağmen bunun yanında korkusuzlardır. Ailesiyle hep zaman geçirmek isterler. Dobermanı herkes saldırgan bilir fakat doberman değil de sahibi kötüdür. Dobermanlar genelde vahşidirler fakat sahipleri onları daha iyi yapmalarına rağmen sahibi tarafında kötüye alıştırılabiliyorlar. Eğer bir doberman sahibi kötü bir eğitim veriyorsa bunun suçlusu sahiptir sonuçta eğitimi veren sahiptir. Doberman soğuğa dayanıklı bir köpek değildir bunun yüzünden bu köpekler soğuk yerlerde yaşayamazlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Doberman