Başak şehir Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler için en önemli olan gelişim aşamaları arasında eğitimleri vardır. Hemen her kişinin de buna azami olan şekilde dikkat etmesi, kaliteli bir eğitim vermezi aslında kişinin köpeği ile huzurlu olması için yeterli olacaktır. Bu konuda da Başakşehir köpek eğitim çiftliği sizlerin tüm ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için hizmet vermeye devam edecektir. Bu anlamda da bazı özel olan köpek eğitimleri hakkında da bilgi vermek gerekiyor.

Temel İtaat Eğitimleri

Sevimli dostunuz olan köpeğiniz yaklaşık olarak 6 aylık olduğu zaman ilk olarak temel itaat olarak bilinen eğitime alınır. Ancak burada bilmeniz gereken konu ise, köpeğiniz ilk olarak eğitime alındıktan sonra 1 hafta boyunca köpeğinize herhangi bir şekilde eğitim verilmez. Alışması ve köpeğinizin nelere zaafı olduğunun belirlenmesi için sadece oyun oynamasına izin verilir. Bu durum ileride ne gibi veya nasıl bir eğitim alması gerektiği konusunda da sizlere bilgi vermek için yeterli olacaktır denebilir. Zaafın durumuna göre de köpeğinizin eğitim çizgisi, nasıl bir eğitim alacağı da belli olacaktır.

Zaafı olan bir köpeğin, en çok neye ihtiyacı olduğu, nelerden hoşlandığı veya nelere tepki verdiği gibi konularda bilgi sahibi alınacaktır. Zaten buna göre de köpeğinize en uygun olan eğitim şekli de belirlenmiş olacaktır. Köpeğinizin en çok oyuna mı, yemeğe mi yoksa ilgiye mi ihtiyaç duyduğu da yine bu 1 haftalık süre içerisinden son derece net olan şekilde belirlenecektir. İtaat eğitimi olarak bilinen bu eğitim yaklaşık olarak 1 ya da en fazla 2 ay süren bir eğitimdir. Yaklaşık olarak 1,5 ay sonra ise köpeğinizin tam olarak sizlerle çalıştığını göreceksiniz. Çünkü ancak bu kadar bir eğitimin ardından köpeğinizin sizlerin komutlarını uygulama şansı olacaktır. Ama burada son derece önemli olan konu ise köpeğinize hangi komutları nasıl vermeniz gerektiği olacaktır.

Başak şehir Köpek Eğitim Çiftliği

Başak şehir Köpek Eğitim Çiftliği

İşte bununla ilgili olarak da en özel olan eğitimleri bu çiftlikte almanız söz konusu olacaktır. Bu konuda bir benzetme yapmak gerekirse arabayı örnek verebiliriz. Yani son derece lüks ve konforlu olan bir araca sahipsiniz, ancak bunu nasıl kullanmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. İşte o zaman bunun işe yaraması son derece zor olacaktır. Köpeğinizin eğitimi ile ilgili olarak da olan ancak bu şekilde olacaktır. Bu yüzden de bir yandan da sizlerin de eğitime katılması oldukça önemli ve bir yandan da gerekli olacak bir durumdur. Siz komutları en iyi şekilde köpeğinize vermeli aynı şekilde köpeğinizin de bunlara aynı orantıda karşılık vermesi gerekiyor. Bu eğitim başarılı olan şekilde bitirmeniz halinde temel olan itaat eğitimini de bitirmiş olacaksınız. Bu eğitim türü bir yandan da tasmalı olan bir eğitim türü olarak da bilinir.

Bir yandan da bu eğitim sırasında köpeğinize farklı olan komutları da vermeyi öğrenme şansınız olacaktır. Bunların en başında da takip komutu gelir. Köpeğinizin sizlerle birlikte son derece nizami olan şekilde yürümesi için bu eğitim gerekli olacaktır. Mükemmel bir eğitim için gerekli şekilde derslere katılmanız gerekiyor. Bunların yanında otur komutu da yine bu çiftlikte öğretilen konular arasında yer alıyor. Otur ve bekle komutu da yine bir köpek için son derece gerekli olan bir komut olarak bilinir. Bununla ilgili olarak da en özel eğitimleri burada alabilirsiniz. Kısacası temel eğitim başta olmak üzere, hemen her konuda tüm eğitimleri bu çiftlikte almanız ve faydasını da görmeniz söz konusu olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Başak şehir Köpek Eğitim Çiftliği