köpek

Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek sahibi olmak mükemmel bir duygudur. Onlarla yaşamaya alışan yokluklarında eksikliklerini duyacak, derin bir özlem hissedeceklerdir. Aynı durum köpekler i.in de geçerlidir. Sahiplerinden uzak olan köpeklerde de duygusal bakımdan incinme, özleme hatta sahibine küsme davranışları gözlenebilmektedir. Köpek sevgisi olan ama henüz bir köpek sahibi olmamış, ilk kez evlerinde köpek bakacak kişiler öncelikle kendi yaşam tempolarına hangi cins köpeğin uyacağına karar vermelidir. Yavru bir köpek mi yoksa daha büyük bir köpek mi alınmalıdır, eğitimini kendisi mi vermelidir gibi konular enine boyuna düşünülmelidir.

Bayrampaşa veya civarında yaşayanlar için köpeklerinizle ilgili tüm sorunlarınızda yanınızda olacak bir eğitim merkezi olduğunu biliyor muydunuz? Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği size isterseniz eğitimli bir köpek verebilecek, isterseniz aklınızı karıştıran sorularınızı cevaplayarak size yardımcı olabilecektir. Bir köpek sahibi köpeğiyle birlikte kendini de eğitmelidir. Nasıl davranacağı konusunda bilgili ve kararlı olunması durumunda köpekleriyle sağlıklı ilişkiler ve güven duygusunu geliştireceklerdir. Yaşadığınız mekân, yaptığınız iş, evde olma ve köpeğinizle ilgilenme süresi gibi birçok faktör ciddi olarak düşünülmeli, ondan sonra net bir karar vererek köpek sahibi olunmalıdır. Bilinmelidir ki bir süre sonra ben bakamam diyenler ve köpeklerin terk edenler onların hassas duygularını çok zedeleyecektir.

Köpek eğitiminin önemi

Köpek sahibi olanlar köpeklerinin iyi eğitilmesini, kendisine yeterince itaat etmesini ve sosyalleşmesini bekleyecektir. Yavru iken alınan bir köpek daha kolay eğitilebilecek ve toplum içinde de, sahibiyle birlikte yaşadıkları ortamda da sorun çıkarmayacaktır. Eve yeni gelen bir köpeğe verilmesi gereken ilk eğitim tuvalet eğitimidir. Bir köpek sahibi yeterince sabırlı olamayacak, köpeğinin eğitimini başaramayacağını düşünüyorsa Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği uzman ekibinden yardım isteyebilir, eğitilmek üzere köpeğini çiftliğe teslim edebilir.

Bir süre eğitilmeye çalışılmış ama başarılamamış, davranış bozukluğu gösteren köpeklerin eğitimi için de Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliğinin kapısı çalınabilir. İlk andan beri profesyonel bir dokunuş her zaman iyi sonuç verecektir. Köpekler eğitim çiftliklerinde eğitilmekte, sosyalleştirilmekte, bakımları, banyoları yapılmakta, günlük egzersizleri yaptırılmaktadır. Köpeğini Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği elemanlarına eğitilmesi için bırakan sahipler de zaman zaman eğitime eşlik edebilecekler, eğitim sonrası köpekleriyle birlikte uyumlu ve sağlıklı yaşam için daha da bilinçlenebileceklerdir. Eğitilmiş bir köpekle size yaşamın tadını çıkarmak kalacaktır.

Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği

Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeklerinizin eğitimi sizinle arasındaki bağın da güçlenmesine katkıda bulunacaktır. Köpeğiniz sizi lider olarak benimsemeli, size itaat etmelidir. Eğitim almış bir köpek sizin yanınızda kayışı olmadan da rahatlıkla, sizin komutlarınıza uyarak, çevreye sorun yaratmadan dolaşabilmelidir. Her köpek ırkı farklı karakterlerdedir ve eğitimleri de birbirinden az ya da çok farklı olmalıdır.

Eğitim çiftliklerinde köpeklere verilen temel eğitimler şunlardır:

*Temel itaat eğitimleri

*İleri İtaat Eğitimleri

*Alan koruma eğitimleri

*Saldırı eğitimleri

*Özel sorunları olan köpekler için özel eğitimler

Temel itaat eğitimlerinde mutlaka sevk kayışı kullanılmakta, köpeğin kontrolü sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu eğitim sonucu köpeğiniz sizi lideri olarak benimsemeli bazı temel komutlarınızı anlamalı ve uygun yanıt vermelidir.  İkinci aşama eğitimi olan ileri itaat eğitimi sonucunda ise sevk kayışı kullanılmadan liderinin işaretle veya sözle verdiği komutlara uyması beklenmektedir. Eğitim aşamaları köpeklerin cinsine, karakterine bağlı olarak yaklaşık bir ay sürmektedir. 20 gün kadar sürebilen alan koruma eğitimi almış bir köpek sahibini tehlikeler konusunda uyarmayı öğrenmektedir. Köpeğini kendisini koruması amacıyla besleyenler, muhafızlar veya polislerin köpekleri için saldırı eğitimi önemlidir. Bu amaçlarla beslenen köpekler zaten iri cinslidir ve eğitilmeleri diğer eğitim basamaklarına göre daha uzun zaman gerektirecektir. Bu eğitimi alan köpekler gerekirse sizin kontrolünüzde saldırmakta ve bırak dediğinizde de bırakmaktadır. Özel istekleri karşılayan eğitimler köpek sahibinin verdiği bilgiler ve köpekle ilgili sorunların düzeltilmesi amaçlı yapılmaktadır.

Köpeklerinizle ilgili tüm ihtiyaçlarınızda Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği sahip olduğu imkânlarla müşterilerine en mükemmel hizmeti sunmakta ve köpeklerinizle ilişkilerinizi kolaylaştırmaktadır. Eğitimsiz bir köpekle yaşamanın zorluğunu kavrayanların adresi Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bayrampaşa Köpek Eğitim Çiftliği