köpek

Beşiktaş Köpek Eğitimi

Hayvan sevmeyen insan sevemez diye boşuna dememişler. İnsanlardan zararsız olan türe hayvan denir. Bir hayvan sizin en iyi dostunuzdur. Sizden beklentileri sadece karınlarını doyurmanız ve az biraz ilgi. Bir hayvanı eğitmek sadece onun için değil sizin içinde önemlidir. Beraber huzurlu bir hayat geçirebilmeniz ikinizi de mutlu edecektir. Aksi taktirde iki tarafta sinirli bir yapıda olacaktır. Hayvanlar insanlar gibi istediklerini söyleyemezler, tuvaletim geldi diyemezler, dolaşmak istiyorum diyemezler, benimle oyna diyemezler. Diyemedikleri için bunları türlü hareketlerle ifade etmeye çalışırlar. Koşuştururlar, havlarlar, dikkat çekmeye çalışırlar.

  Köpekler evcilleştirmesi ve eğitilmesi en kolay hayvanlardandır. Tabi ki zorlukları vardır. Bir hayvanı eğitirken en önemli unsur sabırdır. Sabırlı olmayan bir insan hiçbir hayvanı eğitemez.  Köpek eğitiminde imkân varsa köpeği sahibinin eğitmesi en doğru durumdur. Hatta mümkün ise köpek yaşayacağı ortamda eğitilmeli. Köpeğimizi kendimiz eğitemiyorsak bir eğitmen tutmamız veya köpek eğitim çiftliklerine götürmemiz en doğru karardır. Ancak eğitim sürecinde köpeğimizin yanında olmamız gerekir. Çünkü köpek eğitim sürecinde sahibini görmediği için onun lafını dinlemez eğitmenine alışır ve itaat sorunu yaşar.

Köpek eğitimi kolay bir durum değildir. Dikkat, sabır ve ciddiyet ister. Köpeğimize bir eğitmen seçerken güvenilir ve tecrübeli olmasına çok dikkat etmeliyiz. Çünkü o artık sadece bir köpek değildir bizim ailemizin bir üyesidir. Eğitim verirken şiddete başvuran yerlerden uzak durmalıyız. Beşiktaş köpek eğitim çiftlikleri güvenilir ve tecrübeleri açısından hayvanımız için en sağlıklı karar olacaktır. Köpeğiniz hakkında eğitmeni ile sürekli irtibat halinde olabilme imkânı sağlanır. Ayrıca köpeğinizin rutin bakımlarını da yaparlar. Böyle önemli bir eğitimin tecrübeli ve güvenilir uzmanlar eşliğinde yapılması hayvan açısından olumlu bir yöndür.

Beşiktaş Köpek Eğitimi

Beşiktaş Köpek Eğitimi

  Her köpeğin eğitim süreci eşit değildir. Cinsten cinse farklılık gösterdiği gibi hayvandan hayvana da farklılık gösterir. İnsanlar gibi hayvanların da kişiliği vardır. Her hayvan ayrı bir kişiliği yansıtır. Kimisi asi, kimisi uysal veya hırçındır. Eğitim verilirken bu yüzden hayvanlar eşit tutulmaz. Her hayvan aynı komuta aynı tepkiyi vermez.  Köpek eğitimleri temel itaat eğitimiyle başlar. Bu eğitim tasma takılarak verilir. Hayvana kontrolün sizin elinizde olduğunu aşılamak için bu eğitim verilir. Tuvalet eğitimi her köpeğin en zor alıştığı durumdur. Köpek sahibinin de en çok yakındığı durum. Tuvalet eğitimi olmayan bir köpek her yerde zorluk çıkarır her yere çişini yapar. Tuvalet eğitimi vermenin en kolay yöntemi gazete yöntemidir. Boş bir oda gazete kâğıtları ile kaplanır. Bu sayede köpek tuvaletini gazete kâğıdına yapar. Odadan her gün bir gazete kâğıdı eksiltilir tek gazete kâğıdı kalana kadar. Bu sayede hayvan tuvaletini sadece gazete kâğıdına yapar. Diğer bir yöntemse köpeğin tuvaletini dışarı yapmasına alıştırmaktır. Bu daha çok dikkat ve vakit ister. Günlük bir kaç kez gezdirmeniz gereken bir durumdur bu. Gözünüzün sürekli hayvanda olması gerekir.

  Otur – kalk – yat gibi komutların vermesi diğer eğitimlere göre daha kolay bir durumdur. Genel olarak ödül maması ile yapılır veya eğitimden sonra hemen yemeğini verirseniz köpeğiniz bunu ödül olarak görür. Köpeğinize otur komutunu verdikten sonra ona yardımcı olmanız gerekmektedir poposuna hafif bastırmanız gerekecektir. Eğer sözünüzü dinlerse ödülünü verebilirsiniz. Dinlemediği durumlarda istediğinizi yaptırmak konusunda ısrarcı olmalısınız ki vazgeçmeyeceğinizi anlamalı. Köpeğiniz istediğiniz şeyi yaptığında onu sevin ve aferin deyin bu onu ödüllendirmenin diğer yoludur. Köpeğinize hayır öğretmelisiniz. Sizin ağzınızdan hayır kelimesi çıktığında yanlış bir şey yaptığını anlamalı. Unutmayın o bir köpek ondan daha fazlasını beklemeyin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beşiktaş Köpek Eğitimi