köpek

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Beyoğlu, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan İstanbul’un merkezi konumunda bulunan bir ilçesidir. Beyoğlu, İstanbul’un en çok İstanbul kokan, en çok göz önünde bulunan ilçesidir. Çok kalabalık ve yoğun bir nüfusa sahiptir. İstiklal Caddesi ise Beyoğlu’nun merkezidir, sadece Beyoğlu’nun merkezi demek yeterli kalmaz aynı zamanda İstanbul’un merkezide sayılmaktadır. Hareketli gece yaşamı ve eğlence merkezleri ile ün salmıştır. İstiklal caddesinin dışında Cumhuriyet, İnönü ve Cihangir semtleri de ticaret ve eğlence söz konusu olduğunda adından çokça söz ettirmektedir.

Beyoğlu; tiyatro, sanat, eğlence ve kültürel etkinlikler bakımından önemli bir yere sahiptir. Gösteri merkezleri, sanatsal etkinlikler İstanbul nüfusunun yanı sıra ülke genelinde misafirlere ev sahipliği etmektedir. Beyoğlu hareketli olması ve tarihi dokularının fazlalığı ile çok sayıda ziyaretçi kabul etmektedir. İlçe sınırları içerisinde bulunan tarihi ve ticari olarak önemli bir yere sahip mekânlar şunlardır;

Alman Sarayı, Atatürk Kültür Merkezi, Aynalıkavak Kasrı, Botter Apartmanı, Alman Sarayı, Cihangir Camii, Çiçek Pasajı, Dolmabahçe Camii, Galata Kulesi, Galatasaray Lisesi, Galatasaray Müzesi, Haliç Kongre Merkezi, İstanbul Modern gibi yerlerdir. Yanı sıra İstiklal Caddesi, Kılıç Ali Paşa Camii, Miniatürk, Neve Şalom Sinagogu, Pera Palas, Piyale Paşa Camii, Rahmi M. Koç Müzesi, Serpuş Han, Taksim Meydanı, Taksim Gezi Parkı, Taksim Cumhuriyet Anıtı ve benzeridir. Ayrıca Tophane-i Amire, Yeşilçam Sokağı, Anadolu Pasajı, Avrupa Pasajı, Aznavur Pasajı, Emek Pasajı, Beyoğlu Pasajı gibi dünyaca önemli merkezlerde bu ilçede yer almaktadır.

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Bu kadar önemli merkezlere sahip bir ilçenin nüfusu da çok yoğun olmaktadır. Kalabalık insan toplulukları gerek turist olarak gelen gerekse yerleşik hayat yaşayan topluluklar bulunmaktadır. Bu insanlar arasında hayvan sevgisi olan ve evlerinde hayvan besleyen insanlar da vardır mutlaka. Bu kalabalık arasında yanında bir köpekle rahatça dolaşabilmek veya kalabalık apartmanlarda köpek barındırmak bazen sorun olabilir. Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği köpek eğitiminde konusunda uzman bir merkezdir. Evde köpek beslemek istiyorsanız böyle bir merkezden yardım alıp yaşanabilecek zorlukları engelleyebilirsiniz.

Köpeğinizi köpek eğitim çiftliğine getirerek davranışları konusunda eğitim desteği ile akıllı, güzel bir köpek sahibi olabilirsiniz. Köpek çiftliklerinde, ilk olarak yapılan eğitim temel itaat eğitimi ve tuvalet eğitimidir. Temel itaat eğitimi alan bir köpekle iletişim kurabilmeniz daha rahat olacaktır. Sizin verdiğiniz komutları algılayabilmesi ve harekete geçmesi kolaylaşacaktır. Apartman dairelerinde insanları rahatsız edebilecek hareketlerden vazgeçmesi, yersiz havlamalar, girip çıkarken ona hükmedebilmeniz için belli bir eğitimi almış olması gerekir.

Ayrıca tuvalet eğitimi de büyük bir önem taşımaktadır. Evde beslediğiniz bir köpek için tuvalet eğitimi şarttır. Çünkü eğitim almamış olan bir köpek evin içinde önüne gelen yere tuvaletini yapabilir bu da istenmeyen bir davranıştır. Gereken eğitimi alırsa evde ve dışarıda kimseyi rahatsız etmeden ihtiyaçlarını giderebilir. Başlangıçta temel eğitimlerini tamamladıktan sonra ileri itaat eğitimine geçiş yapılır. Bu eğitimde biraz daha özel davranışlar sergilemesi için çalışmalar yapılır.

Köpeğinizden daha çok verim beklediğiniz zamanlarda, onunla oyunlar oynamak istediğiniz zamanlarda daha güzel anlaşabilmeniz için ileri itaat eğitimi etkili olacaktır. Bazı show köpekleri için daha da ileri gidilerek show amaçlı çalışmalar yapılmaktadır. Gösteri köpekleri için daha farklı ve uzman eğitimciler tarafından özel eğitimler verilebilmektedir. Özel amaçlı kullanılacak olan köpekler yani, arama kurtarma veya polis köpekleri gibi köpekler için onları istenen yetilere kavuşturabilecek şekilde özel eğitimler de verilmektedir. Siz nasıl bir eğitim istiyorsanız sizin isteğiniz doğrultusunda ve doğru bir çizgi dâhilinde eğitimler verilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği