köpek

Beyoğlu Köpek Eğitimi

Köpek sahipleri köpeklerin bakım ve eğitimlerine büyük önem veriyorlar. Çünkü köpekler eğitildikçe sahipleri ile olan bağları daha fazla güçleniyor. Her ırktan köpeklerin eğitimleri yapılabiliyor. Ancak köpeklerin yavruyken eğitilmeye başlanması köpeklerin alacakları eğitimlerden daha fazla verim almasını sağlıyor. Bu nedenle beyoğlu köpek eğitimi köpeklerin tüm eğitim aşamalarını fazlası ile yerine getirerek köpeklerin alması gereken eğitimleri veriyor. Köpekler için verilecek olan eğitimlerin türü ve süresi köpeklerin ırklarına ve davranışsal özelliklerine göre değişiyor. Beyoğlu köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi ve tuvalet eğitimi olarak köpekler için önemli olan eğitimlere yer veriliyor.

Beyoğlu Köpek Eğitim Merkezinin Özellikleri

Beyoğlu Köpek Eğitimi

Beyoğlu köpek eğitim merkezinde köpeklere verilen eğitim uzman köpek eğitimleri tarafından veriliyor. Köpek eğitim merkezine alınan köpekler öncelikle tür, yaş ve ırk özelliklerine göre ayrılarak köpeklerin eğitim düzeylerine bakılarak belli gruplara ayrılıyor. Hiç eğitim almayan köpekler ile kısmen eğitim alan köpekler farklı eğitim gruplarına dahil edilerek belirlenen eğitim planlarına göre eğitimler veriliyor. Köpeklerin öncelikle temel itaat eğitimi alıp almadıkları kontrol ediliyor. Temel itaat eğitimleri köpeklerin alacakları diğer tüm eğitimlerin temelini oluşturuyor. Temel itaat eğitimini almayan köpeklerin diğer eğitimlerde başarı göstermeleri mümkün olmadığından Beyoğlu köpek eğitim merkezinde köpeklere öncelikle temel itaat eğitimi veriliyor.

Temel İtaat Eğitiminin Özellikleri Nelerdir?

Tüm eğitimlerin temelini oluşturan temel itaat eğitimi köpeklere yaklaşık 4 hafta süre ile verilen eğitimlerden birisidir. Temel itaat eğitimini her ırktan köpek alabiliyor. Ancak temel itaat eğitimine ne kadar erken başlanırsa köpeklerin eğitimlerden alacakları verim de o kadar yüksek olacaktır. Temel itaat eğitimi köpek eğitim uzmanları tarafından tasma ve kayış yardımı ile otur, kalk, yürü, koş ve bekle gibi temel komutların verilmesi esasına dayanan bir eğitim türüdür. Temel itaat eğitiminde köpek eğitim uzmanı elinde bulunan kayış veya tasma ile köpekleri belirli komutlara yönlendirmeleri için eğitirler. Köpekler köpek eğitim uzmanlarının tutmuş olduğu tasmanın gerginliği ya da gevşekliği durumunda ne yapmaları gerektiğini öğrenebiliyorlar. Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde bitiren köpekler bir üst eğitim olan ileri itaat eğitimine alınıyor. Temel itaat eğitiminde belli bir başarı gösteremeyen köpekler geri beslemeler ile yeniden temel itaat eğitimi alarak başarılı olmaları sağlanıyor.

Beyoğlu Köpek Eğitimi

Temel itaat eğitimi sonrasında bir üst eğitim basamağı olan ileri itaat eğitimine geçiliyor. İleri itaat eğitimi de temel itaat eğitiminde olduğu gibi yaklaşık 4 hafta kadar sürüyor. Bu eğitimde de köpeklerin ırk ve davranışsal özelliklerine göre eğitim süresi değişebiliyor. İleri itaat eğitiminde köpek eğitim uzmanı köpeklerin temel itaat eğitiminde öğrenmiş oldukları temel komutları temel itaat eğitiminde olduğu gibi tasma ya da kayış yardımı olmadan tamamen işaret dili ile verilmesi esasına dayanıyor. İleri itaat eğitimi temel itaat eğitimine göre biraz daha zordur. Çünkü dış etkenlerin köpeklerin dikkatini bozma gibi olumsuz durumlar söz konusu olabiliyor. İleri itaat eğitimini eğitim süresi boyunca başarı ile tamamlayan köpekler Beyoğlu köpek eğitim merkezinden sertifika alarak eğitimlerini tamamlıyorlar.

Eğitimde belli bir başarı gösteremeyen köpeklerin geri beslemeler ile bu eğitimlerde başarı gösterene kadar eğitimlerine devam ediliyor. İleri itaat eğitiminde başarı gösteren köpeklerin sahipleri ile aralarındaki bağ ve iletişimin daha kuvvetli hale geldiği biliniyor. Bu eğitimleri alan köpeklerin en zor eğitimlerden birisi olan tuvalet eğitiminde de daha başarılı oldukları gözlemleniyor. Köpek eğitimi konusunda oldukça kaliteli hizmet sunan Beyoğlu köpek eğitim merkezi birçok köpeğe ev sahipliği yapıyor.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beyoğlu Köpek Eğitimi