AmericanCocker Köpek Eğitimi

Americancocker ırkları çok sevecen ve akıllı köpeklerdir. Americancocker köpek eğitimi sırasında dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Özellikle bu ırklara sakin ve sabırlı davranılmalıdır. Aksi taktirde köpeğin hırçın ve agresif olmasına neden olur. Sahiplerinin yaklaşımı bu ırk için oldukça önemlidir. Ancak bilinmesi gereken bir diğer konu ise, Amerikan cocker ırkları yavruyken eğitimlerinin yapılması gerekmektedir. Köpek kendi karakterini ve kişiliğini belirleye bilmesi için eğitimi mutlaka yapılması gerekir. Genel olarak bakıldığı zaman ev içerisinde beslenebilecek bir köpektir. Bahçe ortamında bakılması onlar için oldukça zordur. Ev ortamına daha alışkın ırklardır. Amerikan cocker eğitimi boyunca çok sıkılmamalıdır. İstemediği ve huysuzlaştığı andan itibaren rahat bırakılmalıdır. Yetişkin oldukları zaman sürekli havlamaya ve çevresine karşı saldırgan olabilirler. Bu nedenle bu ırkın mutlaka sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Yavruyken kalabalık ortamlarda gezdirerek sosyal olmasına yardımcı olabilirsiniz.

AmericanCocker Köpek Eğitimi

Temel İtaat

Amerikan cocker ırkları temel itaatleri kolaylıkla öğrenebilmesi için ödüllendirilmelidir. Ödüllü mamalar veya doğru yaptığı her hareketine karşı başını okşayabilirsiniz. Bu yöntem onları daha pozitif bir hale sokacaktır. Amerikan cocker cinsleri oldukça temiz ve bir o kadarda titiz canlılardır. Tuvalet alışkanlığını kolaylıkla elde edebilirler. Düzenli olarak ve belirli saatler aralığında sokağa çıkartarak tuvalet alışkanlığını sağlayabilirsiniz. Dışarıya yaptıkları zaman onları ödüllendirebilirsiniz. Bu sayede daha kolay alışmalarına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, eğitim esnasında köpeğe sevecen, net ve yumuşak ses tonları ile yaklaşılmalıdır. Onları çok fazla sıkmadan sakince eğitim verilmelidir.

Amerikan cocker cinsleri diğer ırklara göre biraz daha inatçı davranışlar sergilerler. Bu durumun önüne geçebilmek için kendinize bir program hazırlayarak eğitim sağlayabilirsiniz. Ancak bilinmesi gereken ilk kurallardan bir tanesi, eğitimleri her zaman küçük yaşlarda ve erken dönemlerde başlanılmasıdır. Ne kadar erken eğitim sağlanırsa bir o kadar alışmasına yardımcı olacaktır.

AmericanCocker Köpek Eğitimi

Americancocker ırkları çok beslenen köpeklerin başındadır. Dış görünüşleri oldukça sevimlidir. Özellikle de ev ortamına alışkın oldukları için apartman dairesinde besleyen çok sayıda insan vardır. Uzun ve bolca tüylere sahip olan bir ırktır. Kulak yapıları da uzundur. Dişleri ve ağız yapıları çok güçlüdür. Bu ırklar av yapmaya çok yatkındırlar. Güçlü ve dayanıklı köpeklerdir. Enerjileri bol ve hareketlidirler. Aşırı hareketli olduklarından dolayı enerjilerini atabilmeleri için alanlar oluşturulmalıdır. Çocuklarla iletişimi çok iyidir. Diğer insanlarla arası iyi olmasına rağmen, mutlaka eğitim alması şarttır. Aksi taktirde çevresindeki kişilere huysuz olabilir ve söz dinlememe huyları olabilmektedir.

Americancocker ırkları mutlu ve duygusal yapıları vardır. Gözleri ve kulakları çok hassas bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle birçok hastalığa kapılmamaları için düzeli olarak veteriner kontrolünden geçmelidirler. Bunun yanı sıra, düzenli olarak bakımları yaptırılmalıdır. Tüyleri uzun ve yoğun olmasından dolayı düzenli olarak taranmalıdır. Tüylerini dökmemeleri için fırçalanmalıdır. Americancocker ırkları sadece ayda bir kez yıkanılması gerekmektedir. Onlar için özel şampuanlar mevcuttur. Yaz aylarında bunalmamaları için tüyleri kesilmelidir. Tüy kesme işlemlerinin birden fazla yöntemi vardır. Veteriner yardımı alarak ve onlara uygun olarak tüyleri kesilmelidir. Bu konuda en önemli nokta ise, bilinçsizce tüyleri kesinlikle kesilmemelidir. Aksi halde birçok hastalık kapabilirler.

AmericanCocker Irklarının Karakteri

Americancocker ırkları genel olarak bakıldığı zaman son derecede neşeli, sevecen ve huysal canlılardır. Bazı durumlarda aşırı duygusal tavırlar sergilerler. Zor durumda kaldıkları zaman ve yalnız kaldıkları zaman huysuz olabilirler. Bu nedenle çok fazla yalnız kalmaması gereken ırklardır. Çocuklara karşı oldukça hassas olabilirler. Onlarla oyun oynamaktan ve eğlenmekten büyük zevk alan ırklardır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

AmericanCocker Köpek Eğitimi