köpek

Köpek Eğitimi Pug İstanbul

Her köpeğin kendine özgü karakteri, sevimliliği ve özelliği vardır. Bazı insanlar büyük ırk köpeklerden bazı insanlar da küçük ırk köpeklerden hoşlanırlar. Küçük ırk köpeklerin en sevimlileri arasında pug cinsi gelir. Çin Halk Cumhuriyeti kökenlidir. Pug ırkının nasıl ürediği hala tartışma konusudur. Bu konu hakkında bir çok teori bulunur. Süs köpeği olarak bilinen Pug tam bir kucak köpeğidir. En eski köpek ırklarından biridir. Pug cinsi köpeklerin eğitimi köpek eğitimi Pug İstanbul ile biraz sabır gerektiren bir hayvandır. Bazıları tembel olabilmektedir.

Pug Fiziki ve Karakter Özellikleri:

Küçük ırk boyutuna ait olan Pug erkeklerinin boyları 30/36 cm arasında olurken dişilerde 25/30 cm olmaktadır. Erkekler ve dişiler arasında kilo farkı çok az olmakla beraber erkekler 6/9 kg arası, dişiler 6/8 kg arasındadır. Ortalama yaşam süreleri ise 12 ve 15 yıldır. Sık, düz, parlak, yumuşak ve kısa tüyleri olan bu cinsler tek tabakalıdır. Bakımları kolay olan bu köpeklerin temizlik ihtiyacı en fazla kulak ve göz kenarlarında olur. Traşa ihtiyaç duyulmaz ve kuru şampuan ile yıkanabilirler. Boyları kısa, şişman ve kare bir yapıya sahiptir. Kafası yuvarlak ve büyük, kare, küt ve kısa bir ağız yapısı vardır. Koyu, iri ve çıkık gözlere sahiptir. Kulakları ince ve küçüktür. Yanağında benleri bulunur. Yüzünde derin ve büyük kırışıklılar bulunur. Kuyruğu kıvrık bir şekilde sırtta taşınır. Tüy renkleri sütlü kahve, sarı ve nadiren siyah olur. Kulaklarının ve yüzlerinin rengi siyahtır. Kare ve tıknaz bir yapıya sahiptir.

Bu cinsler sahiplerine karşı son derece sevecen ve sadıktır. Çok fazla hareketli olmasalar da oyun oynamak onlar için en büyük mutluluktur. Yaramazlıklar yapmayı ve dikkatleri üzerine çekmeyi çok severler. Diğer köpek cinsleri ve diğer hayvanlarla çok iyi geçinirler. Çok fazla ilgi isterler. Aşırı kıskanç olabilirler. Yersiz yere havlamayı sevmezler. Surat ifadesi asık gibi dursa da heyecanlı ve sevimli köpeklerdir. Kilo alma eğilimleri bulunduğundan yemek saatleri ölçüleri düzenli olmalıdır. Çok sıcak ve çok soğuğa karşı dayanıklı değildir. Egzersiz ihtiyacı çok fazla olmasa da her gün düzenli olarak aşırıya kaçılmadan yaptırılmalıdır. Çok zeki olmalarına rağmen sürekli tekrar eden eğitimler onların çabuk sıkılmalarına neden olabilir. Köpek eğitimi Pug İstanbul bu cins köpeklerde eğitimi en iyi şekilde sağlamaktadır.

Köpek Eğitimi Pug İstanbul

Köpek Eğitimi Pug İstanbul

Köpek eğitimi Pug İstanbul uzman eğitmenler ile çalışmaktadır. Pug cinsi köpeklerin bazılarında tembellik görülebilir. Sürekli tekrar eden eğitimler onları sıkabilir ve tembellik yapmasına neden olabilir. Köpek eğitimi Pug İstanbul bu cins köpeklerin eğitiminde ne kadar sabırlı olunması gerektiğini bilen profesyonel bir ekipten oluşur. Pug köpeklerinde eğitim diğer köpeklere nazaran biraz daha uzun süre alır. Köpeklerin doğru bir eğitim alabilmesi için uzman ve profesyonel bir yardım almalısınız. İnatçı ve tembel bir yapıya sahip olan pug’lar sıkıldıkları zaman eğitim almaya karşı gelirler. En iyi eğitimi alabilmesi için eğitimlere 6 aylık iken verilmelidir. Eğitiminde sert bir tavır takındığınızda çok duygusal olan Pug küsebilir. Uzman bir eğitmen tarafından eğitim almamaları yada eğitim konusunda bilinçsiz olan biri tarafından eğitim almaları farklı tepkiler vermesine yol açabilir. Uyması gereken hiçbir kurala uymaz, devamlı yeme, tuvaletini istediği yere yapma gibi farklı davranışlara neden olabilir. Köpek eğitimi Pug İstanbul uzman eğitmenler ile profesyonel olarak eğitim vermektedir. Uzman eğitmenlerden eğitim alan köpekler sosyal yaşama, ev hayatına çok iyi uyum sağlarken aldıkları eğitimler ile hem siz hem de köpeğiniz mutlu bir yaşam sürersiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Pug İstanbul