köpek

Beagle Köpek Eğitimi Eğitmeni

Beagle ırkları son derece akıllı ve huysal canlılardır. İlk olarak İngiltere’de görülmüştür. Beagle eğitimlerinde ev içerisinde değil, geniş alanlarda eğitilmesi gereklidir. Sürekli hareket etmeyi ve oyun oynamayı sevdiklerinden dolayı geniş alanlarda eğitilmesi daha doğrudur. Beagle köpek eğitimi eğitmeni tarafından ve profesyonel olarak eğitim sağlandığı taktirde her ortama ayak uydururlar. Bu ırkların eğitimleri kolay ve sorunsuz geçmektedir. Ancak eğitimleri küçük yaşlarda başlanmalıdır. Hızlı sonuçlar verilen beagle ırklarına öncelikle tuvalet eğitiminin sağlanması gerekmektedir. Çok akıllı olan bu köpekler kolaylıkla söz dinlerler. Eğitimleri verilirken deneyimli ve eğitmenler tarafından verildiği sürece eğitim süreleri de kısalacaktır. Her köpek ırkları için beagle ırklarının da sosyal olmaları şarttır. Aksi taktirde diğer insanlara karşı ve diğer köpeklere karşı inatçı ve huysuz olabilmektedirler. Bu nedenlerden dolayı küçük yaşlarda sosyalleştirilmesi gereken ırklardır.

Beagle Köpek Eğitimi Eğitmeni

Beagle ırkları eğitim sırasında net, sakin ve yumuşak olunmalıdır. Böylelikle söz dinlemeleri daha kolay olacaktır. Bu ırklara eğitim verilmeden önce tüm özellikleri ve karakter yapıları bilinmesi gereklidir. Onlara yaklaşımınız ve sevecen olmanız çok önemlidir. Bunun yanı sıra, eğitimlerine 6 veya 7 aylıkken başlanılması halinde bir sorun çıkmadan eğitimleri hızlı bir şekilde ilerlemelerine yardımcı olur. Fakat beagle köpeklerinin eğitimlerinde verilen emirleri uymadığı zamanlarda ceza verilmemelidir. Ceza vermek onların psikolojisini kötü etkiler ve son derecede agresif tavırlar sergilerler.

Beagle Köpeklerinin Özellikleri

Beagle ırkları iyi bir aile köpeğidir. Çocuklarla oynamayı ve onlarla iyi geçinmeyi çok severler. Sahiplerine karşı aşırı düşkünlükleri vardır. Bu nedenle, sahiplerinden çok fazla uzun süre kalamazlar ve kaldıkları zaman bunalıma girebilirler. Diğer köpeklerle kolay kolay anlaşamazlar. Anlaşabilmeleri için küçük yaştan sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Ama genel olarak beagle köpekleri oldukça dost canlısıdır. Beagle ırkları soğuğa karşı dayanıklı değillerdir. Soğukta kaldıkları an birçok hastalıklara meyillidirler. Gün içerisinde toplam 3 ila 4 saat egzersiz yaparlar. Enerjilerini atabilmeleri için sık sık yürüyüş yaptırılmalıdır. Beagle cinsi köpekler ev içerisinde yalnız bırakılmamalıdır. Yalnız kaldıkları zaman hırçınlaşırlar ve saldırgan davranışlar sergileyebilirler.

Beagle köpek cinsleri sakin, zeki, kararlı ve heyecanlı mizaçları vardır. Oldukça tatlı ve bir o kadar meraklıdırlar. Düzenli aralıklarla yürüyüş yaptırıldığı zaman çok mutlu olurlar. Ev içerisinde bakılacak bir köpektir. Ancak hareket etmeyi sevdikleri için sahipleriyle oynamayı ve koşmayı severler. Bunun gibi tüm konular göz önünde bulundurularak, eğitim onlar için şarttır. Keşfetmeyi ve yeni yerler görmeyi sevdikleri için evden kaçabilme olasılıkları vardır. Bu durumda beagle ırklarının dışarıya çıkartılması ve farklı alanlarda gezdirilmesi daha yararlıdır. Mutlaka tasmalı dışarıya çıkartılmalıdır. Aksi taktirde sizlerden uzaklaşmasına ve başka köpeklerin peşine takılmasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra, beagle köpek cinsleri yalnız kaldıkları zaman ağlayabilirler.

Beagle Köpek Eğitimi Eğitmeni

Beagle köpek cinsleri bakımları kolaydır. Tüyleri kısa olmasından dolayı sadece mevsimsel geçişlerde tüy dökerler. Ancak yine de tüyleri düzenli olarak taranmalı ve hijyeni sağlanmalıdır. Haftada 1 ya da 2 kez tüyleri kalın fırçalar ile taranması daha yararlıdır. Çok fazla banyo ihtiyaçları yoktur. Kolay kolay tüyleri kokmaz. Kokmaya başladığı an onlara uygun şampuan ile yıkayabilirsiniz. Beagle ırklarında kulak temizliğine özen gösterilmelidir. Tırnak bakımları da bu ırklar için son derecede önemlidir. Sürekli olarak kontrol edilmelidir.

Beagle köpek cinsleri pek çok hastalığa karşı daha hassaslardır. Bu nedenle, veteriner tarafından tüm aşılarının yaptırılması gereklidir. Suları her gün değiştirilmelidir. Su kapları ve mama kaplarının hijyeni sağlanmalı ve gün içerisinde kontrol edilmelidir.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beagle Köpek Eğitimi Eğitmeni