köpek

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerin eğitim ve bakımlarına son yıllarda verilen önem nedeni ile birçok köpek eğitim merkezi faaliyete geçerek köpeklerin bakım ve eğitimleri konusunda hizmet veriyor. Köpeklerin eğitimli ve bakımlı olması kendilerinde bulunan mevcut yeteneklerinin gün yüzüne çıkmasına neden oluyor. Çünkü köpekler doğuştan gelen özel yetenekleri olan hayvanlardır ve bu yetenekler eğitimler ile ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle birçok köpek sahibi köpeklerinin eğitim ve bakımları için köpek eğitim merkezlerine başvuru yapıyor. Bu köpek eğitim merkezlerinden birisi de eyüp köpek eğitim merkezi olarak ön plana çıkıyor. Vermiş olduğu kaliteli bakım ve eğitim hizmetleri ile İstanbul’un Eyüp ilçesinde evcil köpekler ve sokak köpeklerinin bakım ve eğitimleri konusunda hizmet vermeye devam ediyor.

Köpeklerin Sınıflandırılması

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerin eyüp köpek eğitim merkezine köpek sahipleri tarafından teslim edilmesi ile birlikte öncelikle köpek eğitim uzmanları tarafından köpeklerin eğitim dereceleri tespit ediliyor. Daha önceki zamanlarda eğitim alan köpekler ile hiç eğitim almamış köpekler ayrı gruplar içerisine alınarak her iki grup için de ayrı ayrı eğitim planları düzenleniyor. Köpekler aynı zamanda farklı ırksal yapılarına göre de gruplara ayrılıyor. Çünkü bazı ırklar arasında anlaşamama durumu söz konusu olduğundan eyüp köpek eğitim merkezi tarafından bu konuya oldukça dikkat ediliyor. Sonraki aşamada ise köpekler için eğitim planlamalarına geçiliyor. Köpeklere eyüp köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, koruma eğitimi ve tuvalet eğitimleri veriliyor.

Temel İtaat Eğitimi

Köpeklerin alacakları tüm eğitimlerde başarılı olmaları için öncelikli olarak temel itaat eğitimini almaları gerekiyor. Temel itaat eğitimleri köpeklerin hayatları boyunca sahipleri ile arasında en kuvvetli köprüleri kuracak bir eğitim türüdür. Temel itaat eğitimi köpekler için önemli olan temel komutlar olan yürü, bekle, otur, kalk ve yat gibi komutların temelinin atıldığı bir eğitim türüdür. Köpek eğitim uzmanları temel itaat eğitiminde ellerinde bulunan tasma ya da kayış yardımı ile köpeklere verilmesi gereken temel komutları öğretiyor. Kayış ya da tasmanın gergin tutulması köpeğin beklemesini ya da hareket etmemesini, kayış ya da tasmanın serbest bırakılması da köpeğin hareket etmesi için verilen komutları belirliyor. Temel itaat eğitimi tüm ırktan köpeklere verilen bir eğitim türüdür. Temel itaat eğitimi evcil köpeklere verilebileceği gibi sokak köpeklerine de verilebiliyor. Ortalama olarak 4 haftalık bir süreyi kapsayan temel itaat eğitiminde köpeklerin eğitim esnasında gösterdikleri başarılar neticesinde köpek eğitim uzmanı tarafından ödüllendirilerek köpeklerin eğitime daha fazla odaklanmaları sağlanıyor. Eğitim süresi bazı köpekler için daha uzun sürebiliyor. Temel itaat eğitiminin sonunda başarı gösteren köpekler ileri itaat eğitimine alınıyorlar.

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi

İleri itaat eğitimi, temel itaat eğitiminde başarılı olan köpeklerin artık sözleri dinleyen, uyumlu ve sahibi ile güçlü ilişkiler kurabilecek düzeye gelmelerini sağlayan bir eğitim türü olarak dikkat çekiyor. İleri itaat eğitiminde köpeklere verilen temel komut eğitimleri herhangi bir aksesuar yardımı gözetilmeksizin köpeklere veriliyor. İleri itaat eğitiminde köpekler beden dili ve işaret dili ile aldıkları komutları yerine getirirler. İleri itaat eğitimi de temel itaat eğitiminde olduğu gibi tüm köpek ırklarına verilebilecek bir eğitim çeşididir. Ortalama olarak 4 hafta süren ileri itaat eğitimi bazı köpeklerin davranışsal özelliklerine göre daha uzun sürebiliyor. İleri itaat eğitiminden başarı ile geçen köpekler tuvalet eğitiminde daha başarılı oluyorlar. Eğitimli köpekler almış oldukları eğitimler ile hem eğitimli oluyorlar hem de sosyalleşmeleri açısından büyük bir gelişme gösteriyorlar. Bu eğitimler sayesinde yabancı kişilere gitmemeyi de öğreniyorlar.

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi