köpek

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerin bakım ve eğitimleri konusunda hizmet veren birçok köpek eğitim merkezi bulunuyor. Köpek eğitim merkezlerinin son zamanlarda sayısındaki artış köpek sahiplerinin köpeklerin eğitimleri konusunda bilinçlenmesine paralel olarak gelişiyor. Köpeklerin eğitimleri konusunda kaliteli hizmet veren köpek eğitim merkezlerinden birisi de Beşiktaş köpek eğitim merkezidir. Beşiktaş köpek eğitim merkezi köpekleri köpek sahiplerinden teslim alarak köpeklerin eğitimlerinin yanı sıra tüm bakımlarını da yerine getiriyor. Köpeklerin eğitimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus köpeklerin yavruyken eğitime alınmalarıdır. Yavruyken eğitime alınan köpekler yetişkin köpeklere göre daha çabuk kavrama özelliğine sahip oldukları için eğitimlerde büyük başarı elde ediyorlar. Köpek sahipleri Beşiktaş köpek eğitim merkezine köpeklerini teslim ederek öncelikle köpek sahipleri ile köpek eğitim uzmanları köpekler hakkında bir ön görüşme yapıyorlar.

Köpeklerin bir eğitim geçmişi olup olmadığı, rutin aşılarının yaptırılıp yaptırılmadığı, köpeklerin özel mama veya vitamin kullanıp kullanmadığı, köpeklerin genel karakteristik özellikleri bakımından detaylı bilgiler elde ediliyor. Köpek eğitim uzmanları köpek sahiplerinden almış oldukları bu bilgileri her köpek için ayrı ayrı düzenlenen dosyalara işleyerek her köpek için ayrı bir eğitim ve bakım dosyası oluşturuluyor. Köpekler Beşiktaş köpek eğitim merkezi tarafından teslim alınır alınmaz öncelikle boy ve kilo ölçümleri yapılıyor. Yapılan ölçüm sonuçları her köpeğin kendisine ait olan dosyasındaki ilgili bölgeye yazılıyor. Daha sonra köpekler ırk ırk birbirinden ayrılarak ayrı gruplar olarak değerlendiriliyor. Köpeklerin gruplara ayrılmasının nedeni tüm köpeklerin birbiri ile anlaşamamalarından kaynaklanıyor. Aynı ya da benzer ırklar bir grup içerisinde bulunduruluyor.

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi Eğitim Çeşitleri

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

Beşiktaş köpek eğitim merkezinde köpeklere verilecek olan eğitimler temelden üst eğitim seviyelerine kadar veriliyor. Köpek eğitiminde en önemli nokta köpeklere verilecek temel itaat eğitimidir. Köpekler temel itaat eğitimini ne kadar verimli alırlarsa alacakları ileri düzeydeki eğitimlerde de o kadar başarılı olacaklardır. Bu nedenle Beşiktaş köpek eğitim merkezi öncelikle tüm köpeklerin tam anlamı ile temel itaat eğitimini almasını sağlayacak eğitim programları düzenliyor. Temel itaat eğitimi tüm köpekler için ortalama olarak 4 hafta sürüyor. Ancak bu süre köpeklerin ırk yapılarına, cinslerine ve davranışsal özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Temel itaat eğitimi tüm eğitimlerin başı olduğundan temel itaat eğitiminde köpeklere temel komutlar köpek eğitim uzmanları tarafından tasma ya da kayış yardımı ile verilerek 4 haftalık eğitim süreci sonucunda köpeklere otur, kalk, yürü, bekle ve dur gibi temel komutlar öğretiliyor.

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

Eğitimin sonunda köpeklerin ne kadar başarılı olup olmadıkları tespit edilerek başarı gösteren köpekler sertifika alarak bir üst eğitim almayı hak ediyorlar. Belli bir başarı oranının altında kalan köpekler ise temel itaat eğitimini yeniden alarak bu eğitimde başarı elde etmeleri sağlanıyor. Temel itaat eğitimi süresince istenileni yapan ve başarı gösteren köpeklere ödül verilerek köpeklerin eğitimlere güdülenmeleri sağlanıyor. Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan köpekler ileri itaat eğitimine tabi tutuluyorlar. İleri itaat eğitimi de yaklaşık olarak 4 haftalık bir süreyi kapsıyor. İleri itaat eğitiminde köpeklere temel komutlar ses ya da işaret dili ile öğretiliyor. Herhangi bir eğitim aksesuarı kullanılmayan ileri itaat eğitiminin normal süresi 4 haftadır ancak köpeklerin yapılarına göre bu süre uzayabiliyor. İleri itaat eğitiminde başarı sağlayan köpekler hem eğitimli hem de sosyalleşme açısından oldukça büyük bir aşama kaydetmiş oluyorlar. Sahipleri ile olan ilişkileri de oldukça gelişmiş hale gelen köpekler tuvalet eğitimlerinde de bu eğitimler sayesinde oldukça başarılı olabiliyorlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi