köpek

Köpek Eğitimi Jack Russell Terrier İstanbul

İnsanlar kendilerine can yoldaşı olarak köpekleri daha fazla tercih etmektedir. Onlarla vakit geçirmek insanlar için çok iyi bir terapi olmaktadır. Onlarla oynarken her şeyi unutup çocuklar gibi olurlar. Bu yüzden cinsler faklı olsa da bir çok insanın evinde köpek bulunur. Bu köpek cinslerinin arasında yer alan jack russell terrier bulunuyor. 19. Yy. av tutkunu olan ve tilkileri avlayan Parson Jack Russell beagle ve bull terrieri çiftleştirerek jack russell terireri üretmiştir. İngiltere kökenli bu köpek bir çok filmlerde rol almış aslında ise minyatür bir av köpeğidir. Evde beslemek için çok hareketli yapıya sahip olan bu hayvan çok fazla egzersize ihtiyaç duyar. Yeteri kadar meşgul edilmediklerinde evdeki eşyalara zarar verebilirler. Köpek eğitimi jack russell terrier İstanbul eğitimi zor olan bu cinsler için eğitimler vermektedir.

Jack Russell Terrier Fiziki Yapısı:

Köpek Eğitimi Jack Russell Terrier İstanbul

Bu cinslerin erkek ve dişileri aynı kilo ve aynı boydadır. Boyları 30 ve 36 cm arası, kiloları 6 ile 8 kg arasındadır. Ortalama yaşam süreleri 15 yıl üzerinde yaşayabilmektedir. Genel olarak renkleri sarımtırak kahverengi ve beyazdan oluşmaktadır. Vücudunun bir çok kısmı beyaz iken diğer tarafları kahverengi ve siyah lekelidir. Kısa tüylere sahip jack russell terrierin düz ve yumuşak tüyleri tek tabakalıdır. Koyu renkli gözleri burun ise siyah renktedir. Kulakları ön tarafa doğru kıvrık bir şeklide durur. Dik duran kuyruğu fazla uzun değildir.

Jack Russell Terrier Karakteri:

Evinde jack russell terrier beslemek isteyenlerin bilmesi gereken bu hayvanın çok fazla hareketli olmasından dolayı ona sürekli egzersiz yaptırıp oyalamanızdır. Yeteri kadar ilgi görmediklerinde evdeki eşyalara zarar verebilirler. Çok fazla cesurlardır. Küçük yaşta diğer köpekler ile sosyalleşmediği takdirde kendinden ne kadar büyük olduğuna bakmaksızın saldırganlık gösterebilirler. Kendilerine olan güvenleri aşırı derecede fazladır. Sahiplerine sevgi ve kibar davranırlar. Kötü bir davranışta karşısındakinin ne olduğuna aldırmadan savunmaya geçerler. Baskın karakterli ve oldukça inatçı bir hayvandır. Eğitimleri zor hayvanlardır. Köpek eğitimi jack russell terrier İstanbul bu köpeklerin eğitimlerinde büyük bir sabır göstermektedir. Nesnelerin üstünden atlamayı, uzun yürüyüşü ve koşmayı severler. Sahiplerine çok düşkün oldukları için evden gitme saatlerinde onlara engel olmaya çalışırlar. Küçükken diğer köpeklerle sosyalleşmediği takdirde ileride diğer köpeklere karşı saldırganlık gösterirler.

Köpek Eğitimi Jack Russell Terrier İstanbul

Çok meraklı bir yapıya sahip olan bu cinsin eğitimi sırasında çevresinde onun dikkatini dağıtacak nesnelerin olmaması gerekir. Köpek eğitimi jack russell terrier İstanbul bu köpeğe eğitim vermeden önce karnını doyurup enerjisini atmasını sağlar. Bu köpekler aç ve enerjik olduklarında eğitim verimli olmaz. İnatçı özelliğe sahip olan bu köpek eğitim sırasında şiddet yada sert bir tepki gördüğünde hiçbir komuta uymaz. Komutları yerine getirmediğinde komutlar sabırla tekrar edilmelidir. Köpek eğitimi jack russell terrier İstanbul  eğitim verirken inatçılığını körelterek uyumlu, itaatkar ve sadık bir köpek haline gelmesi için eğitimin en iyisini sunar. Jack russell terrier eğitimlerde konsantre olamaz ve komut verilmesinin yerine oyun oynamayı tercih eder. Bu cinsteki köpeklerin eğitimi sırasında eğitmenin son derece sabırlı ve kararlı davranması gerekir. Uzman bir eğitmen ile çalışan jack russell terrier sevgi ve sabırla çok çabuk öğrenme yeteneğine sahip bir hayvandır. İyi huylu bir köpek haline gelmesi için profesyonel bir eğitim alması gerekir. Köpek eğitimi jack russell terrier İstanbul ile doğru olarak eğitim alan köpeğiniz uyumlu ve itaatkar bir köpek haline dönüşür.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • zeynep
    3 yıl önce

    benim pincer kızım var iki yaşında evde tek kalmıyo çok zorlanıyorum çiş egitimi falan var tek sorun evde tek kalmıyo çok aglıyo ses yapıyo şikayet alıyorum apartmandan yardımcı olabilirmisin teşekkür ederim saygılar

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Jack Russell Terrier İstanbul