köpek

Köpek Eğitimi Labrador İstanbul

Türkiye’de Labrador anılan bu köpeğin gerçek ismi Labrador Retriever’dir. Bu köpekler geçmişte ise St. John köpeği olarak biliniyordu. Kökeni Kanada olan Labrador 1800’lü yıllarda İngiltere’ye getirilmiş ve oradaki retriever cinsi köpekle eşleştirilerek bugünkü labrador olmuştur. Çok soğuk sulara dayanıklı olan bu köpek eski zamanlarda buzlu sulara düşen avı getirir ve buzlu suda balık yakalayabilirdi. Günümüzde ise evlerde insanların arkadaşı olmuştur. Labradorlar av, narkotik, iz sürme, kör ve sakatlara rehber, arama ve kurtarma alanlarında insanların en büyük yardımcılarıdır. Ayrıca çeviklik ve itaat yarışmalarında başarı ve ün kazanmış bir köpektir. Eğitimleri çok kolay olan bu köpekler köpek eğitimi labrador İstanbul ile en iyi eğitimleri almaktadır.

Labrador Fiziki Özellikleri:

Köpek Eğitimi Labrador İstanbul

Irk boyutu olarak büyük boy ırka ait olan Labrador erkeği 56/61 cm, dişisi 53/58 cm boyunda olur. Erkeklerin kilosu 27 ve 34 kg arasında olurken dişilerde 25 ve 32 kg arasında değişir. Su geçirmeyen, düz ve kısa tüylere sahip olan Labrador çift tabakası ile soğuğa dayanıklıdır. Renkleri genelde çikolata kahvesi, siyah ve sarı olur. Tıraşa ihtiyaç duymayan Labradorlar haftada bir kez fırçalanmaya ihtiyaç duyarlar. Suyu seven bu cinsler banyo yapmayı çok severler. Banyoları veteriner hekimin tavsiyesi ile yapılmalıdır. Kalın bir kuyruğu bulunur. Göğüs kafesi geniş, kalçası geniş ve güçlü, kafası keskin ve düz, atletik ve dengeli bir vücuda sahiptir. Ortalama olarak 10 ila 12 yıl yaşarlar.

Labrador Karakteristik Özellikleri:

Labrador cinsini diğer köpeklerden ayıran özelliği çok fazla duygusal ve sabırlı olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı da insanlar tarafından en iyi aile köpeği unvanını taşır. Sahibine çok sadıktır. Çocuklara karşı oldukça iyi, sabırlı ve sevgi doludur. . Çok hareketlidir. Suyu çok severler. Arkadaş canlısı, nazik ve çok zeki hayvanlardır. Köpek eğitimi labrador İstanbul ile çok kolay eğitim alan bir köpek cinsidir. Aile bireyleri ile vakit geçirmeyi çok severler. Top yakalayıp getirme, yürüyüş ve yüzmeyi severler. Çok uzun süre yalnız kaldıklarında yada kapalı tutulduklarında huysuzluk ederler. Yemek yemeyi severler ve bu yüzden beslenmelerine dikkat edilmelidir. Çok hareketli bit yapıya sahip oldukları için bol egzersiz ve oyun ihtiyacı duyarlar. Soğuk iklimleri severken çok fazla sıcağa gelemezler. Bağımsızlığı severler.

Köpek Eğitimi Labrador İstanbul

Labradorların eğitimleri sahibini memnun etmek istemesinden ve zeki olmalarından dolayı gayet kolaydır. Köpek eğitimi labrador İstanbul eğitimde başarılı bir öğrenci olan bu köpeklere her türlü eğitimi vermektedir. Labradorun istekli ve bir işkolik olma özelliği eğitimlerin daha hızlı olmasına neden olur. Çok fazla güçlü ve meraklı olan bu köpeğe küçük yaşta eğitim verilmesi itaat eğitimlerini doğru bir şekilde almasına neden olur. Köpek eğitimi labrador İstanbul bu köpeklere ödül yöntemli eğitim vermektedir. Erken yaşta eğitim alan köpekler sosyal hayata daha çabuk uyum sağlar. Labradorlar tuvalet ve ileri eğitimi çabuk öğrenirler. İleri itaat eğitimlerine uyarak sosyal ortamda tasmasız bir şekilde gezebilirler. Güçlü bir boyun yapısına sahip olan Labradorlar tasmalı gezintilerde köpek eğitimi labrador İstanbul ile tasmasını çekmeden yürümesi sağlanır. Birçok alanda kullanılan bu köpeklere özel eğitimler de verilmektedir. Çok fazla hareketli ve enerjik olan labrador köpek eğitiminde oyunlar oynanarak enerjisinin atılması sağlanır. Diğer köpek ırklarına bakış labrador bir komutu 4- 5 kez tekrarladığınızda öğrenebilir. Çok meraklı olan labrador eğitiminde eğitim aldığı alanda dikkatini dağıtacak nesnelerin olmamasına özen gösterilir. Köpek eğitimi labrador İstanbul uzman eğitmen kadrosuyla hizmet vermektedir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Labrador İstanbul