köpek

Maltepe Köpek Eğitim Merkezi

Bir köpek sahibi olmak köpek sahiplerinin hayatını renklendirebilir, köpeklerin yapısal ve içgüdüsel özellikleriyle de insan yaşamını kolaylaştırabilir. Her ne amaçla bir köpek ediniyor olunursa olunsun iyi eğitilmiş bir köpek her zaman daha uyumlu ve kontrol edilebilirdir. Köpek sahipleri köpeklerine gereken eğitimi verebilirler; ancak uzman desteğine ihtiyaç duyacakları noktalar da olacaktır. Köpek sahipleri köpek eğitiminde yetersiz kaldığında köpek eğitim merkezleri bu konudaki desteği veriyor. Maltepe Köpek Eğitim Merkezi de köpek sahiplerine köpek eğitimi konusunda yardımcı oluyor. Köpeklerin erken yaşlarda eğitilmesinin daha etkili ve doğru olacağını söyleyen köpek eğitim uzmanları, köpek eğitim merkezlerinde köpekler ortalama 5 aylıkken eğitimlerine başlıyorlar. İlerleyen yaşlarında köpeklerin edindikleri davranış alışkanlıklarını değiştirmenin zor olduğu ve bu yüzden erken yaşlarda eğitimin önemli olduğunu söylüyorlar.

Köpek eğitiminde şiddetten kaçınılması ve sabırla eğitim verilmesi gerekiyor. Son dönemlerde köpek eğitimlerinde uygulanan ve etkin sonuç alınan pozitif eğitim metoduyla köpek cezalandırılmadan, ödül sistemi uygulanıyor. Eğitim sırasında bazı köpek ırkları için özellikle sabırlı olunması gerektiği vurgulanıyor. Dolayısıyla köpeğin aslında işinin ehli bir uzman tarafından eğitilmesi, sahibi tarafından eğitilmesinden daha doğru olacaktır. Maltepe Köpek Eğitim Merkezi de uzman eğitmenleriyle birlikte İstanbul’da köpek sahiplerine hizmet veren yerlerden biridir.

Köpek Eğitimi Hayatı Kolaylaştırıyor

Maltepe Köpek Eğitim Merkezi

Köpek sahiplerinin verdikleri komutları köpeklerinin doğru anlayıp, uygulaması, istedikleri davranışları yaptırmaları ya da istemediklerini yaptırmaması önemlidir. Apartman hayatında, şehir yaşamında, sokakta, evde, köpeklerin doğru ve uyumlu davranışlar sergilemesi köpek sahipleri için olduğu gibi toplumun diğer üyelerini de etkileyen bir unsurdur. Bu yüzden sosyal ortamlarda doğru davranış alışkanlıkları edinmeleri, sahiplerinin komutlarını anlayıp uygulayabilmeleri için doğru bir eğitim almaları gerekiyor. Maltepe Köpek Eğitim Merkezi uzmanları tarafından köpeğin alması gereken tüm eğitimler uzman eğitmenlerce veriliyor ve köpekler sosyal ortamlarda daha uyumlu hale geliyor.

Köpek Eğitiminde Uygulanan Programlar

Köpek eğitim uzmanları köpeğin ırkına, cinsine, karakterine, yaşına eğitilebilirlik düzeyine ve isteğine bağlı olarak her köpeğe ayrı bir eğitim programıyla işe başlıyor. Köpek eğitim merkezlerine getirilen köpekler sıfırdan eğitim aldıkları gibi, edindikleri yanlış davranış alışkanlıklarının düzeltilmesi, hırçın olması, çok ürkek olması ya da doğru tuvalet alışkanlığı kazandırılamamış ve tuvaletini tutamıyor olması gibi köpeklerde karşılaşılan sorunların düzeltilmesi için de uzmanlar köpek sahiplerine yardım ediyorlar. Maltepe Köpek Eğitim Merkezi eğitim için getirilen köpeklere ırklarına ve karakterlerine göre ihtiyaçları olan eğitimi veriyorlar. Köpek eğitim merkezlerinde köpeklere verilen eğitimler tuvalet eğitimiyle başlıyor. Tuvalet eğitiminde köpeğe tuvaletini nereye yapması gerektiğini ve tuvaletini tutabilmesini öğretiyor.

Temel itaat eğitimi köpeklerin sahipleri tarafından verilen komutları anlamalarını sağlıyor. Köpek ve sahibi arasındaki iletişim için köpeğin verilen komutları anlayıp uygulayabilmesi gerekiyor. Temel itaat eğitimi tasmalı eğitimdir. Otur, yat, kalk, bekle, aferin, hayır gibi genelde tek hecelik olan komutlar öğretiliyor. İleri itaat eğitimi de temel itaat eğitimindeki komutları içeriyor; ama arasındaki fark ise ileri itaat eğitiminin tasmasız veriliyor oluşu. İtaat eğitimleriyle köpek sahibinin komutlarını uygulamayı öğreniyor. Sosyalleştirme eğitimi ise köpeğin çocuklarla, diğer hayvanlarla ya da diğer insanlarla birlikteyken saldırgan, hırçın ya da korkak davranmaması ve davranış bozuklukları sergilememesi için gerekiyor. Ayrıca köpekler için verilen diğer özel eğitimler de köpek sahiplerinin istekleri doğrultusunda verilebiliyor. Maltepe Köpek Eğitim Merkezi köpeklerin ırk ve cinslerine göre alan koruma eğitimleri gibi özel eğitim veren merkezlerden biridir. Farklı eğitim sahalarına sahip köpek eğitim merkezleri, alanında uzman yerli ve yabancı profesyonel köpek eğitmenlerince veriliyor.

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Maltepe Köpek Eğitim Merkezi