köpek

Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler her daim insanlarla en sıcak kanlı ve en sadık dostları olmuşlardır. Köpek ile sahibi arasında ki iletişimin daha kaliteli olması adına köpeklerin eğitilmesi şarttır. Ancak köpek bakan kişilerin köpekleri nasıl eğitmeleri konusunda bilinçli olmaları gerekir. Çoğu köpek sahibi köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi değildir ve bu nedenle köpeğini yanlış bilgiler doğrultusunda eğitir. Bu da köpekte davranış ve psikolojik bozuklukların meydana gelmesine neden oluyor. Çünkü köpekler çok yoğun duygulara sahiptirler. Bir şey öğretilirken şefkatle yaklaşılması gereken canlılardır. Bu nedenle mutlaka işinde uzman kişiler tarafından eğitilmeleri gerekir. Böyle durumlarda kağıthane köpek eğitim merkezi köpeklerin eğitimini üstleniyor. Kağıthane köpek eğitim merkezi köpeklerin eğitimleri ile itina ile ilgileniyor ve köpekte herhangi bir davranış ya da psikolojik bozukluk olup olmadığını kontrol ederek buna göre eğitim programı hazırlıyor.

Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi Nasıl Hizmet Veriyor?

Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi

Kağıthane köpek eğitim merkezi köpek sahiplerinin istekleri doğrultusunda eğitimleri evlerde verebiliyor. Evde verilen eğitimde köpek, sahibi yanında olduğu için verilen eğitimlere daha kolay adapte olacak ve verilen komutları daha kolay bir şekilde öğrenecektir. Pansiyon köpek sahibi ile köpek arasında ki ilişkinin daha kuvvetli olması köpeğe verilecek olan eğitim sayesinde olur. Köpek eğitim merkezleri köpek ile sahibi arasında ki bağların nasıl güçleneceğini çok iyi bilir ve eğitimlerini bu doğrultuda verir. Köpeğe ilk önce temel itaat eğitimleri verilir. Temel itaat eğitimini başarılı ile tamamlayan köpeğe daha sonra ileri itaat eğitimi verilir. Bu eğitimler yaklaşık olarak dört haftalık bir sürede tamamlanır. P ilk önce tuvalet eğitimi verilmelidir.

Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeklerde en çok sıkıntı yaşanan sorunlarda biriside tuvalet ihtiyaçlarını nasıl giderdikleridir. Bu sorun bilhassa yavru köpeklerde daha çok görülür. Çünkü ev içerisinde yaşayan köpek tuvaletini nereye yapması konusunda eğitilmediği için tuvaleti geldiğinde tuvaletini nereye yapması gerektiğini bilmediğinden, evin her yerine tuvaletini yapar. Bu sebeple köpeğe tuvalet konusunda profesyonel kişiler tarafından eğitim verilmelidir. Verilen eğitimler sonucunda köpek bu sorunundan tam olarak kurtulacaktır. Yalnız köpek eğitim süresinde henüz tuvaletini nereye yapması gerektiğini bilmediği için istenilmeyen her yere tuvaletini yapabilir. Böyle bir durumlar karşılaşıldığında asla köpeğe kızılmamalıdır. Çünkü bu durum köpekte psikolojik ve davranış bozukluklarının oluşmasına neden olabilir. Bu pansiyonda köpek tuvaletini sahibinin belirlediği alanlar içerisinde yapmayı öğrenir.

Köpek tuvalet eğitimi bu konuda bilgisi olmayan insanlar için her ne kadar imkansız gibi görünse de bu alanda uzmanlaşmış kişiler bu eğitimi bir aylık bir zaman diliminde tamamlıyor. Köpek alacağı bu eğitimden sonra bir daha asla sahibinin istemediği bir yere tuvaletini yapmayacaktır. Verilecek olan eğitimler esnasında hiç bir şekilde köpek cinsi ayrımı yapılmaz. Pansiyon içerisinde ki tüm köpeklere profesyonel kişiler tarafından eğitimler verilir ve bu eğitimlerden verim alınması amaç edinilir. Ayrıca köpeğin bu eğitim merkezi gelmesi ve burada bulunan profesyonel kişilerden eğitim alması durumunda daha önce görülmemiş olan köpeğinbir çok özelliği ve becerileri ortaya çıkar.

Köpeğin bu merkezde eğitim alması durumunda köpek daha da sosyal bir hale gelecek ve davranış bozuklukları varsa bunlardan kurtulacaktır. Pansiyona getirilen her köpeğin karakteristik özelliği farklı olduğu için bu köpeklerle daha fazla ilgileniliyor. Köpeklerin uyum sağlayabileceği şekilde eğitim programları hazırlanıyor. Ayrıca köpekler bu eğitim merkezinde kendileri için hazırlanmış olan oyun alanlarında oyunlar oynayarak vücutlarında bulunan enerjiyi atabiliyor ve bu sayede psikolojik rahatsızlıkların önüme geçiliyor. Köpek bu eğitim merkezinden evine huzurlu ve mutlu bir şekilde dönüyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kağıthane Köpek Eğitim Merkezi