köpek

Beyoğlu Köpek Eğitimi

Köpekler her nere de yaşıyor olurlarsa olsunlar eğitimlerden yararlanmaya ihtiyaçlarının olduğu aksi savunulmaz bir gerçektir. İstanbul da birçok köpek eğitimi merkezi bulunmaktadır. Bulunulan bölge ve yaşam koşullarına dair köpek eğitimlerinin gereksinimi de artmaktadır. Dolayısıyla köpek eğitim merkezleri bu denli çoğalmışlardır. Bilhassa Beyoğlu’nun kalabalık bir bölge olması köpek eğitimlerine verilen önemi arttırmıştır. Köpekler toplum arasına karışmakta ve bazen diğer insanlar için tehdit durumu oluşturabilmektedir. Bunun nedeni ise köpeklerden korkan ve onları tehdit olarak görmekte olan insanların köpeklerle karşılaştıkları veya yakınlaştıkları durumlar da köpekleri kışkırtarak sergiledikleri davranışlar neticesin de köpekler de bu insanlara karşı bir savunma ve saldırı mekanizması geliştirebilmektedirler. Bu esna da kişiler için gerçek bir tehdit oluşturabilirler.

Köpeklerin eğitimlerden faydalandırılması halinde elbette kişilerin kışkırtıcı davranışları bu vesileyle önlenebilir anlamına gelmemektedir. Sadece köpekler toplumdan gelen bu tür olumsuz davranışların karşısısın da sahiplerinin komutlarına daha sadık kalmakta ve olumsuz durumların büyümesi önlenmektedir. Köpek eğitimleri bu anlam da ciddi önem taşımaktadır. Köpekler temel itaat eğitimleri ile tasmaları takılı ve sahiplerinin yanın da oldukları müddetçe sahiplerinden gelen komutları almaya yatkın olmaktadırlar. Bu yüzden temel itaat eğitimi almış köpeklerin tasmasız olarak topluma karıştırılmamasına önem verilmelidir. Herhangi bir aksi halde köpeğin tasmasından kurtulması halinde mümkün olduğu kadar köpeğe yakınından komut verilmesi köpeğin komutları daha sağlıklı bir şekilde almasını sağlayacaktır.

Beyoğlu Köpek Eğitimi

Beyoğlu Köpek Eğitimi

İleri düzey itaat eğitiminin verildiği köpekler de toplum arasına tasmasız olarak karıştırılmamalıdır. İleri düzet itaat eğitimi tasmasız eğitim olarak da nitelendirilebilen bir eğitim türüdür. Köpeğin sahibinden ne kadar uzakta olduğunun bir önemi yoktur. Önemli olan sahibinin sesini duyabiliyor olmasıdır. Yine de köpekler doğaları gereği tehlike arz eden durumlar da savunma amaçlı saldırı durumuna geçmeleri muhtemeldir. Köpekler ileri düzey köpek eğitiminden geçseler de topluma tasmasız salınmamalıdır. Herhangi bir sebeple tasmadan kurtulması halin de köpeğe ne kadar uzakta olursa olsun sahibinin sesini duyduğu an da komuta cevap verebilecektir. Öyle ki köpeklerin ileri düzey eğitimlerden faydalandırılması bilhassa kalabalık ortamlar da daha çok kolaylık sağlamaktadır. İstenilmesi halinde koruma ve muhafız, işaret dili eğitimleri de aldırılabilir. Eğitimlerin içerisin de tuvalet eğitimi yer almaktadır. Ev de yaşamakta olan köpeklerin tuvalet eğitimlerini almaları ev halkına rahat bir nefes aldıracaktır.

Köpeğin yaşamakta olduğu mekânlar doğrultusun da eğitimlerin çeşitlendirilmesi mümkündür. Bir ev köpeğine verilen eğitimler sonucun da ev köpekleri ev içerisin de diğer insanları rahatsız etmeden yaşayabilmektedirler. Tuvaletini nereye yapacağını, nerede yemeğini yiyeceğini, nerede uyuyacağını bilmekte ve buna uygun davranabilmektedir. Her zaman dışarı çıkma da sahiplerini havlamaları ve ulumaları ile bunaltmamaktadırlar. Yalnız şu önemlidir ki köpekler hareketli varlıklardır. O sebeple sık sık dışarı çıkarmak hem onlar için hem de kişiler için faydalı olacaktır.

Beyoğlu köpek Eğitimi merkezi tüm bunların bilincinde olup verdikleri eğitimler ile köpeklerin davranışlarını düzeltmekte olup kişilere yukarı da bahsi geçen konular hakkında da bilgilendirme yapmaktadırlar. Beyoğlu köpek eğitim merkezi ilk olarak sevgi bağlılığın da eğitimlerine başlarlar. Eğitim merkezinin uzman kadrosu bilirler ki şiddet içeren eğitim köpekler de karakter bozukluğuna sebep olabilmektedir ve bu bir eğitim değildir. Her olumlu davranışa ilişkin köpeğe bir ödül verilerek eğitimlerden olumlu sonuçlar alınması beklenmektedir. Köpeklerin ırkına göre eğitim zorlaşabilir veya kolaylaşabilir, eğitim süreleri uzayabilir de… Önemli olan süre değildir. Önemli olan köpekler de eğitimler sonucun da kaydedilen davranış değişiklikleridir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beyoğlu Köpek Eğitimi