köpek

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek eğitimi özel bir ilgi isteyen konulardan biridir. Bir köpeği eğitmenin yolu onu sevmekten geçmektedir. Çoğu köpek sahipleri köpeklerine yeteri kadar ilgiyi göstermemektedir. Köpek eğitimi ilgisiz olmaz. Her şeyden önce köpeğinizin sorumluluğunu alarak büyük bir emek vereceğini bilmeniz gerekir. Köpek eğitimi ciddi bir emek ve büyük sabırlar sonucu verilebilir ancak. Köpek eğitimi hakkında hiç bir bilgisi olmayan insanlar eğitim adı altında köpeklerine çok ciddi zararlar vermektedirler. Köpek eğitiminde şiddete asla yer verilmemelidir. Ceza bir şiddet değildir. Verilecek cezayı şiddet olarak algılayan köpek yanınızda olmaktan artık mutlu olmayacaktır.

Köpeğinizi kendiniz eğitmek istiyorsanız öncelikle bu işin uzmanlarına danışmalısınız. Her insan ne yazık ki köpeklerine gereken ilgiyi verememektedir. Köpeklerinizin eğitimi önemlidir. Eğitim yaşamın her alanında olan bir durumdur. Eğitim yaşam biçimidir, yaşamı kolaylaştıran bir süreçtir. Köpeklerinize verilen eğitimle köpeklerinizle aranızdaki bağ da kuvvetlenecektir. Köpeklerinizle daha uyumlu bir yaşam sürmek istiyorsanız siz de Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği gibi bu işi uzmanlıkla yapan merkezlere başvurabilirsiniz.

Nedir Köpek Eğitim Çiftliği

Belirli bir alan üzerine kurulu, içerisinde açık ve kapalı alanların olduğu, köpeklerinizin bu alanlara yaşına ve ırkına göre yerleştirildiği, köpeklerinize kalıcı ya da geçici süreli bakımların uygulandığı, çeşitli eğitimlerin verildiği bir hizmet alanıdır.

Köpeklerin Giriş Çıkışları Nasıl Yapılır?

Köpeklerinizin öncelikle eğitim çiftliklerine girişleri yapılırken boy-kilo gibi ölçümleri yapılmaktadır. Daha sonra köpeklerinizin herhangi bir sağlık sorunu taşıyıp taşımadıkları ölçülmektedir. Bu işlemler uzman veterinerler ve eğitimciler ile birlikte yapılmaktadır. Köpeklerinizin yaşı ve ırkı da girişlerde önemlidir. Birbiri ile anlaşamayan ırklar elbette aynı alanlara yerleştirilemezler. Bu bakımdan köpeğinizin yaşı ve ırkına uygun olan yerleştirmeler yapılmaktadır. Köpeklerinizin çıkışlarında yine benzer işlemler yapılmaktadır. Çıkışı yapılacak olan köpeklerin kilo ölçümleri ve sağlık kontrolleri yapılır. Tırnak ve kulak temizlikleri yapılarak köpek sahiplerine teslim edilir.

Köpek Eğitim Çiftliklerinde Nasıl Eğitimler Verilir?

Bir çok köpek sahibinin merak ettiği soruların başında köpeklere verilen eğitimlerin nasıl yapıldığı sorusu gelir. Köpek sahiplerinin endişelerinden biri ise köpeklerine verilen eğitimlerin içinde dayak içeriğinin olup olmamasıdır. Pek çok kişi verilen eğitimin dayak zoruyla yapıldığı endişesini taşıyarak köpeklerini bu tür kuruluşlara emanet etmekten çekinmektedirler. Fakat güvenilir köpek eğitimlerinin yapıldığı yerlerde pozitif köpek eğitimi yapılmaktadır.

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Pozitif köpek eğitimi adından da anlaşılacağı üzere olumlu yönde hareket imkanı sunan bir eğitimdir. Bu eğitim aslında eğitimin bir o kadar eğlenceli geçmesini sağlar. Köpekleriniz aldıkları bu eğitimle birlikte eğlenirler. Pozitif köpek eğitimleri bu işin uzmanları tarafından sizlerinde katılımıyla birlikte eğitimin yapıldığı zamanı en verimli şekilde kullanmayı amaçlar. Burada köpekleriniz eğitimlerini alırken kendilerini mutlu hissedebilmelidir. Köpekleriniz bu süreçte eğlenerek öğrenmelidir. Bu şekilde öğrenilen komutlar köpeğiniz için kalıcı öğrenme sağlayacaktır. Pek çok kişinin aklına takılan sorulardan biri de köpeklerinin aldıkları bu eğitimi ilerde unutup unutmayacağıdır. Elbette kötü bir eğitim gibi iyi eğitimi de unutmaz köpekler.

Kötü bir eğitim onlar için bir işkence olacağından korku ve tedirginlikleri kalıcı hasar bırakabilir. İyi bir eğitim olan köpekler ise yaşama daha kolay uyum sağlayacaktır. Özellikle küçük yaşlarda verilen eğitimler köpekler için daha kalıcıdır. “Ağaç yaş iken eğilir” sözü köpekleriniz içinde aynı anlamı taşımaktadır. Köpeğiniz ne kadar küçük yaşta eğitim almışsa bir o kadar başarılı olma imkanı da artacaktır. Sizler de köpekleriniz için en uygun eğitimi vermek istiyorsanız pozitif eğitimleri seçmeniz gerekir. Pozitif eğitimi alan köpekler hayata daha kolay uyum sağlayarak size bağlılıkları artacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği