köpek

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

Herhangi bir hayvan edinmek oldukça fazla sorumluluk gerektiren bir şeydir. Bu yüzden hayvan edinmeden önce kendinizle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmalı ve kesin bir karar verdikten sonra harekete geçmelisiniz. Ne de olsa onlarında bir canı var ve anlık hevesler uğruna bakımsız ve ilgiye muhtaç kalmalarına mahal vermemelisiniz. Öncelikle köpek sahibi olmadan önce bütçenizi buna hazırlamalısınız. Mama, günlük bakım masrafları, veteriner masrafları gibi giderleri az çok hesap ederek ona göre hareket etmelisiniz.

Köpek sahibi olmaya karar verdiyseniz köpeğinizi aldığınız ilk anda bir sağlık kontrolünden geçirmek için veteriner hekime gitmelisiniz. Gerekli aşı ve kontrolleri yapıldıktan sonra köpeğiniz için evinizde ya da bahçenizde uygun bir kalacak yer ayarlayarak onun kaldığı yerde güvende ve huzurlu olmasını sağlamalısınız.

  Köpek sahibi olanlar için köpek bakımı hakkında bilinçli olunması oldukça önemli bir konudur. Köpeklerin bakımı için beslenme, temizlik, eğitim ve sağlık konusunda oldukça bilgili olmalısınız.

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek bakımı nasıl yapılmalıdır?

  Köpeklerin beslenmesi için tek bir standart bulunmamaktadır. Mamaların kalitesi oldukça önemlidir ve kaliteli bile olsa bir mama her köpeğe iyi gelmeyebilir. Köpeklerin fiziksel, psikolojik ve alerjik tepkileri mama seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır. Yanlış mama seçimlerinin sonucunda ve kullanım hatalarında geri dönülemeyecek sonuçlar ortaya çıkabileceği gibi tüylerde dökülme, alerjik reaksiyonlar ve obezite gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Peki, sağlıklı ve kaliteli bir mamanın içinde neler olmalıdır? Glisemik ürünlerin bulunduğu, GDO lu, kimyasal maddeler, renklendirici, tatlandırıcı içeren ve glikoz oranı yüksek mamalar köpeğinizin sağlığı için sakıncalıdır. Tahıl oranı düşük hatta tahılsız, aynı zamanda içinde et barındıran protein oranı yüksek mamaları tercih etmelisiniz.

  Köpeğinizin temizliği için belirli aralıklarla çok sık olmamak kaydıyla yıkamalısınız. Şampuan kullanmak isterseniz köpekler için üretilen ve ph seviyesinin köpeklere uygun olduğu şampuanları kullanmalısınız. Tırnak temizliği için köpeğinizi rahatsız etmeyecek seviyede tırnaklarını kesmeli ve bu işlemi yaparken etini ve derisini kesmemeye özen göstermelisiniz. Göz ve kulakları için ise uygun solüsyon ya da temizlik malzemesi kullanılmalıdır.

Köpek eğitimi köpek sahiplerinin en çok zorlandığı konudur. Özellikle eğitim konusunda tecrübesiz olan sahipler için daha da zor olmaktadır. Köpeğinizin eğitimi için başta sizin karakteriniz ve davranışlarınız önemlidir. Tabi ki köpeğin karakteri, ırkı, davranışları ve yaşı eğitimde büyük yer kaplar ancak sahibinden gördüğü şeyleri de uygulaması nedeniyle burada işin büyük bir kısmı size düşmektedir. Pozitif köpek eğitimi olarak adlandırılan eğitimde açlık ve rüşvet ön plana çıkmaktadır. Yavru ve insancıl köpekler için verilen kısmi bir eğitimdir. Bunun dışında nöbetçi, bekçi, arama kurtarma için yetiştirilen köpekler için alman eğitimi uygulanmaktadır.

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeğinizi profesyonel olarak eğitmek istiyorsanız her şeyden önce kesinlikle şiddetten uzak durmalısınız. Ancak köpeğinizi normal yollarla eğitmekte zorlanıyorsanız eğitim için profesyonel ellerden yardım alabilirsiniz. Köpek eğitimi konusunda tecrübesiz sahiplerin başa çıkamadığı ya da psikolojik ve davranış bozukluğu olan sorunlu köpeklerin eğitimi konusunda köpek eğitim merkezleri sizlere yardımcı olmak için hizmet vermektedir. Çatalca köpek eğitim çiftliği özellikle İstanbul gibi kalabalık bir şehirde ve Çatalca gibi yoğunluğun olduğu bir ilçede köpek eğitimi ve bakımı konusunda zorlanan insanlar için oldukça kurtarıcı bir merkez haline gelmiştir.

Köpek eğitim çiftliğinde köpeğiniz hakkında verdiğiniz bilgilere ve verilere göre bir eğitim programı düzenlenecektir. Ancak köpek eğitimi konusunda erken davranmanız profesyonel eğitimciler tarafından önerilir. Çatalca köpek eğitim çiftliğinde köpeğiniz için tuvalet eğitimi, yavru köpek eğitimi, temel ve ileri itaat eğitimi, koruma eğitimi verilir. Köpeğinizin alacağı kaliteli eğitim sayesinde size ve köpeğinize oldukça iyi bir hizmet sunulur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği