köpek

En iyi Köpek Eğitim Merkezi Nerede Var?

Evde hayvan bakımı çok sorumluluk gerektiren, zor ve meşakkatli bir durumdur. Köpek bakmak isteyenler bunu bilerek ve yapabileceklerine gerçekten inandıkları noktada kesin karar vermeliler. Aynen çocuğa gösterilen emeğin aynısı evde besleyeceğiniz köpeğiniz içinde geçerlidir. Çocuğuna bir anne nasıl sevgi, ilgi gösterip, karnını doyurup, çeşitli konularda eğitim almasını sağlamakla yükümlü ise, sağlığı bozulduğunda doktora götürüp iyileşmesini sağladığı gibi, kişisel bakımından giyimine kadar her türlü konuda sorumlu olduğu gibi aynı koşullar evde bakacağınız köpeğiniz içinde geçerli olacaktır. Köpeğinizin eğitimini kendimiz yapmayı tercih etmediğiniz durumlarda En iyi Köpek Eğitim Merkezi Nerede Var diye hiç düşünmeyin. Ülkemizde her şehirde ve birçok semtte işini iyi yapan köpek eğitim merkezleri bulunuyor.

Köpek Eğitiminde Kapsam İçinde Olan Konular

En iyi Köpek Eğitim Merkezi Nerede Var

Öncelikle köpek eğitim merkezlerinde ilk olarak ele alınan konu temel itaat eğitimidir. Bu eğitim tasmalı olarak yapılan bir eğitimdir. Tasması sayesinde sahibine bağlı olarak ona itaat etmesi gerektiği öğretilir. Getir, götür, otur, kalk gibi komutları öğrenir. Köpeğin psikolojik anlamda bir sorunu olmadığı taktirde bu eğitim 1 ay sürer. Eğitimini tam olarak alamayan köpekler bir sonraki eğitim aşamasına geçemiyor. Bu nedenle En iyi Köpek Eğitim Merkezi Nerede Var diye hassas düşünüp kafa yormak çok önemlidir. Eğitim düzgün ve doğru bir yerde alınmazsa köpeğiniz hiç bir konuda aşama kaydedemez. Birinci aşama olan temel itaat evresini aşan bir köpek ileri itaat evresine geçmeyi hak eder.

İleri itaat evresinde tasmasız eğitim verilir. Bu evrede köpek uzaktan tasmasız olarak aldığı komutları yerine getirmeyi öğrenir. Bu komutlar temel itaat safhasındaki komutlar ile aynıdır. Bu komutlara ilaveten başkasından yemek almama, gel, kal gibi komutlar düşünülebilir. Tasmasız eğitim evresidir. Son eğitim evresi ve özellikle bayanlar için en önemli eğitim evresi tuvalet eğitimidir. Bu eğitim doğru verilmezse köpeğiniz evin her hangi bir yerine tuvaletini yapabilir. Bu da sinirlenmenize neden olabilir. Bu siniri köpeğinize yansıttığınızda psikolojisinin bozulmasına dahi sebep olabilirsiniz. Bu nedenle eğitimin kalitesi çok önemlidir.

En iyi Köpek Eğitim Merkezi Nerede Var

Ülkemizde evde köpek bakımı çok yaygınlaştığından dolayı köpek eğitim merkezleri sayısında da ciddi sayıda artış oldu. Burada eğitimli ve konu hakkında bilgisi olan deneyimli kişiler çalıştırılıyor. Köpek eğitimi çok hassas bir konudur. Çocuğunuza gösterdiğiniz ilginin aynısı eşdeğer olarak verilmelidir. Buna gücü olmayan bu işe kesinlikle kalkışmamalıdır. Tüm illerimizde ilçelerimizde çok değerli köpek eğitim merkezleri bulunuyor. Özellikle İstanbul’ da ilk 10 içinde düşünülebilecek çok kaliteli yerler bulunuyor. Tek yapmanız gereken iyi araştırmak, çevrenize haber salmak, internette köpek bakan kişilerin bloglarına girip yorumları okumaktır. Bilinçli olmak ve tavsiyelere uymak gerekiyor. Köpeğiniz iyi bir eğitim almazsa size itaat etmezse doğru iletişim kurulmayacağından dolayı sonuç hem sizi hem köpeğinizi üzer.

En iyi olan eğitim merkezi en iyi tavsiye ile ve internet üzerinden bulunabilir. Köpek bakmayı gerçekten göze alan, zahmetlerini içine sindiren ve ben bunu yapabilirim diyen herkes bu işe girişebilir. Ancak gözü almayan hiç kimse bu işe girmemeli. Sonra sokaklar başıboş sahipsiz köpeklerle doluyor. Bilmedikleri bir çevrede kötü olan her şey ile baş etmeye çalışıyorlar. Bu nedenle baktığımız köpeklere sahip çıkmalıyız. Sorumluluğun kendimize ait olduğunu bilip başkalarına bırakmamalıyız. Onun bakımından tamamen kendimizin sorumlu olduğunu unutmayacağız. Bol bol eğitici kitaplar okumanın da faydası olacaktır. Sonuçta her yol eğitimden geçiyor. Bunu asla unutmayalım.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En iyi Köpek Eğitim Merkezi Nerede Var?