köpek

Esen yurt Köpek Eğitim Çiftliği

Her geçen gün hayatımızda daha çok yer eden köpekler, hızla büyüyen kentlerde yaşamakta zorlanıyor. Çoğu hayvan sever onları sahiplenerek hem onların hem de kendi dünyalarını büyütüyorlar. Neden? Diye soracak olursanız, sevgiyi şefkati en güzel anlatan ve gösteren canlılardır, köpekler. Pek çok kişinin onlardan korkuyor olması doğru, ama onlarda insanlardan korkuyor. Hele ki, kötü niyetli insanların onlara yaptıkları işkence ve kötülükleri düşünecek olursak haksız da sayılmazlar. Tıpkı insanlar gibi köpekler de bu dünyada yaşama hakkına sahipler. Sevgi ve şefkati yansıtmaya ve almaya hakları olduğu gibi…

Sahiplenilen köpek ister sokaktan, isterse satın alınmış olsun. Onların da duyguları, korkuları, güvensizlikleri ve sevgiye ihtiyaç duyduklarını unutmamak gerekir. Hele ki barınma duygusu da önemlidir. Köpeğimizin güvenini kazanmak çok kolay değil, ama gösterilen sevgi, şefkat, koruma sağlandığında size karşı hem güven duyacaklar hem de aranızda sonsuza kadar oluşan bir bağ oluşacak. Ne insanların ne de köpeğimizin korku duymasını istemiyorsak yapmamız gereken en önemli noktalardan biri köpeğimize verilecek eğitimdir. Eğer daha önce hiç köpeğiniz olmadıysa onu eğitmek hakkında hiçbir bilgi ve deneyiminiz yoksa mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.

Çünkü köpeklerinde insanlar gibi ruhsal hassasiyetleri vardır. Huyu, karakteri, korkuları, güven ihtiyacı, saldırganlık ve benzeri özelliklere sahip olup nasıl davranacağını bilememe durumları yaşayabilir. Yaşadığı olumsuzlukları tanımak, bilmek ve olabilecek sağlık sorunlarını da çözüme kavuşturabilmek için eğitim şarttır. Köpeğinizi ne zaman eğitime götürmek gerekir? Aslında eğitim yaşı yoktur. Her yaşta uygulayabilirsiniz. Ancak küçük yaşlarda verilen eğitim öğrenme süresini kısaltır.

Esen yurt Köpek Eğitim Çiftliği

Esen yurt Köpek Eğitim Çiftliği

Hem sizi hem de sevgili dostlarınızı düşünerek kurulmuş olan Esen yurt Köpek Eğitim Çiftliği köpeğinizle birlikte geçireceğiniz zamanların keyfini çıkarabilmeniz ve yaşayacağınız karşılıklı uyumu sağlamaktadır. Gittiğiniz tüm mekânlarda köpeğinizin sessizce sizi beklemesi, yaşlı ve çocuklara yardım etmesi, sizin sözünüzden çıkmaması ve verilen komutları yerine getirmesine yönelik eğitim verir. Ayrıca bakım, beslenme ve köpek eğitimi de dâhildir. Yeni doğan bir köpek, büyüme döneminde annesinden gerekli bilgileri uygulayarak büyür. Ancak, annesinden erken ayrılmış bir yavrunun eğitimi elbette ki, onları sahiplenen kişilere kalmaktadır.

Eğitimsiz köpekler huzursuz ve saldırgan olabilir. Dolayısıyla hem kendine hem de sahibine mutluluk vermez. Ancak, eğitim aldıklarında davranışlarının doğruluğu nedeniyle hem çevresindekilerden ilgi görür hem de daha mutlu bir köpek haline gelir. Çiftliğimizde verilmekte olan eğitim, konusunda uzman kişilerce yapılmaktadır. Köpekler için ayrı ayrı bölümler bulunmaktadır. Hem kapalı, hem de açık alanlarda köpekleriniz rahatça dolaşabilir. Kapalı mekânlar, köpeklerin içinde kolayca hareket edebilecekleri genişlikte ve yüksekliktedir. Ayrıca mevsim şartların göre düzenlenmiştir. Güneşi ve rüzgâra direkt maruz kalınmasına izin verilmez. Koruyucu camlar ve izolasyonlu çatı içerisinde durular. Açık alanlar ise yine rüzgârdan ve yağmurdan koruyucu çatı malzemesiyle döşenmiştir. Köpekleriniz düzenli olarak veteriner hekim tarafından kontrol edilmekte ve söz konusu bir rahatsızlıkta sizlerin de bilgisi dâhilinde tedavi edilmektedirler. Tuvalet eğitimi ve beslenme, bakım ayrıca kontrollü yapılmaktadır.

Esen yurt Köpek Eğitim Çiftliği ayrıca köpeklerinizin her daim kontrollü ve toplum içinde uyumlu olmasını sağlayacak bilgi ve komutları da öğretmektedir. İzle, dur, otur veya çök, hayır, bekle, gel ve benzeri komutlarla düzenli ve sistemli bir eğitime tabii olurlar. Böylelikle hem sahipleriyle uyumlu yaşamaya hem de toplum içinde daha rahat ve güvenilir olmayı öğrenirler. Ayrıca çiftliğimiz de bulunan diğer köpeklerle birlikte oyun oynayabilir ve birlikte ortak eğitim de görürler. Arzu ettiğiniz zamanlarda köpeklerinizi ziyaret edip yapılmakta olan eğitimi izleyebilir ve hatta köpeğinizle birlikte vakit geçirebilirsiniz. Birbirinden farklı ırklarda olan köpeklerin aynı ortamlarda uyuması, dinlenmesine izin verilmez. Ancak aynı alanda kontrol halinde bir arada bulunabilirler.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Esen yurt Köpek Eğitim Çiftliği