köpek

Golden Retriever Köpek Eğitimi

golden retriever

1835 yılında ortaya çıkan Golden Retriever köpek eğitimi cinsi ortaya çıktığı andan beridir ilgileri üzerine toplamış ve neredeyse her ailede bulunan bir köpek cinsi haline gelmiştir. Oldukça güzel özelliklere sahip olan ve sevgiye ihtiyacı olan, genelde sarı renkte uzun tüylere sahip olan bu köpek cinsi için eğitim oldukça önemlidir. Kolay bir şekilde eğitim verilebilen, verilen eğitimleri kolayca kavrayabilen bu cins köpek için bakım beslenme de oldukça önemlidir. Eğitim verilen bu köpeklerde on ya da ondan fazla olacak şekilde komut öğrenme kapasiteleri vardır.

Kolay kolay unutmayan bu köpeklerin bir diğer özelliği ise oldukça sadık birer köpekler olmasıdır. Bu önemli faktörler barınakların tümünde verilmektedir. Oldukça önemli olan bu barınak hizmetlerinde son derece kalite ile hizmet vermektedir. Sahiplenmek istediğiniz bu sevimli dostlarımızı ya da hakkında bilgi almak istediğiniz bunun yanında bir gününüzü bu cins köpek ile geçirmek istediğiniz zaman barınaklarımızdan bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Golden Retriever Köpek Cinsi Özellikleri

Golden Retriever köpek eğitimi vermeden önce köpek cinsini tanımak gerekir.Çok önceki yıllarda toplumda kazanılan bir köpek haline gelmiştir. Bu köpek cinsi oldukça güzel özelliklere sahiptirler. Tam bir aile köpeği olan bu cins oldukça cana yakın olan, herkesle kolay ve güzel iletişim kurabilen, oldukça kolay eğitilebilen bir köpek cinsidir.

Golden Retriever Köpeği ve Egzersiz

Akıllı, cana yakın,dost canlısı olan bu köpek cinsi her ne kadar korumacı olsa da güzel bir bekçi değildir. Bu köpek ırkının cinsinde bekçilik özelliği yoktur. Bakıma oldukça ihtiyacı olan bu ırkın sevgi konusunda oldukça muhtaçlığı vardır. Sevgi duyulmadığı sürece mutsuz olan Golden Retriever köpek eğitimi için her gün en az bir saat kesinlikle düzenli egzersiz yaptırılmalıdır. İyi bir yüzücü olan bu cinsin avcılık özelliği oldukça fazla gelişmiştir. Narkotikte akut köpeği iz sürme gibi zamanlarda bu cins oldukça önemlidir.

Golden Retriever Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu köpeklerin bakımı her ne kadar kolay görünse de aslında her gün yapılması gereken kesin bakımlardır. Bu köpeklerin bakımı yapılmadığı sürece Golden Retriever köpek eğitimi konusunda herhangi bir işlev almanız oldukça zordur. Bu bakımın en başında gelen ise Golden Retriever köpek cinsinin en önemli bakımı tüylerinin günlük taranması ve her gün bir saatte olsa egzersiz yapılmasıdır.

Bu uzun tüylere sahip olan köpeklerin her gün taranması ile yaşanacak olan tüy problemi oldukça azalır ve bunun yanında köpeğinizin bakımını yaparken ihtiyacı olan ilgi ve sevgiyi de vererek iki işi birden halletmiş olursunuz. Köpeğinizin tüylerini tararken uygun tarağı seçmeniz oldukça önemlidir. Tüylerinin çok fazla uzadığı zaman ise kestirme ve traş işlemi uygulanabilir. En önemli bakımı tüy ve beslenme olan bu köpeklerde beslenme için köpeğinizin doymasını beklerseniz köpeğiniz kısa sürede obez olur.

Golden Retriever Cinsinin Beslenmesi ve Eğitim Veren Firma

Bu cins köpeğiniz varsa işiniz oldukça eğlenceli ama bir o kadar da zordur. Oldukça iştahlı olan ve doyduğunu anlamayan Golden Retriever köpek cinsi için mama süresini ve miktarını sahibinin ayarlaması oldukça önemlidir. Çünkü bu cins köpeklere ne kadar verirsen o kadar fazla yiyen bir cinstir.

Sağlıklı olan bir Golden Retriever cinsi köpek yaklaşık otuz kilo kadar ağırlıkta olmalıdır. Bu ağırlığına göre yaşına ve fiziğine göre kliniklerde ve Golden Retriever köpek eğitimi verilen barınaklarda ayarlama yapılır. Oldukça uzman olan köpek bakıcıları bu barınaklarda oldukça titiz, çalışkan ve sevgi ile hizmet vermektedirler. Sevgiye oldukça ihtiyaç duyan Golden Retriever köpek cinsi bakımı ve aklınıza takılan sorularınız için firmamızı arayabilir ve uzman ekibimizden hizmet alabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Golden Retriever Köpek Eğitimi