köpek

Golden Yavru Köpek Eğitimi

Golden Retriever’lar neredeyse dünyadaki en popüüler köpeklerden biridir. İlk zamanlarda avda kullanılan bu köpek vurulan kuşları alıp getirme konusunda oldukça başarılıdır. Çok uysal ve kontrolü kolay olan bu köpekler en popüler aile köpeklerinden birtanesidir. Koku alma duyuları çok gelişmiş olduğu için avlarda kullanılmışlardır. Çok sabırlı, eğitimleri kolay, apartmanlarda dahi yaşayabilen bu köpeklerin çocuklarla olan iletişimi oldukça güzeldir. Dünyanın en akıllı köpekleri arasında yer alırlar. Bu nedenle eğitimleri de çok kolay olmaktadır. Fakat eğitimlerine köpek 6 ya da 7 aylıkken başlanması gerekmektedir. Eğer başlanmazsa köpeğin edindiği kötü davranışlardan kurtulması biraz zaman alacak ve sizi uğraştıracaktır. Golden Yavru köpek eğitimi en zeki ve en kolay olan eğitimlerden bir tanesidir. Köpeği eğitirken sıkılmak yerine onunla eğleneceksiniz.

1800’lü yıllardan beri görülen bu köpekler oldukça enerji dolu ve sadık bir köpek cinsidir. İlk olarak görüldüğü ülke İngiltere’dir. Ne kadar avcı köpeği olsa da günümüzde rehber köpek olarak da kullanılmaktadır. Çok popüler bir aile köpeğidir. Ortalama yaşam süresi 12 ile 14 yıl arasında değişmektedir. Kilo alma eğilimlerinin yüksek olması onların yemek yemeyi çok sevmelerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle günlük olarak ona gerekli olan egzersizleri yaptırmanız gerekmektedir. Bu egzersizler yürüyüş olabilir ya da düz koşular onun için iyi olacaktır. Tüyleri uzun bir ırk olduğu için onların sık sık taranması gerekmektedir. Aşılarının da düzenli olarak yapılması ile çok fazla sağlık sorunu yaşamazlar. Sadece çok hareketli oldukları için kalça çıkığı sorunu görülen bazı Golden Retriever’lar vardır. Golden yavru köpek eğitimi sertifikalı bir eğitmen tarafından yapılırsa daha hızlı ve daha güzel sonuçlar verebilir. Köpeğe öncelikle tuvalet eğitimi verilmesi önerilmektedir.

Golden Yavru Köpek Eğitimi

Golden Yavru Köpek Eğitimi

Tüylerinin uzun olması ile soğuğa karşı dayanıklıdırlar. Kendilerini sahiplerine adarlar ve onların verdiği tüm emirleri yerine getirirler. Koşmayı çok seven bu köpekler ağızlarında bir şey taşımaktan hoşlanırlar. Sürekli top ile oynamak istemeleri de çok normaldir. Golden Yavru köpek eğitimi evde bebek varsa biraz sıkıntı olabilir. Çünkü Golden’lar çok fazla tüy dökerler ve bu da size çeşitli alerji sorunu yaratabilir.

Çok fazla renk seçeneği olan Golden’ların renkleri genellikle sarı tonlarındadır. Altın sarısı, daha koyu sarı, tarçın rengi renkleri en yaygınıdır. Fakat siyah renkli Golden’lar da nadir olarak görülmektedir. Boyut olarak ise büyük ırk köpek cinsleri arasına girmektedir. Yetişkin erkeklerin ağırlığı 29 ve 34 kilogram arasında değişim gösterirken dişilerde ise bu ağırlık 25 ve 28 kilogram arasındadır. Yetişkin erkeklerin boyu ise 58 ve 61 cm arasında değişim gösterir. Bu uzunluk dişilerde ise 55 ve 57 cm arasındadır. Diğer yabancı insanlarla, diğer hayvanlarla, çocuklarla dost olma oranları çok yüksek olan bu köpekler tamamen sevgi dolu bir cinstir. Ve günlük ortalama 2 saat kadar egzersiz ihtiyacı duymaktadır.

Golden yavru köpek eğitimi yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Köpek verdiğiniz komutları yapmadığı takdirde ona ceza vermeyiniz. Kötü metotlar kullanmamanız gerekmektedir. Gerekli itaatleri yerine getirmiyorsa ödül vermeyin. Ödüle yönelik bir eğitim süreci onun gelişimi için çok daha iyi olacaktır. Kelime bilgisi çok yüksek olan bu köpekler ortalama olarak 100 komutu akıllarında tutabilmektedirler. Eğer köpeğinizden ayrı kaldığınız süre içerisinde de bu komutlardan hiç birini unutmaz. Zaten eğitimine küçük yaşta başlanıldığı için her şey yerine doğru bir bicinde oturmuş olacaktır. Köpek eğitiminde dikkat etmeniz gerek bir diğer husus ise köpeğe zara vermemektir. Golden Retriever’lar çok duygusal bir köpek cinsidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Golden Yavru Köpek Eğitimi