köpek

ingiliz Bulldog Köpek Eğitimi

Köpeklerimiz bizim en sadık dostlarımızdır. Köpeklerimiz bizi karşılıksız seven dostlarımızdır ve bizim de onları sevmemiz ve sağlıklarını düşünmemiz önemlidir. Onlar kendileri adına karar veremeyeceklerine göre onlar için en doğru kararları vermek bizim üstümüze düşmektedir. Köpeğimiz için yapabileceğimiz en iyi şey öncelikle sağlıklı beslenmesine dikkat etmek diğer şey ise doğru etkili bir eğitimdir. Her şeyden önce köpeğimizi her yönden çok iyi tanıyor olmalıyız. Hangi tür köpeklerin neleri sevdiğini ve nasıl bir eğitim verilebileceğini bilmeliyiz. İngiliz Bulldog köpekleri orta çağ dönemlerinde boğalarla yarıştırıldığı için Bulldog adını almışlardır.

Bu köpekler ataları mastif olan köpeklerdir yani iri bir köpek grubudur. Bu iri köpekler İngiltere’de daha küçük bir cinsle çiftleştirilmesi ile bugünkü İngiliz Bulldog Köpek Eğitimi halini almışlardır. İngiliz Bulldog köpeklerinin kafatası geniştir ve yanaklarına kadar uzanmaktadır. İngiliz Bulldog köpeklerinin burnu basıktır ve geniştir. Ayrıca gözleri birbirinden ayrık ve yuvarlaktır. Kulakları geriye doğru ve kıvrık görünmektedir. Çok güçlü bir yapıya sahiplerdir. Güçlü ve tehdit edici görünümlerine rağmen bu köpekler çok dost canlısı sevimli köpeklerdir. Bu köpeklere gereken ilgi gösterilmezse olumsuz etkilenebilecek hisli bir köpektir. İri bir kafa yapısı olan bu köpekler güçlü çene yapısına sahiptir. İngiliz Bulldogların beslenmesine özen gösterilmelidir. Köpeklerin alması gere vitamin ve proteinlere dikkat edilmelidir. Gerekli protein ihtiyacı karşılanırsa hem sağlıklı bir vücut yapıları olacak hem de tüylerinin parlaklığı artacaktır.

ingiliz Bulldog Köpek Eğitimi öncelikle itaat eğitimi verilmelidir. Köpeklerin gel, git, otur ya da yanımda yürü gibi komutları anlaması ve uygulaması sağlanmalıdır. Bu komutları öğretmek için kullanılacak yöntem pozitif eğitim anlayışıdır. Pozitif eğitim anlayışına göre köpeklere bir şey öğretilecekse bu ödüllendirme ve oyun yöntemleriyle yapılmalıdır. İngiliz Bulldog köpek eğitiminde asla cezaya dayalı bir eğitim anlayışı uygulanmamalıdır zira bu köpekler her şeyi anlayabilen akıllı ve hisli köpeklerdir. Eğitimlerinde neyin doğru neyin yalmış olduğu verilecek mamalarla yani küçük ödüllerle öğretilebilir. Her cins köpekte görülebileceği gibi İngiliz Bullgog köpeklerde de hırçın olan köpekler olabilmektedir. Yani bazı köpekler evdeki mobilyalara ya da diğer eşyalara zarar verebilmektedir ya da eve gelen misafirlere sürekli hırlamaktadır. Doğru bir eğitimle bu gibi sorunların giderilmesi mümkündür.

ingiliz Bulldog Köpek Eğitimi

ingiliz Bulldog Köpek Eğitimi

İngiliz Bulldog tarzı köpekler genelde diğer havyalarla anlaşabilseler bile diğer köpeklerle anlaşamayabiliyorlar. Kuş, kedi ya da bunun gibi hayvanlarla genellikle iyi geçinen bu cins kendi gibi köpeklerle kavga edebilmekte. Bu sıkıntıların önüne geçebilmek için onu birçok dış faktöre alıştırmalıyız ve böylelikle saldırgan yönleri bastırılıp kaybolabilir. Diğer önemli eğitimlerden biri de tuvalet eğitimidir. ingiliz Bulldog Köpek Eğitimi açısından apartman tarzı yerlere kolaylıkla uyum saylayabilmektedir. Dolayısıyla verilecek doğru bir tuvalet eğitimiyle bu noktada her hangi bir sıkıntıyla karşılaşılmamaktadır.

İngiliz Bulldog köpeklerinin sağlığı açısından hareket etmeleri de önemlidir. Köpeğimizle sık sık vakit geçirmeli özellikle de dış ortamda yani yeşillikli mekânlarda yapılacak yürüyüş ve koşular köpeğimizi mutlu edecektir. Dış mekânlarda farklı köpekleri görerek diğer köpeklere de alışması sağlanabilir. Köpeklere verilecek doğru bir eğitim önemlidir çünkü köpek ile sahibi arasındaki bağı ilişkileri düzenlemektedir. Doğru bir eğitim ile köpek ile sahibi arasında daha etkili bir iletişim ve uyum olacaktır. Ev ortamına ve dış faktörlere uyumunda köpek eğitimi önemlidir. İngiliz Bulldogların sahiplerine karşı yoğun bir korumacılık duyguları vardır ve oldukça sadıklardır. Geçirilecek verimli vakitler sayesinde hem köpekler hem de sahipleri daha mutlu olacak ve bağlılıkları artacaktır. Ailemizin kısa sürede üyeleri haline gelen köpeklerimizin her açıdan iyiliğini ve huzurunu düşünmeliyiz çünkü onlarında can taşıyan akıllı canlılar olduğunu unutmamalıyız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

ingiliz Bulldog Köpek Eğitimi