köpek

Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği

Türkiye’de ve Dünya’da binlerce köpek eğitim çiftliği bulunmaktadır. Sadece bu bilgi bile bir köpeğin eğitiminin ve bakımının önemi konusunda bize yol gösteriyor. Peki biz köpeğimizin eğitimi ile ilgili neler yapabiliriz?Tabii ki ilk ve en önemli adım bir köpek eğitim çiftliğine kaydolmaktır. Türkiye’de bir çok alanda köpek eğitim çiftliğine rastlayabilirsiniz. En çok eğitim çiftliğinin bulunduğu şehir ise hiç kuşkusuz İstanbul’dur. İstanbul’daki önemli merkezlerden biri ise: Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği. Burada bir çok köpeğe eğitim verilmektedir. Önemli bir detay ise köpeklerin sahipleriyle birlikte eğitime alınmasıdır. Böylece köpeğiniz eğitmeninin verdiği eğitimi evde sizinle beraber tekrar edebilecek, iyice pekiştirecek ve unutma oranı oldukça azalacak. Bu noktada eğitmenlere büyük bir sorumluluk düşmektedir.

Ve Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği bu alanda doğru bir adrestir. Çünkü köpek eğitimi göründüğü kadar kolay değildir. Köpekler hem cinslerine hem yaşlarına göre farklı eğitimler almalıdır. Köpeklerin almaları gereken eğitimler arasında yeme ve su içme saati, tuvalet eğitimi, komutları dinleme ve verilen komutlara uyma bulunur.

Köpek Eğitim Çiftliğine kayıt olduğunuz andan itibaren size de büyük bir sorumluluk düştüğünü unutmamalısınız. Çünkü köpekler her zaman ilgi isteyen ve bakımı çok zor olan canlılardır. Ve size fazlasıyla ihtiyaç duyarlar. Sizin yapmanız gereken ise bazı fedakarlıklarda bulunmak, onun isteklerine ve yaşam standartlarına uygun koşulları oluşturmak için uzmanlardan ve veterinerlerden yardım almaktır. Mutlaka özellikle köpek sahibi olmadan önce veterinerlere veya köpek eğitim çiftliklerine giderek köpeğinizin cinsi, eğitimi ve bakımı konusunda detaylı bilgi almalısınız. Bir çok insan köpeği için evini değiştiriyor veya bir odasını köpeğinin ihtiyaçlarına göre dizayn ediyor. Bu sebeplerden dolayı eğer bir çok fedakarlığı göze alamayacağınızı düşünüyorsanız, bir köpekte almamalısınız ve onu barınaklara terk etmemelisiniz.

Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği

Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği

  Köpek bakımının bu derece önemli olduğunu bilen Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği uzmanları her alanda size destek olmak için görevlerinin başındalar. Zorlanacağınız herhangi bir konuda veya bazı konular hakkında öğrenmek istediğiniz detaylı bilgilerde Kadıköy Eğitim Çiftliği’ne danışarak yardım alabilirsiniz. Köpeğinizi eğitim çiftliğine göndermek tek başına yeterli değildir. Onun yanında bulunmalısınız. Köpekler gerçekten akıllı canlılardır, bir çok şeyi kolayca öğrenebilirler. Ama onlarda tıpkı insanlar gibi öğrendiği bilgiyi kullanmadıkça unutmaya mahkum olurlar. Unutmamaları için ona destek olacak tek kişi sizsiniz. Bu noktada daha öncede belirttiğimiz gibi önemli olan size düşen sorumlulukları yerine getirmeniz olacaktır.

  Her bireyin köpeği beslediği ortam farklıdır. Bazı insanların bahçesi vardır orada beslemeyi tercih eder. Bazı insanlar ise apartman hayatı yaşadığı için evde beslemeyi tercih edecektir. Bir köpeğin bakıldığı alan neresi olursa olsun dikkat edilecek en önemli nokta köpeği günde bir defa da olsa gezdirmektir. Vakti geldiğinde bir veterinere götürmeniz, bütün aşılarını ve ilaçlarını tamamlamanız gerekmektedir. Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği’ne gittiğinizde size bu konularla ilgili bilgiler mutlaka verilecektir. Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği’ndeki uzmanlar size köpeğinizin bakımı ve eğitimi konusunda detaylı bilgiler verecektir. Bu bilgilere uymaya alışmanız zaman alabilir, ancak köpeğiniz günlük hayatınızın bir parçası olduğunda tüm bu gözünüzde büyüttüğünüz sorumluluklar artık önemsemediğiniz, gün içerisinde istemsiz bir şekilde yaptığınız rutinlere dönüşecek.

Kadıköy’de bir çok eğitim çiftliği bulunmaktadır. Eğer Kadıköy’de veya Kadıköy’e yakın bir yerde oturuyorsanız bu merkezlere mutlaka uğramalısınız. Bu hem köpeğinizin sağlıklı bir ömür sürmesi, hem de eğitimini tamamlaması ve bir çok konuyu size ihtiyaç duymadan halledebilmesi açısından önemlidir. Ayrıca bu eğitimlere sizde katılacağınız için bir çok konuda bilinçlenirsiniz ve köpeğinize davranış şeklinizi aldığınız eğitime göre düzenlersiniz. Bu da köpeğinizle iletişiminizi güçlendirir. Onun ne istediğini daha iyi anlar ve ihtiyaçlarına göre kendinizi daha rahat şekillendirebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kadıköy Köpek Eğitim Çiftliği