köpek

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği

 Köpek sahibi bireyler,  köpeklerinin vermiş olduğu komutlarını uygulamasını istemektedirler. Hiç bir köpek belirli bir köpek eğitimi almadan komutları anlayamaz ve uygulamazlar. Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği için,  ülkemizde artık birçok kuruluş vardır. Köpekler cinslerine,  yaşına ve ırklarına göre analiz edilerek,  eğitim alıp alamayacakları belirlenmektedir. Tüm bu işlemleri köpek eğitim çiftliğindeki köpek konusunda eğitim almış profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır. Kendi çabamız ile bir takım eğitimler vermek iste sekte,  yeterince başarılı olamayabiliriz. Uzman kişiler,  köpeğimizin karakter analizlerini yaparak,  onların eğitim alırken en basit yöntemlerle eğitim almalarına yaracak,  farklı fikirler ile yaklaşım metodu uygulamaktadırlar. Köpek eğitim merkezlerinde köpeğin ırkına göre farklı eğitimler verilmektedir.  Bunlar,  itaat eğitimi,  koruma eğitimi,  iz eğitimi gibi eğitimlerden oluşmaktadır.

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği

İtaat eğitimi,  köpek sahiplerinin köpeklerine aldırabilecekleri öncelikli eğitimler arasındadır. İtaat eğitimi almayan bir köpeğe,  vermiş olduğumuz komutları uygulatmamız imkânsız denilebilir. Uzman kişilerce yapılan,  eğitimlerde itaat eğitimi yaklaşık olarak 4, 5 haftalık bir süreçten sonra başarıya ulaşmaktadır. Bu eğitim için,  eğitim çiftliklerine köpeğimizi kendimize uygun zaman dilimlerinde götürmemizde mümkündür. İtaat eğitiminde verilen temel komutlar,  otur,  kalk, gel,  ısırma, yürü,  yat gibi komutlardan oluşmaktadır. Bu eğitimi neredeyse tüm köpek ırkları alabilmektedir. İtaat emrini başarı ile bitiren bir köpeğe ayrıca,  ileri itaat emri eğitimi de talep doğrultusunda verilebilmektedir. Bu eğitimde köpek serbest bırakılır ve tasma takılmadan gerekli eğitimleri verilir.

Koruma Eğitimi

Koruma eğitimi her köpeğe verilebilecek bir eğitim değildir. Bekçilik özelliği bulunan köpeklere verilebilmektedir. Bu eğitimde köpekleri başarı ile eğitilmesi için,  köpeğin tam olarak karakterinin de oturması gerekmektedir. Koruma eğitimi alacak olan köpeğin ilk aşamada mutlaka ileri itaat eğitimini de alması mutlaka gerekmektedir. Koruma eğitimine uygunluk taşıyan köpekler hırçın yapıda oldukları için,  itaat eğitimini alması çok önemlidir. Verilen komutları uygulaması gerekmektedir. Aksi durumlarda olumsuz durumlara yol açabilir,  insanlara zararda verebilmektedir.

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği

Ev İçi Uyum Ve Sosyalleştirme Eğitimi

Bu eğitim yavruluk döneminde köpeklere verilebilmektedir. Eğitim sayesinde kapalı ev ortamlarında nasıl davranması gerektiği gibi temel eğitimleri içerisinde barındırmaktadır. Köpekler yapıları gereği kapalı alanları sevmedikleri için,  ve evde beslenecek bir köpek ise mutlaka aldırılması gereken bir eğitimdir. Uzman eğitim çiftliği çalışanları tarafından,  analiz yapılarak bu eğitim verilir ve ne kadarlık süreç içerisinde başarılı olabileceği hakkında detaylı bilgilendirmeleri de yapılabilmektedir.

Köpek eğitimlerinde yeterli bilgisi olmayan köpek sahiplerinin kendi çabaları ile canlı varlıklara öğretmeye çalıştıkları eğitimler genelde başarısız sonuçlanmaktadır. Eğitim alması için mutlaka bilgili ve bu işin uzmanı kişiler tarafından bilgi alınması gereklidir. Bu durumda akla gelebilecek en kolay yerler arasında ise Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği yer almaktadır. Köpek eğitim çiftliklerinin bir çoğu sadece eğitim hizmeti değil otel hizmeti de vermektedir. Kendimiz köpeğe eğitim verirken,  uygulamasını istediğimiz komutları yapmadığında farklı ve köpeğimizin hoşlanmayacağı şekilde davranmamıza neden olabilir ve köpeğimizi bu durumda küstürebiliriz.

Eğitim merkezleri analizler sonucu köpeğimizin sevdiği şeyleri bularak,  bunun üzerinden gerekli eğitimleri vermekte ve onlarında bu eğitimi sevmesini sağlamaktadır. Bu hem eğitimin başarılı olmasına ve sürecin daha kısa bir zamanda tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Kendi çabalarımız ile eğitim vermek istediğimizde köpeğimizi küstürmemiz durumunda,  ileride eğitim merkezleri tarafından verilecek olan eğitimlerde de başarısızlık ihtimalini de ortaya çıkarabilmektedir.

Bu sebep ile tuvalet eğitimi gibi basit eğitimlerin dışındaki diğer eğitim metodları mutlaka,  köpek konusunda eğitimli çalışanlara sahip Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği gerçekleştirilmelidir. Onlara verilecek olan her değer,  bize daha da yakınlaşmalarına ve sahiplenmelerinde yardımcı olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kâğıthane Köpek Eğitim Çiftliği