Köpek Eğitimi Kurzhaar İstanbul

Köpekler, insanlar tarafından evcilleştirilen ilk canlılardan olup oldukça duygusal ve sahibine bağlı canlılardır. Ne zaman evcilleştirildikleri tam olarak bilinmese de İnsanlık tarihi boyunca yakın bir dost, koruma ve arkadaş olmuşlardır. Aradan geçen yüz yıllar içerisinde farklı ırklar ve farklı cins köpekler meydana gelmiş ve insanlar tarafından yetiştirilmişlerdir. Köpek Eğitimi Kurzhaar İstanbul, kimi zaman avcı, kimi zaman arama kurtarma, kimi zaman da teşhis işlemlerinde insanların en büyük yardımcıları olmuşlardır. Yapılan son araştırmalarda, insan vücudundaki hastalıkları dahi tespit ettikleri kanıtlanmış bir gerçek olan köpekler, kendilerini besleyen insanlara karşı oldukça sadık hayvanlardır. Bu sadakatin yanı sıra köpek besleyen insanların daha sağlıklı ve daha stressiz bir yaşam sürdürdükleri de bilinen bir gerçektir.

İnsanlar ile birlikte ve aynı zamanda şehir yaşamına adapte olmaları ise oldukça kolay olan köpekler, alacakları periyodik eğitimler sayesinde sahibi ile iletişime geçmeyi ve ona bir şekilde derdini anlatmayı öğrenir. Ayrıca aldıkları eğitimlerin ardından tuvaletini belirli alanlara ve etrafa zarar vermeden yapmayı, neyi yemesi gerekip neyi yememesini bilmeyi, hangi alanlarda ve ne şekilde yaşamını sürdürmesini de bilmeyi öğrenirler. Bu sayede hem kendileri daha rahat ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürürken aynı zamanda beraber yaşadıkları insanların da hayatlarını kolaylaştırırlar.

Köpek Eğitimi Kurzhaar İstanbul

Bunun yanı sıra köpekler, ırkları dolayısı ile aldıkları özellik ve yetenekler ile birbirlerinden ayrılırlar. Bu özellikleri koku alma duyularına, meraka, yeteneklere ve genetiğinde bulunan korumacı yapıya göre farklılıklar gösterir. Yaşam alanlarında ve görevli olduklarını hissettikleri işlerde son derece verimli olup sahibini mutlu etmek için her şeyi yapabilirler. Bu sebeple köpekler ve insanlar arasında duygusal bir bağ bulunduğu da aşikardır.

Almaları gereken eğitimler de ırkları ve yetenekleri tarafından farklılıklar gösterir. Örnek verilecek olursa çoban köpekleri daha iri yapılı ve daha koruma iç güdüsü ile donatılmış iken av köpekleri daha küçük yapısı ve koku alma özellikleri ile daha farklıdır. Köpeklere verilen eğitimler de bu özelliklere göre şekillenip yeteneklerini maksimum fayda düzeyinde ortaya çıkarmaları amaçlanmaktadır. Bu bağlamda bu yazımızda, çok tanınan ve dünyanın her yerinde yaşamını sürdüren Kurzhaar ırkı av köpeklerini daha yakından tanıyıp aldıkları eğitimler açısından önemli bilgiler vereceğiz.

Kurzhaar Irkı Dünya Üzerinde En Çok Tanınmış Av Köpekleri Arasında Bulunur

Kurzhaar köpekleri bir Alman ırkı olup kısa tüylü ve kısa burunlu bir yapıları vardır. İngiliz Pointer ırkına benzer yapıda olan bu köpekler son derece hassas burunları ile koku alma duyuları yüksektir. Oldukça insan canlısı olan köpekler sahibine son derece sadık ve duygusal yapıdadırlar. Yabancı insanlara karşı oldukça mesafeli duran köpekler kendilerini kolay kolay sevdirmez.

Kurzhaar Apartman Yaşantısına Uygun Bir Irk Mı?

Apartman yaşantısında uygun olmayan ve açık alanda yaşama isteği hisseden bir tür olan Kurzhaar mecbur kalınmadıkça apartmanlarda beslenmemelidir. Açık ve bahçeli evlerde kendilerine ayrılacak bir alanda hayatlarını sürdürmeleri tavsiye edilir. Yaşam alanları bu şekilde oluşturulduğunda bu ırk alacağı eğitim ile daha başarılı bir av köpeği haline gelir. Şimdi Kurzhaar cinsi köpeklerin avcılık hakkında alacakları eğitimlere bakalım.

Avcıya İtaat Eğitimi

Av köpeklerinin en önemli özelliklerinden olan avcıya itaat etme, bazı ırk köpeklerin genetiğinde bulunmaz. Kurzhaar ırkı köpekler avcıya ve sahibine itaat problemi yaşamazlar fakat almaları gereken mesafeyi koruma eğitimleri vardır. Avcı ile arasındaki mesafeyi korumayı öğrenen köpek, avcının avını kaçırmasına mani olur ve komutları dinleyerek keyifli bir av deneyimi yaşatır.

Avını Sahibine Getirme Eğitimi

Vurulan avı, zorlu arazi koşullarında bulup sahibine getirme eğitimidir. Bu eğitim köpeği ödüllendirme yöntemi ile kazandırılmaktadır. Sık ağaçlıklarda, sazlıklarda ve ekili tarlalarda vurulan avı bulmak, kuşkusuz ki köpekler olmadan oldukça zor ve istenmeyen bir durumdur.

Araçlara Binme, İnme ve Yaşam Alanlarının Belirlenmesi Eğitimleri

Avlanılacak alana giderken araçlara nasıl bineceğini, nerede ineceğini ve indikten sonra sahibinin komutlarına göre yanından ayrılmamayı öğrendiği bir eğitimdir. Kuşkusuz ki araçtan korkan, inerken veya binerken sorun yaşatan köpekleri hiç bir avcı yanında götürmek istemez.

Köpek Eğitimi Kurzhaar İstanbul

Tuvalet ihtiyaçlarını kendilerine belirlenen alanların dışına yapmama eğitimleridir. Bu eğitim, daimi yaşam alanlarının daha temiz kalması ve köpeğin hastalıklara karşı korunması bakımından oldukça önemlidir. Ayrıca sahipleri tarafından belirlenen yiyecekleri yememe ve verilen komut ile yemeğe başlayıp bırakma eğitimleri de sadık dostlarımızın sağlıkları bakımından son derece önemli ve gerekli bir eğitimdir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Kurzhaar İstanbul