köpek

Köpek Eğitimi Pointer İstanbul Nerde

Pointer cinsi köpekler güçlü, zarif ve asil bir görünüme sahip köpek cinsleridir. Vücut yapısı olarak kafasını dik tutmaktadır bakışları dikkatlidir, kaslı ve atletik bir vücuda sahiptir. Pointer cinsi köpeklerin burun tipi burun bölgesinden daha yukarıda bir yerde bulunmaktadır. Alnı açık ve belirgindir. Pointer cinsi köpeklerin gözleri tüylerinin rengine göre ela veya kestane rengi olabilmektedir. Kulak yapısı çok büyük değildir ve sarkıktır uç kısımları da sivri bir yapıya sahiptir. Pointer cinsi köpeklerin boyları uzundur kuyrukları ince ve sona doğru kıvrımlıdır. Bacakları düzgün ve dengelidir pati kısmı ise oval bir yapıdadır. Pointer cinsi köpeklerin tüyleri kısadır ve parlak bir görünümü vardır genellikle rengi beyaz olmaktadır.

Pointer Cinsi Köpeğin Kökeni

Köpek Eğitimi Pointer İstanbul Nerde

Pointer cinsi köpekler tavşan avında ustalaşan ve kullanılan bir köpek cinsidir. Pointer cinsi köpeklerin tarihi geçmişi 1500’lere uzanmaktadır. Pointer cinsi Foxhound, Bloodhound, Greyhound ve BullTerrier cinslerinin çiftleştirilmesi sonucu meydana gelmiştir. Pointer cinsi köpeğin bir yeteneği ise kuşların yerini tespit edebilmektedir. Geçmişte zengin ve soylu insanlar ava çıktıkları zaman muhakkak yanlarında iki Pointer götürürlerdi. Bu sayede Pointer cinsi köpeğin özelliklerini kullanarak avın yerini daha kısa sürede bulabiliyorlardı. Belli bir zaman sonra pointer cinsi köpekler Amerikan’ın en prestijli köpeği haline gelmiştir.

Günümüz de ise Pointer cinsi köpekler birçok kuş türünü avlamaktadırlar. Zamanla ismi “kuş köpeği’ olarak da anılmaya başlanmıştır. Bazı pointer cinsi köpekler ise bekçi köpeği olarak da görev yapmaktadır. Pointer cinsi köpekler 2. Dünya Savaşında da görev almıştır. Judy isimli Pointer cinsi köpek düşman uçakları askerlerden önce geldiği tespit edebilmiştir. Aynı zamanda Askerleri taşıyan geminin batmasından sonrada askerlere çok yardımcı olmuştur. Bu yetenekleri sayesinde ödüllendirilmiştir.

Pointer Cinsi Köpeğin Karakteri

Pointer cinsi köpekler son derece hareketli enerjik ve azimli bir köpek cinsidir. Sahiplerine karşı oldukça sadık bir köpek ırkıdır. Pointer Cinsi Köpekler çocuklarla iyi anlaşabilmektedir. Zeki ve temiz ırktır. Av yetenekleri çok fazla gelişmiştir fakat ev ortamında oldukça sakin kalabilmektedir. Yavru iken sosyalleştirilmez ise çekingen bir yapıya bürünür bunun için küçük yaşta sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Pointer cinsi köpekler yabancılara karşı inatçı ve mesafeli bir yapıya sahiptir. Avcılık duyguları erken yaşlar da gelişmektedir. Çok küçük Pointerler bile işaret yetenekleri gelişmiştir. Pointer cinsi köpekler diğer hayvanlar ve köpekler ile iyi anlaşabilmektedir.

Pointer Cinsi Köpeğin Bakımı

Pointer cinsi köpekler tüyleri kısa olduğundan dolayı fazla tüy döken bir ırk değildir ancak tüy dökmesi sırasında fazla tüy kaybını önlemek için yumuşak bir fırça ile ölü tüyler taranmalıdır. Ev de beslenmeye daha uygun bir köpek cinsidir ancak dışarı da kulübesi sıcak ve yumuşak ise dışarda da yaşayabilir. Ancak evde yaşadıkları zaman daha mutlu olmaktadırlar.

Pointer Cinsi Köpeklerin Egzersiz İhtiyacı

Pointer cinsi köpekler çok enerjik bir yapıya sahip oldukları için günlük en az bir saat yoğun egzersiz programı yapılmalıdır. Geniş alanlarda egzersiz yapılmalıdır aksi takdirde Pointer cinsi köpekler dar alanlarda koşmaktan ve egzersiz yapmaktan mutlu olmazlar. Pointer cinsi köpekler ava götürüldüğünde ve bol bol koşturulduğunda oldukça mutlu olmaktadırlar.

Köpek Eğitimi Pointer İstanbul Nerde

Pointer cinsi köpekler apartman yaşamına uygun değillerdir. Çünkü çok hareketli olduklarından dolayı apartman içinde yaşayamazlar. Büyük evlerde ve etrafı çitler ile çevrili bahçelerde beslenmeleri daha uygundur. Köpek Eğitimi Pointer İstanbul nerde birçok yerde eğitimi verilebilmektedir. Ancak pointer cinsi köpeklerin eğitimi profesyonel eğitmenler tarafından verilmelidir. Aksi taktirde istenilmeyen davranışlar sergileye bilirler.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Pointer İstanbul Nerde